Muži A ve Zlíně a Hluku nepřekvapili!!!

25.02.2018 16:39

Zlín Lions – FBC Martech ZŠ Uničov 13:6 (4:2, 4:2, 5:2)

V tomto zápase jsme chtěli domácí překvapit a vyhrát. Když Zlín začal utkání velmi vlažně, cítili jsme o to větší šanci. Hned na začátku utkání jsme měli hrát 2 přesilové hry, bohužel rozhodčí - pánové P. Gajan a J. Zich dělali, že nic nevidí. Tento jejich styl – nevidím, neslyším, pak pokračoval po celé utkání. Úder míčku florbalkou nad pasem, 2x hra rukou, blokování hole, bránění ve hře, nedovolená hra tělem to vše v rozporu s pravidly se v zápase nepískalo. V první třetině jsme zásluhou Dana Vaverky a Jirky Šincla dali dva góly, navíc jsme měli ještě tak 8 vyložených šancí (samostatné nájezdy, osamocený hráč s míčkem v předbrankovém prostoru, přečíslení 2 na 1, …, přitom jsme nastřelili 2 tyčky), ale naši útočníci prostě nebyli schopni trefovat do černého. Když jsme pak vyloženě domácím darovali 3 ze 4 gólů po vlastních chybách, svítilo na ukazateli skóre po 1. třetině 4:2 pro domácí. Vzhledem k průběhu třetiny měl být výsledek minimálně opačný. Pokud by Zlín pokračoval ve výkonu z úvodní třetiny, měli bychom určitě šanci zvítězit. Přestávka mezi třetinami však domácím prospěla, protože na palubovku se vrátil úplně jiný Zlín. Domácí převzali iniciativu, bylo jich plné hřiště. Nám se sice hned v úvodu 2. třetiny podařilo snížit opět Jiřím Šinclem na 3:4, ale kralovat začali domácí. V polovině zápasu v rozmezí dvou minut dostáváme 4 branky a o vítězi utkání je prakticky rozhodnuto. Po 2. třetině 8:4. Ve 3. třetině již domácí pouze kontrolovali vývoj zápasu a navyšovali skóre.

Závěr: Zasloužená výhra domácích, bez ohledu na velmi slabý výkon rozhodčích.

Góly + asistence našeho týmu: J. Šincl – 3+0; T. Pudil - 1+2; K. Dufek – 1+1; D. Vaverka – 1+0; L. Jemelka – 0+1; S. Zámečník – 0+1

Vyloučení: 0:1 (M. Adámek)

Počet přesilovek: 1:0              Využití: 1:0

Střely na branku: 44:41 (12:11, 14:13, 18:17)

Sestava: P. Šenk, A. Doušek – M. Macho, S. Zámečník, M. Adámek, J. Šesták, P. Augustin - L. Jemelka, T. Pudil, D. Vaverka, K. Dufek, J. Šincl, T. Šalda,

Trenéři: L. Jemelka, M. Zmrzlý

FBK SPARTAK HLUK – FBC MARTECH ZŠ UNIČOV 6:3 (2:0, 3:1, 1:2)

I když jsme dnes podali solidní výkon, na florbalově nejlepší tým soutěže (dle mého názoru) a velkého favorita tohoto utkání to nestačilo.

Závěr: Zasloužená výhra domácích. O našem osudu tedy rozhodnou poslední dva zápasy sezóny (utkání pravdy) v Olomouci a Brně. Snad bude mít trenér Hluku pravdu, když o nás prohlásil, že na udržení se v soutěži máme.

Góly + asistence našeho týmu: K. Dufek – 2+0; L. Jemelka – 0+2; T. Šalda – 1+0;  J. Šincl – 0+1

Vyloučení: 2:0                        Využití: 0:0                 Střely na branku: 37:25

Sestava: A. Doušek (P. Šenk) – M. Macho, S. Zámečník, M. Adámek, J. Šesták - L. Jemelka, T. Pudil, K. Dufek, D. Vaverka, J. Šincl, T. Šalda

Trenér: L. Jemelka