Muži vydolovali 4 body i s částečnou frustrací hráčů !!!

11.10.2010 16:47

FBC ZŠ U STADIONU UNIČOV – FBC HUNTERS LIPNÍK  11:3  (4:1, 6:0, 1:2)

Na domácí palubovce se Uničov v prvním utkání střetl s FBC Hunters Lipník. Lavička soupeře čítala 8 borců, což se pro domácí jevilo jako velmi výhodné. Samotný průběh utkání to potvrdil. Domácí do utkání vlítli se vší vervou a obránci soupeře se měli co otáčet. A hned se to projevilo v první minutě. Faul Lipníku a M. Rotrekl využívá přesilovou hru – 1:0. V další  fázi se Hunters snažil vyrovnat hru, ale příliš se jim to nedařilo. Potápěli je individuální chyby jednotlivých hráčů. Tlak domácích se stupňoval a výsledkem byla druhá branka J. Večeři po nezištné nahrávce L. Jemelky. V 10. minutě se prosadil M. Kobylka po samostatné akci. Jeho „dělovka“ vymetla zapomenuté pavučinky branky. Následně rozvlnil síťku naší branky soupeř. Rozehrál volný úder a nikým neatakovaný útočník prostřelil „betony“ A. Pavláta. Odpověď přišla okamžitě. „Blafák“ Š. Millera v čase 11:59 znamenal odskočení na tři branky – 4:1.  V té době hrál náš tým v oslabení. Ihned po úvodním buly v 2. třetině bylo „vymalováno“. M. Kobylka završil své sólo dalším gólem. Ve 3. minutě stvrdil definitivně naši výhru L. Jemelka. Svůj rychlý sprint korunoval další trefou do černého. Další průběh 2. třetiny je naprosto zbytečné rozebírat. Na palubovce exceloval pouze jeden tým a skóre utěšeně narůstalo. Na konci třetiny svítil stav 10:1. Poslední dvanáctiminutovka se již více či méně dohrávala. Jediným kazem na utkání byla s postupujícím časem nečistá hra Lipníka. Jeho hráči začali přitvrzovat a i díky tomu se skóre již příliš neměnilo. Na úvod 3. třetiny se dostal ke slovu soupeř, který snížil na 10:2. V té době se už na utkání nedalo příliš koukat. Všichni aktéři byli nakonec rádi, když se ozvala závěrečná siréna. Body zůstaly v Uničově.

FBC OREL HRANICE - FBC ZŠ U STADIONU UNIČOV  2:2  (1:0,0:1,1:1)

Kdo čekal ve druhém utkání brankovou smršť Uničova, byl zklamán. Hranice, poučeni výsledem  z prvního utkání (3:5 s Litovlí), se zakopaly na vlastní polovině a čekaly na soupeře. Tato „zákopová válka“ jim přinesla alespoň kýžený bod. Hned od úvodního hvizdu se hráči Uničova pustili s plnou vervou do soupeře, ale dát branku byl neskutečný problém. Míček „lítal“ všude možně a když měl trajektorii směrem do branky, tak tam byl skvělý hranický gólman, který svými zákroky přiváděl Uničov do zoufalství. V 9. minutě se D. Havlíček dopustil své první chyby, po které jsme inkasovali. Šance M. Rotrekla, který běhal jak motorová myš, M.Macha, L. Jemelky a dalších zůstaly nevyužity. Na konci 1. třetiny jsma dostali výhodu přesilové hry. Tu jsme využily na začátku druhé dvanáctiminutovky, kdy se z volného úderu trefil D. Havlíček – 1:1. A tlak dál pokračoval. Ovšem „orlíci“ podnikali rychlé protiútoky do otevřené obrany. A. Pavlát v brance několikrát předvedl, že je muž na svém místě. Do poslední „štace“ se šlo za stavu 1:1. V čase 0:13 přišel nepochopitelný zkrat D. Havlíčka.Jeho přihrávka přes šířku hřiště měla parametry mladšího žáka. Soupeř ji pochopitelně vystihl a zkušeně míček zasunul za záda A. Pavláta. Zbylý čas se neúprosně krátil, šancí přibývalo, ale dostat míček do sítě Orlů z Hranic ne a ne. Nakonec se to přece jen podařilo klíčovému hráči střetnutí. Volný úder, a nikdo jiný než D. Havlíček střílí vyrovnávací branku na 2:2. Ufff!!! Bod zůstal doma. Závěr se nesl ve snaze urvat body tři, ale zůstalo už jen u té snahy.