Ostrava Cup 2015 – elévové „Šternberk + Uničov“

21.06.2015 14:40

Ve dnech 5. - 7. 6. 2015 se naše družstvo elévů zúčastnilo turnaje ve florbalu v Ostravě. Letos pod hlavičkou FBC Šternberk.

Sestava družstva:

Brankáři: Michal Mencl (Uničov) a Hedvika Mikolajková

Hráči: Petr Ševčík, Martin Izák, Josef Richter, Marek Jurkulák, Vít Hájek, Patrik Zapletal, Marek Sláma (Uničov), Libor Ostravský (Uničov), Antonín Mikulík (Uničov), Nela Vychodilová (Uničov), Michaela Zmrzlá (Uničov), Martin Blinka (Uničov)

Zápasy ve skupině:

FBC Šternberk - ULSK OLIMPIA LOCHOV      5:0

První zápas s polským týmem vynesl po dobrém výkonu celého družstva výhru 5:0.

Branky: Ševčík 4, Izák

FBC Šternberk - FC Torpédo Havířov      7:4

V tomto zápase se sice vedení ujali hosté, ale náš tým zabral a rychle otočil skóre v náš prospěch. Po většinu utkání jsme vedli o 1 až 2 branky až do stavu 5:4. Ke konci zápasu jsme již soupeře jasně přehrávali.

Branky: Mikulík 3, Jurkulák , Izák, Blinka a Ševčík

FBC Šternberk – VÍTKOVICE Oxdog Aligátoři      3:3

Asi v nejhezčím a nejdramatičtějším utkání celé kvalifikace (zápasů ve skupině) jsme po 1. poločase prohrávali 1:3. V druhé části velmi kvalitního souboje se nám zaslouženě podařilo vyrovnat na 3:3.  Jako jediní ve skupině jsme favoritovi celého turnaje dokázali vzít bod. Před tímto zápasem nastříleli VÍTKOVICE svým soupeřům 30 branek při 2 inkasovaných. Pochvala pro celý tým.

Branky: Jurkulák 2, Blinka

Osmifinále - FBC Šternberk – VÍTKOVICE Oxdog Draci      4:0

V osmifinále jsme po dobré hře dokázali přehrát další tým VÍTKOVIC poměrem 4:0.

Branky: Richter, Jurkulák, Mikulík, Hájek

Čtvrtfinále – FBC Šternberk – ČPP Bystroň Group Ostrava      3:7

Domácí tým nám po úvodních minutách utkání odskočil na 0:3. Naše družstvo zabojovalo a korigovalo postupně skóre na 3:5. To bylo ale z naší strany vše. Soupeři ale dle našeho názoru a názoru přihlížejících rodičů pomáhali dost okatě rozhodčí - co prošlo u soupeře, to u nás ne (např. 2x neuznaná naše branka, 2x trestné střílení ve prospěch soupeře, které však vychytal vynikající Michal Mencl a 3x naše vyloučení oproti jednomu soupeře). Ale na to si asi naši hráči musí postupně zvykat, tak se hraje proti domácímu pořádajícímu týmu – takový je život.

Na závěr chceme za reprezentaci našich malých měst poděkovat všem hráčům a hráčkám, kteří se tohoto náročného turnaje zúčastnili.