První tři body ze Šumperka !!!

12.10.2010 15:18

FBC ZŠ U STADIONU UNIČOV – FBC LIPNÍK  8:2 (3:1,1:1,4:0)

Po nedělním obědě se „banda“ starších žáků vydala do Šumperka na turnaj. Již samotná cesta byla zkouškou trpělivosti trenéra. V loňské sezóně se  pod vedením M. Zíky jezdilo auty, letošní rok znamená v cestování zlom. Do Šumperka jsme se vydali „banánem“. Pro některé hráče to byli druhé Vánoce. J. Výkrutovy málem zabavil florbalku průvodčí a zbytek týmu si hrál s tlačítkem u záchodu. Takto rozjívení jsme „připluli“ na halu. Na úvod nám los přisoudil tým Lipníku, který zatím nezískal žádný bod. Mírným favoritem se tak jevil náš tým, i díky tomu, že na lavičce Lipníku bylo pouze 8 hráčů i s gólmanem. Úvodní buly a první snaha o zteč soupeřovy branky, ale nic.  Pak k přišlo první střídání a D. Krejčíř poslechl trenéra, vypustil nechytatelný projektil a Uničov se ujímá vedení 1:0. Snaha potvrdit vedení se v následujících minutách míjí účinkem, Lipník se dostává do hry a ohrožuje O. Novotného v „kleci“. Nový uničovský kapitán V. Galetka v 7. minutě střelou k pravé tyčce zvyšuje na 2:0. Ke slovu se dostává soupeř, který trestá naši nedůslednou obranu a snižuje na 2:1. Zbytečný faul posílá Lipník do oslabení. K překvapení tuto možnost využíváme a odskakujeme na dvě branky. Tímto stavem končí i 1. třetina. V úvodu střední části V. Galetka zvyšuje na 4:1, ale místo uklidnění v našich řadách se přestává dařit přechod z obrany do útoku a soupeř snižuje na 4:2. Míček se ocitl v brance i F. Zbořilem, který byl za brankovou čáru natlačen D. Buřvalem. Hra v tu chvíli připomínala cokoliv, ale florbal určitě ne. Na hřišti se v určitých fázích sice pohybovalo 10 hráčů, ale co mají hrát ani sami nevěděli. I míček musel mít o dírku víc, jak ho z toho bolely očička. Závěrečné dějství jsme zvládli na jedničku a brankami D. Krejčíře, V Galetky, M. Hoduláka a D. Buřvala zvítězili 8:2. Jenže utrpení trenéra Čížka trvalo do 5. minuty, kdy se míček popáté zatřepotal v síťce Lipníku. Mezitím ho málem odváželi, když za stavu 4:2 F. Zbořil otálel s výhozem a byl nařízen volný úder. Naštěstí nebyl gólově realizován. Za stavu 5:2 soupeř zvolnil tempo a výsledkem byly ještě tři branky. U těch nemuselo zůstat, ale J. Výkruta se lépe strefuje na házenkářskou branku a J. Navrátil si musí rozmyslet co udělá s míčkem než vystřelí.

FBC SOKOL MOHELNICE – FBC ZŠ U STADIONU UNIČOV  7:5 (2:2, 3:1, 2:2)

Klasika! Kdo jiný než „sokolíci“ z Mohelnice. Favorit soupeř. Uničov měl hrát více či méně druhé housle. Stačí vzpomenout na loňskou sezónu, kdy náš tým šel herně dolů. Pauza vyvolala v některých našich hráčích menší emoce a H. Chlupová málem zlikvidovala „provokatéra“ J. Výkrutu. 1. třetina = hrůza a děs. Podepsali se na tom nejen hráči, ale i rozhodčí, kteří nasadili velmi přísný kurs. Sice jsme díky tomu šli do vedení, využitá přesilová hra 5 na 3, respektive 5 na 4. Mohelnice se otřepala a pak přišla naše nečistá hra, které soupeř využil a v 11. minutě bylo srovnáno. F. Zbořil nezlikvidoval trestné střílení a míček odražený od horní tyčky skončil za brankovou čarou. Tímto stavem skončilo první dějství. 2. třetina? Z naší strany propadák. Chyby v obraně potopily Uničov. Nechat hráče za sebou je trestuhodné. Největší paradox byl v tom, že „sokolíci“ míček „dotlačili“ do prázdné branky po chybách zadních řad. Naši stříleli o „stošest“, ale kam??? Poslední třetina? Konečně se dalo na co dívat. Začalo se jezdit nahoru dolů a hra už připomínala florbal a ne hru na slepou bábu. Hned v úvodu D. Krejčíř snížil na 4:5, netrvalo dlouho a stav byl 4:6. Uničov nedeprimován zvýšil obrátky, ale dát kýžený kontaktní gól nešlo. F. Kučera, H. Chlupová, V. Galetka nechali ostré patrony v šatně. Ojedinělý protiútok Mohelnice znamenal zněnu skóre 4:7. Od té doby se začalo hrát pouze na jedné půlce palubovky. Uničov si udělal z mohelnické branky střelnici, ale snížit se podařilo až v 9. minutě F. Kučerovi, když vymetl pavučinky branky. Poslední minuty kopírovaly tým mužů. Ne a ne dát branku. A utkání skončilo 5:7 pro Mohelnici. A dá se říci, že zaslouženě.

Sestava:

Brankáři: Zbořil, Novotný

Obránci: Hradil, Hodulák, Buřval, Dolák

Útočníci: Galetka, Šinglovič, Chlupová, Navrátil, Výkruta, Krejčíř, Kučera

Slovo trenéra: Byl to první turnaj starších žáků, kdy jsem byl na střídačce jako hlavní kouč. Někteří hráči by si měli uvědomit, že reprezentují nejen školu, ale i město Uničov. Chvíli to potrvá, ale snad se to zlomí. Vrátím se k zápasům. Velmi pozitivně na mě zapůsobil nový kapitán V. Galetka. Diriguje „mančaft“ a velmi dobře působí i při dotazech u rozhodčích. Tým velmi dobře makal i za nepříznivého stavu s Mohelnicí. Nikdo nemínil hodit „flintu do žita“. H. Chlupová si poprvé připsala „hattrick“ v nahrávkách. Ovšem rezervy jsou velké. Někteří musí daleko více máknout v tréninku. Pak i výkon půjde nahoru. Pokud bych to měl shrnout: Musím dát všem velké plus za jednu věc: obránci nehráli golf či badminton a míček rozehrávali! U mladších žáků nemyslitelné!!! Pokud bych měl někoho vyzdvihnout, tak M. Hoduláka v obraně, V. Galetku. D. Krejčíře v útoku. A i ostatní mě velmi mile překvapili. A děkuji.