Muži A v Šumperku

12.11.2017 06:41

V dalším zápase naše muže A čekal těžký soupeř – FbC Asper Šumperk. Ten se sice v letošní sezóně zatím hledá a nepodává takové výkony, jako tomu bylo v předchozích letech, přesto se dá říci, že byl mírným favoritem. Náš tým ale přesto chtěl bodovat. Cítili jsme šanci, že by to dnes mohlo vyjít.

FBC ASPER ŠUMPERK - FBC ZŠ UNIČOV – 6:7 pp (4:1, 1:1, 1:4, 0:1)

Zápas začal v pomalejším tempu a bylo vidět, že domácí jsou po včerejším prohraném zápase s Hlukem unaveni. Přesto, jak už to tak u našeho týmu v poslední době bývá, branky začaly padat především do naší sítě. Herně to nebylo až zas tak špatné, ale skoro každé druhé „nahození“ míčku na naši branku skončilo za zády našeho brankáře. Některé individuální chyby našich hráčů v obranné fázi tam ale byly. Po 1. třetině nakonec 4:1 pro domácí. Přesto jsme všichni stále doufali, že dnes máme na to v Šumperku bodovat. Ve druhé třetině jsme zastavili brankostroj domácích. Přispěl k tomu i díky třem vítečným zákrokům náš brankář Adam Pavlát. Naše šance ale stále zůstávaly spíše nevyužity. Po 2. třetině 5:2. „Mínus tři góly“ ve florbalu nic není, tak jsme stále doufali, že šance ještě žije. Stále zbývalo ještě 20 minut do konce utkání, což není málo. Navíc domácím postupně ubývaly síly. Ve třetí třetině jsme pak jasně dominovali a zaslouženě srovnali skóre. Ba dokonce jsme před koncem normální hrací doby vstřelili i vítězný gól, ale ten nám rozhodčí (JK) neuznal. Bohužel pro nás nepostřehl, že po naší střele se míček odrazil od břevna soupeřovy branky na zem, ale za brankovou čáru, dokonce se lehce zavlněla síťka. To, že byl míček za brankovou čarou, ovšem rozhodčí neviděl. Škoda, mohlo to být i za 3 body. Utkání jsme nakonec díky J. Novákovi rozhodli až v prodloužení.

Závěrem: Již několikrát za poslední dva roky jsme se přesvědčili (v kladném i záporném smyslu), že nestačí hrát dobře jen 30 minut, 40 minut, … Vždy se musí hrát naplno a soustředěně až do konce, tj. 60 minut, s prodloužením i více. Dle mého názoru jsme díky naší převaze ve druhé polovině zápasu, značné unavenosti domácích ve 3. třetině a v prodloužení vyhráli zaslouženě. Závěr utkání totiž patřil jednoznačně našim hráčům.

Střely na branku (dle oficiálního zápisu): 32:21 (11:4, 12:6, 9:10, 0:1)

Počet přesilovek: 1:2

Vyloučení: 1x 2 min (O. Mrázek); 1x 2 min (P. Matěj) - 1x 2 min (J. Šincl)

Sestava: Pavlát A. – Adámek M., Šesták J., Novák J., Šalda T., Šincl J. – Macho M. (C), Zámečník S., Jemelka L., Marčon Z., Dufek K. – Zahradníček P.

Trenéři: L. Jemelka, M. Zmrzlý