Starší žáci Black v Olomouci

07.03.2017 11:50

FBC ZŠ Uničov Black – FbC Asper Šumperk 6:3 (2:2, 3:0, 1:1)

Starší žáci Black sice v prvním utkání v hanácké metropoli získali tři body, ale herně to ke koukání příliš nebylo. Asper měl lepší začátek a po naší nedůslednosti otevřel skóre zápasu. Naštěstí o necelou minutu vyrovnával D. Šebesta. Další minuty se více odehrávaly na středu centrálního kurtu a šancí bylo jako šafránu. V 11 minutě M. Dohnal přidal druhou branku. Jenže Asper v poslední minutě první třetiny vyrovnal. Druhá perioda nabídla opět „pěší“ florbal, který okořenily pouze naše tři góly. Do vedení nás dostal L. Sýkora, jeho vyběhnutí z obranného pásma skončilo střelou, po které míček zapadl za záda brankáře Šumperka – 3:2. Asper nijak nepospíchal s rozehrávkou směrem vpřed, a tak to byla znovu velká nuda. Jediné blýsknutí na lepší časy předvedl D. Šebesta v 8 minutě respektive Š. Glatter v 10 minutě, kdy jsme odskočili Asperu na rozdíl tří branek. Poslední dvanáctiminutovka přinesla po gólu na každé straně a tlak soupeře v posledních dvou minutách zápasu. Sice tři body, ale…

Floorball player FBC Droždín - FBC ZŠ Uničov Black 1:13 (1:3, 0:6, 0:4)

Druhé utkání s FBC Droždín jsme začali ještě v pomalejším tempu než to předešlé se Šumperkem. Pouze střelecké pokusy z vlastní poloviny a běhání za míčkem jako splašený pes za flákem masa, tak lze charakterizovat naši předvedenou hru. Sice jsme v šesté minutě odskočili na rozdíl dvou branek, ale následné vyloučení L. Sýrory a využití přesilové hry našim soupeřem nebylo nijak příjemné, zvlášť když obrana nepůsobila příliš celistvě. Prostřední dějství rozhodlo o výsledku. Střelba byla přesnější a naše tempo se o něco málo zvýšilo. Závěrečná třetina s více, méně dohrávala z povinnosti.