Posledních 12. minut zkazilo vystoupení starších žáků.

22.11.2010 17:23

FBC LIPNÍK – FBC ZŠ U STADIONU UNIČOV   4:12 ( 2:1, 0:5, 2:6)

Olomoucká liga pokračovala dalším kolem. Na úvod nás čekal tým FBC Lipník. První třetina se odehrávala podle not Lipníku. Uničov připomínal spícího medvídka v zimě. Jediný hráč si v průběhu 1. třetiny odvedl své – F. Zbořil v brance. Od prvního hvizdu rozhodčích se hrálo naprosto vyrovnané utkání. Úvodní buly v náš prospěch, ale brzká ztráta míčku vedla k rychlému protiútoku soupeře. Ve 4. minutě se sice mezi střelce zapsal D. Kipritidis, ale od té doby vládl na olomouckých parketách Lipník. To co naši borci předváděli připomínalo duo „Pat a Mat“. Nikdo nevěděl co má hrát, střelba připomínala snajpry, kteří chtěli sejmout „Ramba“. Trest nenechal na sebe dlouho čekat. 9. minuta, naši obránci v „nedbalkách“ a je vyrovnáno. Další tlak Lipníku F. Zbořil likviduje helmou. I tak jde soupeř v 10. minutě do vedení. Rychlý protiútok a není co řešit – 1:2. Do konce první třetiny se již nic nezměnilo, naštěstí. Druhé dějství rozhodlo o 3 bodech. Zpřeházená sestava konečně zabrala. Sice v prvních minutách tlačíme kluky z Lipníku na jejich polovinu, ale ne a ne dát vyrovnávací gól. Nakonec rozhodla nenápadná standartka na polovině. A. Skopal prostřelil vše co mu stálo v cestě a vyrovnal na 2:2. Za 2. minuty nato tentýž hráč otočil skóre v náš prospěch – 3:2. Lipník byl evidentně zaskočený, sice útočil, ale ostří bylo otupeno. Sedmá minuta rozhodla utkání. V průběhu necelých 60 vteřin se trefuje D. Kipritidis, D. Krejčíř z volného úderu pod víko branky a na 6:2 zvyšuje opět tentýž hráč. Zbytek třetiny se pouze dohrával a do poslední dvanáctiminutovky se šlo za stavu 6:2. Poslední třetina byla formalitou. A. Skopal navyšuje skóre na 7:2 v přesilové hře. Od té doby kluci z Lipníka přitvrdili, ale korigování stavu se dočkali až za stavu 9:2. Konec utkání už si naši hráči pohlídali a výsledkem byl stav 12:4.

Slovo trenéra: První třetina stála za „psí štěk“. V této fázi byl Lipník daleko lepší a můžeme být rádi, že třetina skončila jen 1:2.  Obrana chybovala, útok si nebyl schopný přihrát míček. Ve druhé třetině A. Skopal vyrovnal a jako by kluky nastartoval k lepšímu výkonu. Ale i tak, to bylo celkově velmi průměrné vystoupení

FBC ZŠ U STADIONU UNIČOV – FBC PLAYMAKERS PROSTĚJOV 5:7 (3:1,2:1,0:5)

Co k tomu dodat? Každý kdo se podívá na skóre jednotlivých třetin musí jenom kroutit hlavou. Poslední třetina znamenala naprostý chaos v řadách Uničova a zároveň to bylo „one men show“ pro J. Smičku z Playmakers. Úvod střetnutí byl velmi peprný. 0:19 - T. Dolák doklepává míček za záda překvapeného gólmana – 1:0. Jenže Prostějov po buly získal míček a z obranného pásma se dostal k brance F. Zbořila. Naprostou tutovku vyřešil A. Skopal odpalem za který by se nestyděl ani T. Woods, ale stál v brankovišti. Následné trestné střílení s přehledem proměnil pozdější „kat“ Uničova J. Smička. Druhá minuta,a M. Hodulák znovu mění stav – 2:1. Aby té radosti nebylo dost, tak ve 3. minutě D. Kipritidis zvyšuje na 3:1. Další šance D. Krejčíře či D. Kipritidise zůstaly nevyužity. V této fázi kluci perfektně plnili pokyny a nedovolili prostějovským „snajprům“ pořádně vystřelit. Jenže tato činnost se postupem času vytrácela. Už to bylo lehce patrné ve 2. třetině. Sice D. Krejčíř zvyšuje na 4:1 po krásné spolupráci s V. Galetkou, ale v 6. minutě Prostějov snižuje na 4:2. Opticky sice máme více ze hry, ale zvýšit vedení se daří až V. Galetkovi po nahrávce D. Krejčíře. V těchto chvílích to vypadá na procházku růžovým sadem, ale dát šestý, zřejmě klíčový gól se nedaří. O pauze před poslední třetinou M. Fojt nabudil své svěřence tak, že naši hráči vypadali jako malí žáčkové. Šestá minuta a je vyrovnáno. To co se plnilo předtím bylo zapomenuto. „Namachrovanci“ z Uničova dostávali na frak. Obrana přestala fungovat a útok připomínal „bandu“ trampů“, kteří se ztratili v lese a nemůžou najít světýlko, které je vyvede z lesa ven. Polovina 7 minuty a Playmakers se ujímá vedení. Chvíli to trvá než se vzpamatujeme, ale vyrovnat se nedaří. Největší šanci zazdí D. Kipritidis, ale míjí branku. V závěru je odvolán brankář se snahou hrát power – play, ale nedisciplinovanost D. Kipritidise nás posílá do oslabení. To vužívá J. Smička  stanoví konečný stav na 5:7. Playmakers zvítězil naprosto zaslouženě, a k tomu jim stačilo pouze 12. minut!

Sestava:

Brankář: Zbořil

Obránci: Hodulák, Polák, Hradil, Skopal

Útočníci: Kipritidis, Dolák, Svoboda, Krejčíř, Svoboda, Výkruta, Nerušil, Galetka V.

Slovo trenéra: Absolutní nedisciplinovanost uničovských „borečků“ ve 3. třetině nás připravila o body. I chování hráčů na střídačce více připomíná bandu „pubertálních výrostků“ než tým, který má táhnout za jeden provaz. A navíc by si měli více všímat svého výkonu než

komentovat výroky rozhodčí. Pokud bych měl někoho vyzdvihnout, tak je to P. Svoboda, který poprvé hrál za starší žáky, D. Krejčíře a J. Výkrutu, který si na hřišti odvede to své.

Snad? se kluci vzpamatují a budou více a i lépe reprezentovat Uničov. Bohužel atmosféra ze školy se přenáší i do týmu…