Starší žáci bodovali v Senici na Hané

21.12.2017 15:08

SK K2 Prostějov – FBC ZŠ Uničov 3:6 (1:2, 0:0, 2:4)

Starší žáci se podruhé představili v exilu – Senici na Hané. První duel s dobře hrajícím SK K2 Prostějov nezačal z naší strany nejlépe. Ve čtvrté minutě M. Volf poprvé lovil míček za svými zády. Po dvou minutách vyrovnal L. Vachutka, když využil zaváhání obrany Prostějova. A byl to opět L. Vachutka, jenž zužitkoval přihrávku M. Zmrzlé, v druhý gól. Bohužel naše hra postrádala větší drive a chvílemi se nebylo na co koukat. Tento trend se přenesl i druhé periody, kdy oba týmy více bojovali sami se sebou, než se soupeřem. No prostě „holomajzna“. Poslední třetina byla relativně nejpohlednější. Hned v úvodu Prostějov vyrovnal. Za stavu 2:2 se měl M. Volf co ohánět, aby neinkasoval. Naštěstí ve 4 minutě gólově naladěný L. Vachutka, ve spolupráci s M. Slámou zužitkovali rychlý protiútok ve třetí branku našeho týmu. V sedmé minutě se F. Havlíček dostal k míčku. A přesnou střelou do pravého horního růžku nás poslal do dvougólového  vedení - 4:2. V této chvíli se lámal chleba, neboť i přes veškerou snahu nebyl soupeř schopen dát kontaktní branku. V 9 minutě se trefil Š. Glatter, čímž vzal Prostějovu definitivně vítr z plachet a rozhodl, že 3 body zůstanou v Uničově. Poslední slovo měl soupeř, který v poslední minutě korigoval stav utkání na 6:3.

FBC ZŠ Uničov – FBC Tornáda Lutín 15:1 (5:1, 4:0, 6:0)

Druhý zápas s Lutínem byl jednoznačný. Soupeř byl zřejmě oslaben o některé klíčové hráče, což se projevilo na jeho hře. Takže celý duel určovali tempo naši hráči.