Poznámka pod čarou - 1.

05.10.2009 14:35

O víkendu se představily na různých palubovkách 3 týmy FBC ZŠ Stadionu Uničov.  Celkový pohled na 13 získaných bodů je velmi pěkný. Ale pozor! Tým mladších žáků si svou bojovností body naprosto zasloužil. Herně to příliš ke koukání sice nebylo. Zvlášť obranná fáze hořela jak papír. Tam jsou obrovské rezervy, které je nutno zlepšit, útočná fáze byla lepší, ale někteří hráči mají velký problém zkrotit skákající míček a posléze překvapivě vystřelit.

V sobotu získali dorostenci 4 body. Nutno říci, že naprosto překvapivě, ale zaslouženě. V obou utkáních hráli nadoraz a to se projevilo jak herně, tak i výsledkově. Ale opět je tu varování! Veškerá tíha utkání ležela na zkušených hráčích. Těsně před turnajem jeden hráč odmítne jet kvůli sporu se spoluhráčem, druhý zaspí, třetímu se nelíbí, že Ostrava je příliš daleko. Každý turnaj, každé utkání je nová zkušenost. To by si měli hráči uvědomit!!! Největší sbírka bodů se čekala od týmu mužů. Jejich povinnost získat 6 bodů ztroskotala hned v prvním utkání. Nářky na rozhodčí nelze akceptovat. Pokud to nejde kombinačně, je nutno zatnout zuby a bojovat stejnými zbraněmi jako soupeř. I kdybych měl zlomit florbalku a ošoupat podrážku z botasek!!! Jinak se to výsledkově nezlomí.  Pokud chceme myslet na postup, jinak to nepůjde!!! Vysoká výhra ve druhém utkání  nic nezměnila na špatném dojmu z vystoupení mužů.

S tím vším souvisí i omlouvání hráčů z tréninků a ze zápasů. Pokud se trenér dozví 16 hodin před prvním zápasem, že hráč nepojede na turnaj, tak je někde něco špatně. V nejhorším případě to může znamenat, že daný hráč nemá ani zájem hrát. Něco jiného je omluva alespoň 3 dny před turnajem, kdy lze zajistit jiného hráče a dopravu na turnaj!!!