Muži odjíždějí z Litovle s plně naloženým vozíkem

19.09.2010 21:52

FBC TATRAN LITOVEL – FBC ZŠ U STADIONU UNIČOV   4:9  (1:1,2:5,1:3)

První utkání Olomoucké ligy mužů nabídlo malé místní městské derby - Litovel versus Uničov. Úvod střetnutí patřil týmu Tatranu, který se do utkání vrhl se vší vervou a od začátku atakoval naší branku. V té době jsme působili velmi neškodně. Tlak Litovle vyvrcholil úvodní brankou  na 0:1 v náš neprospěch. Postupně jsme se dostávali do hry. Ale bylo to příliš neurovnané. Přechod z obrany do útoku nefungoval. Premiérové branky jsme se dočkali v 5. minutě. Nedokončené střídání završil gólem L. Jemelka po skvělé přihrávce M. Rotrekla. Od té chvíle otěže zápasu přebíral Uničov. Následné střely M. Kobylky končili nad brankou (a to celkem pravidelnou periodou), M. Macho, T. Šalda vyprášili betony gólmana. I díky tomu se stav do konce prvních 12 minut nezměnil. Druhá třetina? Úvodní minuty - neskutečný „parní válec“ v podobě hry Uničova, ale bez efektu. Ten přinesly poslední chvilky druhé minuty – Š. Müller dostává na „kruh“ před gólmana míček. Střílí a stav se mění na 2:1 pro naše barvy. Netrvá dlouho a L. Říha si ve stylu B. Millera (sjezdař USA) udělal z našich hráčů slalomové tyče a v v celkem v poklidu srovnává na 2:2. Od této chvíle však dominuje pouze tým ve žlutých dresech. I když by tomu mělo být asi naopak, zvlášť po inkasované brance. Jenže přichází „kouzelná“ šedesátivteřinovka“. 2:23. 2:37. 2:57 a je rozhodnuto. V těchto chvílích se míček téměř nepotkal s hráči soupeře a výsledkem byly tři vstřelené branky. Opět Š. Müller na brankovišti, T. Šalda ze střední vzdálenosti nečekanou střelou a M. Rotrekl nepovedenou „placírkou“.  Poslední hřebíček do pomyslné rakve Litovle dal T. Šalda do odkryté „svatyně“, po nezištné přihrávce L. Jemelky – 2:6. Za tohoto stavu se ke slovu dostává Tatran. P. Škoda špatně nahrává a následné nedůsledné pokrytí soupeřova útočníka končí gólem – 3:6. Naštěstí se už žádný zlom v utkání nekonal. Je pravdou, že míček „cinkl“ několikrát o tyčku naší branky, ale to bylo tak vše. Třetí třetina již byla pouze formální záležitostí.  Hned v úvodu utlumil naděje hráčů Litovle M. Macho, jehož nepovedená střela skončila u levé tyčky J. Skály, brankáře Litovle. Na 8:3 zvýšil po samostatné akci F. Vrána. Jeho projektil skončil v pravém horním růžku. Poslední slovo ze strany Uničova měl L. Jemelka, který dostal nádhernou kolmici od P.Havlíčka a „blafákem“ zvýšil na 9:3. Tempo hry s přibývajícími minutami pozvolně upadalo. Závěr patřil Tatranu, který v přesilové hře snížil na konečných 4:9.

FBC ZŠ U STADIONU UNIČOV – FBS OLOMOUC „B“  9:4  (1:0,5:1,3:3)

Ve druhém utkání jsme se na palubovce Litovle střetli s „B“ týmem z hanácké metropole. Při vzpomínce na loňskou prohru 0:5 běhal některým hráčům mráz po zádech. Od úvodního hvizdu rozhodčích (skvěle pískali) bylo zřejmé, že půjde o vyrovnaný duel. To se v prvních minutách potvrdilo. Hráči FBS hrozili rychlými protiútoky, které však končily u obránců nebo v rukách A. Pavláta v brance. Nakonec se jako první střelec zapsal do statistik F. Vrána po přihrávce P. Janouška. Olomouc zvýšila úsilí, ale v 1. třetině to bylo od obou týmů vše. Druhých 12. minut rozhodlo o konečném výsledku. Ve druhé minutě M. Kobylka přesně nabil Š. Millerovi a tomu nezbývalo než pohodlně „dokoulet“ míček do sítě. V 7. minutě využil P. Havlíček přesilovou hru. Získal míček na středu hřiště a pomalu postupoval k brance FBS. Obránci se rozestoupili a umístěná střela skončila u pravé tyčky – 3:1. Slovo trenéra:V této fázi jsme měli sice více ze hry, ale o výsledku stále nebylo rozhodnuto. Je sice pravdou, že ještě M. Kobylka zvýšil na 4:1, ale naše hra byla daleko více neurovnaná než v utkání s Litovlí“.

Klíčový okamžik zápasu? Vyloučení P. Havlíčka V čase 9:54. Oslabení jsme zvládli famózně. M. Rotrekl nabídl :brejk“ T. Šaldovi, který šanci 100% využil – 5:1. V posledních vteřinách oslabení se vydal na výlet T. Zach a k překvapení všech se míček po jeho střele „tetelil“ v brance soupeře. Třetinu jsme vyhráli 5:1, ale… V prvních minutách závěrečného dějství Uničov pokračoval ve spanilé jízdě. V čase 1:17 a 1:24 se dvakrát mezi střelce zapsal M. Kobylka a na světelné tabuli svítil stav 8:1. Teď už se nemůže nic stát!, si zřejmě myslela většina hráčů Uničova. Opak byl pravdou. Chyby v obraně, nedůsledná pomoc útočníků obráncům udělali své. Olomouc se chytla a v 7. minutě to bylo 8:4. Následný time – out pomohl a utkání jsme si již v klidu pohlídali. Devátou branku vsítil P. Janoušek ve spolupráci s T. Zachem. Slovo trenéra:Zbytečné chyby zdramatizovaly utkání. I za velmi příznivého stavu je stále nutné hrát naplno! Na začátek sezóny jsou sice oba výsledky potěšitelné, ale hra má do optima ještě daleko a stále je co zlepšovat“.