První letošní vystoupení dorostenců v první lize!

19.09.2010 21:55

FBC REMEDICUM  OSTRAVA  - FBC ZŠ U STADIONU UNIČOV   19:1 (6:0,8:1,5:0)

Uničovští dorostenci svou anabázi 1. dorosteneckou ligou načali na horké půdě ve Fatpipe Aréně v Ostravě. Úvodním soupeřem jim byl domácí tým Remedicum Ostrava. Od úvodního hvizdu bylo zřejmé, kde a na jakých florbalových holích se bude pohybovat míček. Neuplynula ani 4. minuty hry a stav byl 0:2 pro domácí tým. Naši hráči působili jako novopečení učni. Tlak Ostravy byl trvalý a jejich střely létaly kolem naší branky jako broky myslivců při lovu bažantů. V 6 minutě jsme poprvé vyslali takovou „polostřelu“ na soupeřova gólmana. Pochopitelně se neujala. Útok nestíhal přebrat míček a obrana odrážela drtivé výpady soupeře. A tak skóre periodicky narůstalo. Na konci 1. třetiny byl stav 0:6. A to ještě Ostrava neproměnila trestné střílení. Míček se odrazil od horní konstrukce branky.  Popravdě řečeno jsme mohli být s tímto stavem spokojeni. Druhé dějství kopírovalo to předešlé. Skóre opět pravidelně narůstalo a V. Košák v brance připomínal „rybáře“, který má každou chvíli v síti rybku. Soupeř se hrou příjemně bavil. Jediným světlým momentem byla branka Z. Mazáka za stavu 14:0. Naše „labutí píseň“. V šanci se ještě dvakrát ocitnul M. Martinák, ale nebyl úspěšný. Poslední dějství bylo z naší povedenější. Bylo to však i díky tomu, že soupeř zvolnil tempo. I tak nám naložil ještě pět branek a tak první vystoupení Uničova skončilo debaklem 1:19.

FBC ZŠ U STADIONU UNIČOV – FBC VIKINGS KOPŘIVNICE  3:5 (0:0,1:3,2:2)

Po tvrdé lekci z prvního utkání si na nás chtěli smlsnout „Vikingové“ z Kopřivnice. Ovšem každý soupeř je jiný a to se potvrdilo. Bylo až s podivem, že se na palubovce odehrávalo naprosto vyrovnané utkání. Začátek patřil  Kopřivnici, která podnikala rychlé výpady, hodné svého názvu, ale míček končil mimo branku nebo v náručí V. Košáka. S přibývajícími minutami se hra vyrovnávala, ale šance M. Martináka, L. Havlíčka či V. Crhonka zůstaly nevyužity, občas to však byly pouze propagační střely.V průběhu prvních 15 minut sice nepadl gól, ale jak již bylo řečeno, šance na obou stranách se vyskytly. Druhá třetina byla na góly zajímavější. Hra se přitvrdila, přibylo i vyloučených. Ve 4. minutě jsme poprvé inkasovali. Po ztrátě míčku na středu palubovky se útočníci nestačili vrátit a přečíslení znamenalo gól – 0:1. Ve 4. minutě máme možnost hrát přesilovku. Bohužel si A. Matoušek nevšimne hráče za svými zády a ten „blafákem“ zvyšuje na 0.2. Minutu poté je stav 0:3. V tomto momentě se naskýtá otázka – je to začátek debaklu jako s Remedium Ostrava? M. Martinák po 60 vteřinách dává odpověď – snižuje na 1:3. Tato branka nastartovala tým k ještě většímu úsilí, ale brankový efekt to nepřineslo. Posledních 15. minut? Drama! Hra sice nebyla nic moc,ale napětí to nepostrádalo. Snaha snížit nepříznivý stav se zpočátku příliš nedaří. V 5. minutě je nám nabídnuta možnost hrát přesilovou hru 5 na 4. A v 6. minutě dokonce 5 na 3. Dobýváni kopřivnické branky nakonec přineslo své ovoce. L. Havlíček snižuje na 2:3. Neuplyne ani 30 vteřin a Uničov má distanc dvou branek. Fatální chyba při rozehrávce přinesla další míček v naší síti. V průběhu 8. a 9. minuty jsme posláni do dvojnásobného oslabení. „Zuby nehty“ se ubráníme a následně vykřesá naději na zisk bodů M. Hrubý. Svou premiérovou brankou v dresu Uničova snížil na 3:4. V čase 11:10 se před V. Košákem ocitá nepokrytý útočník soupeře, který zvyšuje upravuje stav na 3:5. Závěrečná snaha Uničova na výsledku nic nezměnila.