Starší žáci se 6 body

17.10.2017 09:50

FbC Asper Šumperk – FBC ZŠ Uničov 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)

Domácí turnaj starší žáci odehráli v exilu, a to v Senici na Hané. V prvním utkání se střetli s Asperem Šumperk, který již na prvním turnaji naznačil, že bude bojovat o příčky nejvyšší. Úvod utkání se nám velmi povedl. Na začátku páté minuty jsme vedli 2:0. Jenže i přes příznivý stav zápasu jsme se nevyvarovali chyb v obraně, které byly naštěstí nepotrestány přeným zásahem.  Navíc někteří naši hráči začali hrát příliš „profesorsky“, což se projevilo na úpadku naší hry. Asper se z nečekaného začátku otřepal a začal nebezpečně ohrožovat naši klec. V 11 minutě snížil na 2:1. Prostřední perioda přinesla v čase 0:19 vyrovnání. Od tohoto stavu jsme se trochu vzpamatovali, ale i tak byl Šumperk lepším týmem po většinu druhé dvanáctiminutovky. V deváté minutě nám rozhodčí nabídli přesilovou hru. Tuto herní situaci využil A. Caletka, který nás opět poslal do vedení - 3:2. Tento stav se přenesl i do posledního dějství. To nabídlo nejzajímavější bitvu. Náš tým přeskupil své řady a podstatně zrychlil rozehrávku. V šesté minutě M. Volf poslal do brejku L. Vachutku, jenže brankář Asperu jeho kličku vystihnul a 100% šanci chytil. Následoval protiútok, který byl zakončen přesnou střelou, po které míček zapadl za záda M. Volfa. Do konce zápasu chybělo šest minut a oba týmy chtěly urvat tři body pro sebe. V desáté minutě se přece jen podařilo L. Vachutkovi dát míčku přesný směr a znovu nás poslat do vedení – 4:3. O 40 vteřin později tentýž hráč po přihrávce M. Slámy utkání rozhodnul pátým gólem. V závěru hrál Asper power play, ale na výsledku zápasu se již nic nezměnilo. Popravdě řečeno, by utkání více slušela dělba bodů.

FBC ZŠ Uničov – FBS Olomouc B 17:1 (6:0, 6:0, 5:1)

Druhý duel s FBS Olomouc B skončil nečekaně s vysokým skóre. Rezerva Olomouce ve svém prvním zápase zdolala FBC Droždín a i utkání s námi bylo v úvodních minutách vyrovnané. V čase 1:02 rozvlnil poprvé síťku T. Brodský po průniku z levého křídla, ale na dlouhou dobu to bylo vše. Vše podstatné se vlastně událo v rozmezí 10 až 12minuty, kdy jsme vsítili čtyři branky a stanovili skóre první třetiny na 6:0. O výsledku bylo rozhodnuto, ale i tak Olomouc bojovala až do poslední minuty zápasu. Na toto utkání přijela pomoci M. Zmrzlá, která v obraně nahradila L. Sýkoru, jehož kotník nabyl jiného tvaru než by měl.

Sestava: Brankáři: Volf, Mencl

Hráči: Brodský, Sýkora, Mikulík, Zmrzlá, Caletka ©, Glatter, Putna, Vachutka, Sláma, Ostravský