Muži A v dohrávaném utkání v Přerově zklamali!!!

12.02.2018 09:24

FBC MSEM PŘEROV – FBC MARTECH ZŠ UNIČOV 20:4 (11:0, 3:2, 6:2)

Muži A chtěli v dohrávaném utkání odloženého prosincového kola v Přerově uspět a stejně jako loni zde odstartovat vítěznou sérii v boji o záchranu v soutěži. Bohužel tento zápas se jim vůbec nepovedl a stal se naopak noční můrou, na kterou je lepší rychle zapomenout. Nevím, na kolik tomu napomohl nevhodný termín zápasu – začátek v 19:00 hodin (neděle)???

Domácí byli velmi dobře připraveni a od začátku utkání se do nás s chutí pustili. Praktikovali podobnou taktiku jako Letka – nátlaková hra směrem dopředu. Letku jsme však málem porazili. Přerov nás naopak hned v 1. třetině zesměšnil. Na co domácí sáhli, to jim v útočné fázi vyšlo. Jejich efektivita byla nevídaná. První třetina by se dala charakterizovat asi takto: Úvod (0 – 5:00 minuta) – rychlé vedení domácích 3:0, pak (5:00 – 11:00) srovnáváme s domácími herní projev – několik našich vyložených šancí, ale bez gólového efektu; doba (11:00 – 14:00) – opět smršť domácích - 7:0; doba (14:00 – 17:00) - naše převaha s dalšími šancemi, ale opět bez kýženého gólu; závěr (17:22 – 20:00) – dokončení velkolepé podívané v podání hráčů Přerova – konečný stav po první třetině 11:0. V naší síti prostě končila jedna střela za druhou. Naši hráči si před zápasem asi podvědomě říkali, že dnes vyhrajeme a bude nám k tomu stačit hra na pohodu. Pokoru, nasazení a důraz v osobních soubojích však nechali někde v šatně nebo doma. Klobouk dolů předtím, co Přerov v 1. třetině předvedl. O zápase bylo prakticky rozhodnuto. Přesto jsme z Přerova chtěli odjet s mnohem lepším výsledkem a hlavně lepším vlastním pocitem z odvedené práce. Nabádali jsme hráče k tomu, ať zapomenou na aktuální skóre zápasu. Začnou hrát jakoby od začátku, pokusí se vyhrát 2. třetinu o několik gólů a pak se uvidí. Hra se opravdu vyrovnala, ba dokonce jsme v některých fázích měli nyní i více ze hry. Důvod byl jasný: jednoznačné vedení domácích - takový náskok, že se nemuseli obávat o zisk 3 bodů, prostě hostitelé zvolnili. Bohužel velmi dobře chytající brankář Z. Raška a naše nemohoucnost nám kazila možnost zdramatizovat vývoj utkání. Ač nám styl domácích také skýtal mnoho brejkových situací, naši střelci se dnes moc nevyznamenali. A protože jsme inkasovali nakonec 20 gólů, tak obránci a jim pomáhající (spíše jen hledící) útočníci společně s brankářem se také moc nevyznamenali. Z pohledu statistiky střel na branku byl zápas mnohem vyrovnanější (38:35), než ukazuje celkové skóre. Kdyby naši střelci byli při chuti stejně jako Ti domácí nebo brankář Z. Raška neměl svůj den, tak mohlo na ukazateli skóre svítit např. 20:10, možná i 20:15. Přesto by dnes Přerov jistě vyhrál. Za útočnou fázi svého herního projevu zaslouží domácí velké uznání. To, že v obraně to z jejich strany také nebylo úplně ono, jim ale vadit nemuselo, protože je spolehlivě jistil Zdeněk Raška. Vítězství Přerova bylo tedy naprosto zasloužené a pro nás až moc potupné.

Řekli po utkání:

Komentář trenéra domácích: První třetina z říše snů, druhou třetinu jsme polevili z důvodu nahraného skóre, třetí už jsme dohrávali, i když jsme nechtěli. Ačkoliv výsledek vypadá jednoznačně, směrem dozadu máme spoustu chyb. Děkujeme soupeři za utkání.

Komentář asistenta trenéra hostí: K dnešnímu zápasu není moc co dodat, domácí byli jednoznačně lepším týmem a dá říci, že nás zesměšnili. O zápasu rozhodla neskutečná první třetina domácích, jejich nasazení a střelecká potence. Naši hoši se nedostali do ideální střelecké pohody, protože šancí tak na deset, možná i více gólů měli také. Soupeři gratulujeme. Troufám si říci, že s takovým výkonem mohou domácí porazit do konce letošní sezóny každého.

Góly + asistence našeho týmu: Z. Marčon – 0+3; J. Novák – 2+0;  K. Dufek – 1+0; P. Augustin – 1+0; L. Jemelka – 0+1

Vyloučení: 3:2

Střely na branku: 38:35 (14:10, 12:12, 12:13)

Závěr: Ostudná prohra. Co k tomu více dodat.

Sestava: P. Šenk – M. Macho, S. Zámečník, M. Adámek, T. Šalda, P. Augustin - L. Jemelka, K. Dufek, J. Šincl, J. Novák, Z. Marčon, T. Pudil, D. Vaverka

Trenéři: L. Jemelka, M. Zmrzlý