Starší žáci bodovali naplno

02.10.2017 09:37

FBC ZŠ Uničov – Fbc Šternberk 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)

Starší žáci na úvodním turnaji sezóny dosáhli na plný počet bodů. V první duelu se proti nim postavil Fbc Šternberk. Oba týmy prošli hráčskou obměnou, a tak se čekal vyrovnaný zápas. První třetina měla spíše vyčkávací charakter. Oba týmy nechtěly udělat chybu, která by soupeřovi nabídla vedení. Ovšem v závěru první periody to byl M. Sláma, který jako první rozvlnil síťku soupeře. Ve druhé dvanáctiminutovce byl Šternberk aktivnějším týmem, ale branky dávali naši hráči, které podporoval skvěle chytající M. Volf. Ve třetím dějství sice soupeř snížil na 4:1, ale šanci na lepší výsledek mu vzal L. Bazalka pátým gólem.

Floorball player FBC Droždín – FBC ZŠ Uničov 2:15 (1:8, 1:3, 0:4)

Druhé utkání s FBC Droždín bylo rozhodnuto v průběhu úvodních pěti minut. V čase 0:15 se jako první trefil T. Mikulík za asistence hráčů Droždína. Ve třetí minutě skóroval A. Caletka po samostatné akci a půl minuty později L. Bazalka navýšil skóre na 3:0. V této chvíli bylo výsledku utkání rozhodnuto. Hráči Droždína se snažili a výsledkem jejich snahy byly dva góly v naší síti. Za zmínku ještě stojí, že si svůj křest u starších žáků odbyl brankář M. Mencl, jenž vychytal nájezd soupeře za faul T. Mikulíka. A následně neférové chování L. Bazalky vůči soupeři, za které vyfasoval trest 2 + 10 minut.