MUŽI „B“ VYFÁRALI 4 BODY S FAVORITY!!!

24.11.2010 16:25

TJ POSTŘELMOV – FBC ZŠ U STADIONU UNIČOV 3:3 (2:1, 1:1, 0:1)

Již samotná doprava do místa turnaje představovala značný problém. A k tomu ještě chyběl „absentér“ M. Rotrekl.  Nakonec se přesun podařil a uničovští muži týmu „B“ v počtu 11 hráčů nastoupili v prvním utkání proti suverénnímu „lídrovi“ soutěže TJ Postřelmov. Úvod patřil soupeři, který hrál na tři kompletní pětky. 4. minuta, L. Hejníček svým ne zrovna povedeným výhozem nabídne šanci Postřelmovu a ten jí využívá – 0:1. Po inkasované brance zvyšujeme tlak, ale koncovka je velmi špatná. „Nedáš, dostaneš“! Rychlý „brejk“ v 9.minutě a míček je podruhé v naší svatyni. Naštěstí v poslední minutě snižuje F. Vrána po přihrávce P. Janouška. Úvod druhé dvanáctiminutovky byl vyrovnaný. Hra se přelévá z jedné strany na druhou, ale dát branku je na místní „palubovce“ téměř nemožné, zvlášť když soupeř všechny naše střely vykryje. Postřelmov spoléhá na náhodné akce, které však naší obraně dělají velké problémy. Na konci 4. minuty T. Šalda střílí do horní konstrukce branky. V 7 minutě je vyloučen T. Zach za sekání. Následný volný úder končí za zády L. Hejníčka - 1:3.Snaha snížit stav se daří až v čase 10:00. T. Šalda přihrává F. Vránovi a ten osamocen před gólmanem snižuje na 2:3. Poslední dějství hovoří o našem úsilí vyrovnat, ale hra o „náhodném odrazu“ míčku nic valného a kvalitního nepřináší. „Brejky“ soupeře zavání brankou, ale L. Hejníček má velmi dobře postavenou „klec“.  V polovině třetiny máme možnost hrát přesilovou hru. Bohužel gólový efekt byl nulový. Čas se krátí a Postřelmov se už více soustředí neinkasovat a stále napadat naše hráče. Běží posledních 60 vteřin utkání. T. Šalda fauluje a odchází na trestnou lavici. Míčku se zmocňuje F. Vrána, přihrává D. Krejčímu, který vysílá „těžkotonážní“ projektil na branku soupeře. Balónek se odráží od „břevna“ a končí za zády brankáře – 3:3. Posledních 23 vteřin již na výsledku nic nezměnilo. Skvělá práce! Velmi dobrý výkon odvedl F. Vrána, který se byl u všech vstřelených branek.

FBC ZŠ U STADIONU UNIČOV – FBC BEERBOYS LIBINA 6:4 (1:1), (2:2), (3:1)

Druhé utkání v Hranicích, a největší aspirant na postup – Beerboys Libina. K překvapení všech měl tento tým do pole jen 8 hráčů. A to se zřejmě podepsalo v samotném závěru střetnutí. Úvod jako z učebnice, krátké přihrávky a šance zaskočili soupeře, ale možnost skórovat nám nebylo souzeno.Polovina 7 minuty. P. Sladomel získává míček, posílá ho M. Kobylkovi, který se nemýlí – 1:0. 8. minuta: Signalizace rozhodčích hovoří o tom, že budeme hrát přesilovou hru. L. Hejníček přeskakuje mantinel a místo něho vbíhá na hřiště M. Rotrekl rychlostí „tornáda“. M. Mrvka je celý zkoprnělý z toho, že mu M. Rotrekl sebral míček z lopaty, ale toho to vůbec nezajímá a zakončuje – ovšem mimo. Následná chyba T. Šaldy v rozehrávce, ale L. Hejníček chytá. Nápor Libiny stoupá a v 11 minutě je srovnáno. „Trna, vrma“ u naší „svatyně“ a šup tam s ním – 1:1. Začátek prostředního dějství je v režii Libiny. Sice první propagační střelu vyslal F. Vrána, ale v době, kdy na světelné tabuli svítí tři jedničky se mění stav na 1:2. 1:45 – 1:3. Hbitý útočník udělal z našeho obránce pouhopouhého figuranta. No nic musíme bojovat dál. Ale v této fázi si Beerboys dělají s naší obranou co chtějí, šance mají ,ale gól naštěstí nepadne. Soupeř je v „laufu“, ale stačí chyba obrany a M. Kobylka v čase 9:10 snižuje na 2:3. Buly, osud bere do svých rukou T. Šalda a vyrovnává na 3:3 (9:19). Patrně klíčový okamžik zápasu. V závěru má Libina šanci, ale bez efektu. A je tu „finále“. Prvopočátek patří uničovským barvám. Střela M. Mrvky či D. Krejčího připomínají však „propagační leták“. Ve čtvrté minutě se konečně strefuje M. Rotrekl – 4:3. Za necelých 40 vteřin T. Zach přihrává T. Šaldovi, který své střelecké umění zakončil pátou brankou. Beeerboys přitlačili, ale štěstí je na naší straně. Bojovnost našich obránců odnesl L. Vrána, kterého D. Krejčí zbavuje florbalky. 7:00 – 5:4 – opět rychlý brejk a je sníženo. Tlak soupeře se zvyšuje, obrana míček jen vyhazuje a není schopna pořádně rozehrát a podržet míček. V 9 minutě dělá T. Zach fatální chybu, která není naštěstí potrestána. Na světelné tabuli svítí 10:50 a T. Šalda uklidňuje naše řady šestou přesnou trefou. Závěr u ž na stavu 6:4 nic nezměnil