Pohár České pojišťovny – 2. kolo

11.09.2018 09:37

FBC ZŠ Uničov – SK K2 Prostějov 3:2 (1:0, 1:2, 2:0)

V sobotním podvečeru se SH Gymnázia Uničov uskutečnilo 2. kolo ČP. Domácí Uničov se utkal s SK K2 Prostějov. Trenér Prostějova Martin Fráňa se v Uničově poprvé představil v roli trenéra. Jeho svěřenci měli od prvních minut daleko více míček na svých holích, ale A. Pavlát v brance s podporou všech hráčů, které výborně dirigoval kapitán M. Macho, odolával tlaku soupeře. Hra směrem dozadu byla naší devízou, směrem dopředu jsme zahrozili pouze z ojedinělých brejků. Ovšem jeden z nich byl korunován brankou J. Valigury, na kterou mu přihrál J. Navrátil. Tlak SK K2 se zvýšil, ale A. Pavlát byl vždy na svém místě. Prostřední dějství bylo znovu v režii Prostějova. Tentokrát i gólově. Naši mladí hráči v této třetině již byli daleko odvážnější v útoku, ale bohužel se tím otevřel náš obranný val a rychlý protiútok znamenal vyrovnání 1:1. Druhý gól v naší síti přišel z levého rohu, kdy hráč soupeře vyběhl a přesnou střelou do pravého horního růžku překonal A. Pavláta. Za tohoto stavu se šlo do poslední třetiny. V ní se nám podařil obrat, při kterém byl opět J. Valigura. Před brankou soupeře tečoval velmi šikovně míček, jenž zapadl za záda gólmana Prostějova. Za stavu 2:2 začal A. Pavlát v naší brance čarovat. I přes nápor soupeře již nepustil míček za svá záda. S přibývajícím časem se hra přitvrdila a rozhodčí to nenechali bez povšimnutí. Za bránění ve hře byl vyloučen Z. Marčon, jenže v oslabení byl J. Charvát, jenž skvěle napadal soupeře v jeho pásmu, faulován a oba týmy šli do čtyřech. V této herní variantě jsme zahrávali volný úder, na který si naběhl D. Zmrzlý a míček usměrnil potřetí do sítě Prostějova. Závěrečnému tlaku soupeře jsme odolali a výhrou 3:2 jsme postoupili do dalšího kola Poháru ČP.

Kluci podali velmi poctivý a obětavý výkon, za což jim velmi děkuji.

Sestava: Brankáři: Pavlát, Hublar

Hráči: Macho ©, Kantor, Zámečník S., Mirga, Hradil, Charvát, Veselík, Fuhrmann, Marčon, Zmrzlý, Zámečník J., Valigura J., Navrátil J.