Starší žáci v Ostravě a Brně

23.06.2017 12:18

OBROVSKÝ ÚSPĚCH NAŠICH FLORBALISTŮ

O víkend 2.6. – 4.6. 2017 se konal jeden z největších mládežnických turnajů v republice. Abychom byli konkurenceschopní, spojili jsme své síly se Šternberkem a vytvořili jsme tři společná družstva. Dvě z nich vystupovala pod naším názvem FBC Topgal Šternberk – starší žáci a FBC Topgal Šternberk mladší žáci a družstvo elévů bylo jako FBC Uničov.

Naše společná družstva bojovala jako lvi a ukázala, že když se spojí naše dvě malá města, dokážeme porazit velkokluby z metropolí.

Největšího úspěchu nakonec dosáhlo družstvo starších žáků, které prošlo do nedělního finále bez ztráty bodu.

Starší žáci základní skupiny vyhráli bez ztráty bodů, a všech zápasech se prezentovali skvělými výkony. Byli více na míčku a neustále atakovali branku soupeře. Projevilo se to hned v prvním utkání turnaje s nebezpečným týmem Košic. Soupeř hodně bránil a veškeré naše střely blokovali obránci svými těly. Postupem času jsme se dostali do brankového vedení, které nám příliš dlouho nevydrželo, neboť po chybě obrany Košice snížily na 2:1. Jenže naše nátlaková hra ve druhém poločase rozebrala obrannou suť našeho soka a na konci utkání jsme slavili výhru v poměru 8:1. Druhý duel s Frenštátem byl jednoznačnou záležitostí našich kluků, o čemž svědčí konečný výsledek. Velký boj se čekal v posledním duelu se Zlínem. Ale i ten naši hráči ovládli a suverénně postoupili do vyřazovacích bojů.

V prvním zápase playoff s MVIL Ostrava se po oboustranně opatrném úvodu prosadili naši hráči a výsledkem 8:0 postoupili mezi 16 nejlepších. Tady nás čekal velký oříšek k rozlousknutí – Vikings Kopřivnice. Ti sice měli na soupisce pouze devítku borců do pole, ale od úvodního hvizdu nám pěkně zatápěli pod kotlem. Rozhodujícím momentem střetnutí bylo vyloučení jednoho z klíčových hráčů Vikings na 10 minut. Zápas se otočil v náš prospěch a v závěru jsme ho i přes nápor Kopřivnice dovedli do vítězného konce. Poslední hrací den jsme v ranních hodinách narazili na Přerov. V úvodu jsme sice inkasovali jako první, ale po vyrovnání se už utkání naklonilo na naši stranu. Druhý poločas se už pouze dohrával z povinnosti. Nedělní poledne a na Trojhalí na nás čekal Frýdek – Místek. Po tuhém boji jsme ho zdolali 5:2 a šli do finále. Ve finále jsme narazili na republikový výběr hráčů působících pod názvem Peaches IBK 02 a utrpěli jsme porážku 5:0. Ale byla to porážka se sladkou příchutí, skončit druzí za reprezentačním výběrem je vlastně výhra.

Martin Volf (Uničov)

A trenéři Leopold Čížek (Uničov), Jan Večerka (Šternberk)

komentář trenéra H.Večerky: Smekám před všemi hráči, pro mě jste vítězové!!!

Turnaj v Brně se už starším žákům tolik nepovedl. Vše rozhodla základní skupina, kde jsme v úvodních dvou utkáních pouze remizovali, a to v konečném zúčtování znamenalo, že do bojů playoff nebudeme nasazeni. První zápas se Židenicemi dopadl 1:1. Nastoupili jsme do zápasu velmi vlažně a nedůrazně, bylo to bez pohybu a bez nápadu.
Prohrávali jsme 0:1 a naše střely končily většinou na těle hráčů z Brna nebo byly zblokované...soupeř zvolil bránicí taktiku a nahazované míčky, nemohli jsme se vůbec prosadit...nakonec se nám podařilo vyrovnat v přesilovce 5s před koncem zápasu, kdy svoji šanci využila posila z Asperu Jirka Černohous... buďme rádi za bod!!!

Podobně dopadl i večerní zápas: Topgal Šternberk- Horšovský Týn 3:3
Zápas s týmem z Plzeňského kraje jen potvrdil odpoledníí trápení, nemohli jsme se opět prosadit střelecky a dost jsme se v zápase trápili...soupeř nás sice vůbec nepřehrával, ale bohužel jsme nedali více branek než on...do tabulky turnaje nám přibyl pouze jeden bod.
Páteční utkání: Topgal Šternberk- Athletics Praha 8:2, Topgal Šternberk- FBC Plzeň 8:4
Tato utkání byla o poznání lepší z naší strany- kluci se více tlačili do brány, stříleli a naše hra byla daleko účelnější než první den turnaje.

Předkolo playoff si s námi krutě zahrálo, neboť jsme dostali soupeře z našeho kraje, FBS Olomouc. Oba týmy se naprosto dokonale znaly a dle toho i duel vypadal. Osobní bránění a zdvojování našich hráčů způsobili, že jsme se z počátku nemohli dostat před branku Olomouce. V polovině utkání jsme šli do vedení 2:0, ovšem stačilo málo a Olomouc snížila. Druhou polovinu jsme začali lépe a odskočili jsme na rozdíl tří gólů. Jenže v 8 minutě druhého poločasu snížila Olomouc na rozdíl jediné branky. Stav 4:3 vydržel až do poslední minuty utkání, kdy M. Dohnal rozjasnil naši střídačku gólem do prázdné branky Olomouce. Následně nás poslal los na FBC Liberec. Bohužel přílišný respekt k soupeři a naše nedisciplinovanost umožnila Liberci dostat se do vedení 4:0. Pořádně s vervou jsme začali hrát v polovině druhé dvacetiminutovky, kdy snížil L. Chuděj. Následovalo sice další naše vyloučení, v něm však utekl M. Dohnal, jenž vykřesal naději naší druhou brankou. Nervózní konec zápasu, okořenili vzájemné souboje hráčů obou týmů, ale skóre se už nezměnilo. Liberec postoupil do dalších bojů.

Za oba turnaje všem hráčům díky za skvělou reprezentaci!