Starší žáci Black v Prostějově

06.10.2016 14:32

FBC Spartak Přerov – FBC ZŠ Uničov 1:5 (1:2, 0:1, 0:2)

Starší žáci Black si svou premiéru odbyli v Prostějově. V prvním utkání se utkali s FBC Spartak Přerov. Lépe začal Spartak, který od prvních minut začal aktivně napadat naše hráče. To se mu vyplatilo na začátku páté minuty, kdy přerovský J. Kolomazník otevřel skóre zápasu. Po inkasované brance jsme se více vrhli do útočení, ale šance Š. Glattera či A. Caletku skvěle vychytal gólman Spartaku. Skóre jsme přece jen otočili, a to v posledních dvou minutách první třetiny. Na 1:1 vyrovnával O. Michal, který se uvolnil po předchozí přihrávce od M. Dohnala. Následně nato, v polovině 12 minuty A. Čundrle svou střelou překvapil i brankáře soupeře a vsítil naši druhou branku. V prostřední periodě se oba týmy přetahovali o míček, šancí bylo na obou stranách dosti, ale oba brankáři se vedli skvěle. V osmé minutě si Přerov vzal oddechový čas a po něm stáhl svou ekipu na dvě lajny. Ty nám začaly ihned zatápět pod kotlem. Naštěstí se ke slovu dostal Š. Glatter, který využil naši brejkovou situaci ke vstřelení třetího gólu. Jenže Spartak se nevzdal a od 8 minuty jsme se nemohli dostat z obranného pásma. M. Faltus si připisoval jeden úspěšný zákrok za druhým a v těchto chvílích výrazně držel náš tým nad vodou. S koncem třetiny jsme se z tlaku vymanili a tuto periodu už následně dohráli bez inkasované branky. Závěrečné dějství jsme začali lépe, někteří naši hráči se uklidnili a na jejich výkonu to bylo znát. Ve čtvrté minutě zahrál M. Dohnal volný úder na O. Michala, který počtvrté rozvlnil síťku Přerova. Po zbytek třetiny jsme si přerovské hráče dobře hlídali a nedovolili jim už korigovat stav utkání. Tvrdě vybojovaná výhra nad skvělým soupeřem

FbC Asper Šumperk – FBC ZŠ Uničov 4:7 (2:2, 2:3, 0:2)

Naši hráči nastoupili k tomu utkání pod dojmem výhry nad Přerovem a s tím, že se nemůže nic stát. Jenže Asper v předchozím zápase porazil Droždín a tak bylo jasné, že tento duel nebude nijak jednoduchý. To se i potvrdilo. Druhá střela na branku a M. Faltus lovil míček za svými zády. Horko, těžko jsme se dostávali do zápasu, přihrávky nepřesné a střely lítaly kolem šumperské branky. Pokud tam nějaká zabloudila, tak si ji v pohodě pohlídal gólman soupeře. V páté minutě jsme se dočkali vyrovnání z hole A. Čundrleho. Tentýž hráč si to zopakoval v 9 minutě, kdy skóroval podruhé. Jenže místo uklidnění obranných řad, by naši obránci měli jít spíše pracovat pro Ministerstvo dopravy. Šumperští hráči si kolem nich postavili dálnici a v pohodě srovnali na 2:2. Nechytatelná střela skončila v pravém horním růžku naší branky. Druhá třetina kopírovala tu první. Byla to přetahovaná o každý gól. Ve třetí minutě neproměnil T. Brodský trestné střílení, naštěstí v konci páté minuty se trefil D. Šebesta. O 10 vteřin později bylo znovu vyrovnáno. Střelecké hody pokračovaly v šesté minutě, kdy jsme odskočili na rozdíl dvou branek. Bohužel v 10 minutě udělala naše obrana další „kopanec“ a Šumperk dal pohodlně kontaktní branku. Naštěstí se do konce druhé periody už skóre nezměnilo a vše se rozhodlo v poslední dvanáctiminutovce. Ve třetí minutě dvakrát skóroval Š. Glatter a určil tím výsledek zápasu. Vydřené vítězství, Šumperk hrál velmi dobře.