Muži "B" týmu vybojovali 6 bodů v Postřelmově !!!

26.09.2010 20:45

 

FBC ZŠ U STADIONU UNIČOV „B“ – FBC PIRATES BRODEK   6:3 (1:0,1:2,4:1)

Jako čtvrtý tým Uničova v této sezóně vyběhli na palubovku SH Postřelmova muži „B“. Na úvod je čekal tým Pirates Brodek. Při pohledu na jejich soupisku bylo zřejmé, že jde o velmi mladý soubor, složený z bývalých juniorů. Samotný začátek naznačil, že půjde o vyrovnaný duel. Hráči Brodku se na nás vrhli se vší vervou a naše obrana se měla co otáčet. A L. Hejníček se pod maskou potil víc než tři dny předtím v posteli. Postupem času se hra vyrovnala, ale střely M. Rotrekla sice rozvlnily síť, ale pouze tu házenkářskou za mantinelem. Stav 0:0 trval do 9. minuty. Poté přišla první „hvězdná“ chvilka T. Šaldy. Po přihrávce D. Krejčího vysílá nechytatelnou „pumelenici“ do levého horního růžku – 1:0. Následný atak soupeře jsme udrželi do první sirény. Na začátku 2. třetiny máme možnost hrát přesilovou hru. Tuto herní situaci by lépe zahráli i „Pat a Mat“. K vážnému ohrožení soupeřovi branky se nedostaneme a ze dvou rychlých „brejků“ bylo málem srovnáno. Naštěstí spolupráce Š. Millera a M. Večeři přinesla druhou branku a vedení 2:0. Následnou možnost zvýšit stav zazdil T. Šalda. Ovšem v tomto momentě (5. minuta)  se ke slovu dostává mužstvo Pirates Brodek. Ztráta míčku a přečíslení 2 na 1 vede ke snížení na 2:1. Trablům však není konec. M. Rotrekl se nedůsledně vrátí a střela z pravé strany se sice otře o helmu L. Hejníčka, ale to je tak vše – 2:2. Uničov je viditelně zaskočený, tento zvrat nečekal. Boj o každý míček pokračuje, ale oba gólmani jsou na svých místech. Tímto stavem končí i druhých 12 minut. Poslední dějství nabídne opět nic moc florbal, ale v čase 3:18 získává balonek za brankou soupeře T. Šalda a jeho přihrávka směřuje na M. Rotrekla, který se konečně trefuje do černého – 3:2. Je však nutné konstatovat, že i když byl míček pod kontrolou hráčů Brodku, tak byl tečován rozhodčím a následná situace přinesla gól v náš prospěch. Špatný výhoz brankáře, T. Šalda zvyšuje na 4:2. Následný tlak Brodku přinesl v 7. minutě snížení na 4:3. Klíčovou branku vstřelil z „půlky“ T. Zach – 5:3. V osmé minutě hrajeme opět přesilovou hru, ale tentokrát už daleko lépe. Š. Müller zužitkuje přihrávku T. Šaldy a stanovuje konečný stav na 6:3 pro Uničov. Zbytek zápasu jsme si v klidu pohlídali.

 

 

FBC SOKOL MOHELNICE „B“ – FBC ZŠ U STADIONU UNIČOV  6:7 (1:0,1:4,4:3)

 Ve druhém utkání Olomouckého přeboru mužů nám byl losem určen tým Mohelnice „B“. Zde měli být mírným favoritem borci z Mohelnice, ale při pohledu na jejich první výsledek s Kostelcem na Hané (3:7) už to tak jasné nebylo. Na úvod však dominovali „sokolíci“. Jednoduchou kombinací se dostávali do našeho obranného pásma, ale v brance byl jistý P. Šenk. V 6. minutě se však Mohelnice dočkala, tečovaný míček skončil za zády P. Šenka, který na změnu směru nestačil reagovat. Zvýšené úsilí Uničova vyrovnání nepřineslo. M. Rotrekl mířil slepými, ne a ne si srovnat svůj „periskop“. Spíše hrozilo, že Sokol odskočí na dvě i více branek. Druhá dvanáctiminutovka již byla o něčem jiném. „Hattrick“ M. Rotrekla otočil skóre zápasu. První minuta, sprint jmenovaného hráče, „bekhend“ a je vyrovnáno. Více jsme se začali tlačit k soupeřově „svatyni“ a po jednou závaru v brankovišti M. Rotrekl otáčí skóre na 2:1 v náš prospěch. Naše hra od té chvíle připomínala příliv a odliv. Na jednu stranu tlačíme soupeře před jejich branku a pak jsme opačně pod tlakem, že neinkasujeme se rovná zázraku. V 11. minutě svítí stav 2:2. Přílišná útočná aktivita vede ke ztrátě míčku a následnému přečíslení, které je využito k vyrovnání. Naštěstí minutu nato M. Večeřa „došprtal“ míček pod tělem brankáře a strhnul vedení opět na naši střídačku. 22 vteřin před sirénou zaúřadovala dvojice T. Šalda, M. Rotrekl. Posledně jmenovaný zvýšil na 4:2. Ve třetí třetině si obrany, za „výdatné“ podpory útočníků, zřejmě domluvily společnou dovolenou v Karibiku. Samotné skóre hovoří za vše. „Sokolíci“ se snaží vyrovnat, ale Uničov zdatně odolává. Ve 4. minutě P. Sladomel doklepává míček pod padajícího brankáře – 5:2. Jenže v tu dobu se u T. Šaldy objevují střevní potíže. Jeho pohyb na hřišti je velmi „úsporný“. I díky tomu inkasujeme třetí branku. Všichni hráči byli v té chvíli rozhození a negativní výsledek se dostavil. Následuje „time-out“ a sprint T. Šaldy ve stylu U. Bolta do útrob haly. Do hry se dostává bojovník L. Sladomel a i jeho přispěním zvyšujeme na 6:3. Do statistik se zapsal Š. Müller. Kdo čekal, že je vymalováno se šeredně mýlil. 10. minuta – naši útočnici jsou zbytečně vytažení a Sokol snižuje na 6:4. A nastává infarktový závěr. T. Šalda z „první“ střílí sedmou branku, ale pak Uničovu ochrnou snad všechny končetiny. V poslední minutě dvakrát inkasujeme a v čase 11:48 je stav 7:6. Naštěstí se již nic nestane a 3 body zůstaly uničovským hráčům.

 

Slovo trenéra: Je pravdou, že zisk 6 bodů je pěkný. V naší hře se však vyskytlo příliš mnoho chyb. Mezi útočníky a obránci byl velký prostor. Přihrávky naslepo nevycházely. Na týmu FBC Piratec Brodek se zřejmě podepsala určitá nezkušenost, ale perspektivu toto družstvo určitě má. FBC Sokol Mohelnice měla naštěstí slabší den. Takže bych tyto výsledky nijak nepřeceňoval. Při pohledu na hru týmu Beerboys Libina (viz. výsledky na ČFBU) či Falcons Šternberk je třeba zůstat oběma nohama na zemi. A mít radost z každého dobrého výsledku. A musím kluky pochválit za bojovnost a za to, že jsme měli na turnaji pouze 1!!! vyloučeného hráče.

 

Sestava:

Brankáři: Hejníček, Šenk

Obránci: Zach, Krejčí, Mrvka, Štěpánek

Útočníci: Rotrekl, Müller, Šalda, Sladomel P., Sladomel L., Benda, Jonáš, Večeřa