Muži A proti celkům z čela tabulky neuspěli, i když k nějakému tomu bodu měli blízko!!!

12.02.2018 09:28

FBC MARTECH ZŠ UNIČOV – FBC ORCA KRNOV 7:14 (3:4, 4:6, 0:4)

Pokud jsme chtěli v tomto utkání uspět, museli bychom v první řadě uhlídat nejlepšího střelce soutěže Jaromíra Filipa. To se nám ale nakonec nepovedlo.

Začátek zápasu nám nevyšel podle našich představ, již v čase 5:16 jsme prohrávali 0:3. Naštěstí jsme se nevzdávali a bojovali dál. Postupem času přibývalo na naší straně vyložených šancí a také gólů v síti soupeře. Jenže jsme se opět nevyvarovali i chybiček v obraně. Hrál se tedy útočný florbal, kdy ofenzíva převyšovala obranu. Když jsme na začátku 2. třetiny vyrovnali na 5:5, zdálo se, že bereme otěže utkání do vlastních rukou. Bohužel pro nás v této fázi utkání začal kralovat obávaný střelec Jaromír Filip, který na co sáhl, to mu vyšlo. Snad každá jeho střela ve 2. třetině na naši bránu skončila v síti – dal celkem 7 gólů v řadě a rozhodl tím o vývoji utkání. Po dvou třetinách nakonec 7:10, což nám sice ještě dávalo malou naději v obrat, ale jak se ukázalo, byl to rozhodující náskok, který Krnov ve 3. třetině již pouze navyšoval. Ač jsme byli v poslední třetině střelecky aktivnější, gól se nám již nepodařilo vstřelit. Hosté pak jen kontrolovali vývoj utkání a přidali ještě nějaký ten gól navíc.

Řekli po utkání:

Komentář asistenta trenéra domácích: Dnes se hrál velmi útočný florbal, kdy útočníci byli lepší obránců. Krnov má Filipa, co k tomu dodat. Vítězství hostů je zasloužené.

Komentář trenéra hostů: Jak výsledek napovídá, konal se zde dnes zápas bez obran, nepředvedli jsme ideální výkon a zápas jsme v podstatě zlomili až ve 3. třetině. Děkuji soupeři za zápas a přeji hodně štěstí.

Góly + asistence našeho týmu: L. Jemelka – 1+3; K. Dufek – 3+0; J. Šincl - 2+0; Z. Marčon – 1+0; J. Novák – 0+2

Vyloučení: 1:1

Střely na branku: 32:38 (9:14, 12:15, 11:9)

Závěr: Zasloužená výhra hostů, o které rozhodl především nejlepší střelec soutěže Jaromír Filip.

Sestava: P. Šenk (M. Valigura) – S. Zámečník, M. Adámek, T. Šalda, M. Mirga - L. Jemelka, P. Galetka, K. Dufek, J. Šincl, J. Novák, Z. Marčon, M. Kvapil, J. Valigura

Trenéři: L. Jemelka, M. Zmrzlý

FBC MARTECH ZŠ UNIČOV – FBC LETKA 4:5 (1:1, 2:0, 1:4)

Po včerejším dnu otevřených dveří v naší obraně, jsme se proti prvnímu celku tabulky museli mít na pozoru. S Letkou ale v poslední době hrajeme velmi povedené zápasy, i když se nám stále nedaří bodovat. Ne jinak tomu bylo i tentokrát.

Hosté na nás od prvního hvizdu rozhodčích vlétli a pravděpodobně chtěli o vývoji utkání rozhodnout již v samotném úvodu. Nějak se ale přepočítali. Jejich nátlaková hra jim moc nevycházela. Ba naopak nám odkrývala prostor pro naše nebezpečné brejky. Letka sice měla častěji míček na svých florbalkách, ale jejich střely neměly ty správné parametry. Naše obrana navíc fungovala velmi dobře. Pressing soupeři nevycházel, protože i díky němu jsme se postupně dostali do dvoubrankového vedení. Po dvou třetinách vedeme 3:1 – velmi slibný to výsledek. Trenér Letky na to reaguje a od začátku 3. třetiny zužuje kádr pouze na 10 nejlepších hráčů (na soupisce k utkání jich měl přitom 18+2). Tato změna v sestavě mu dokonale vyšla. Již v čase 41:25 hosté snižují na 2:3 z jejich pohledu. Na tento gól jsme sice zásluhou Z. Marčona ještě dokázali odpovědět, ale to bylo z naší strany vše. V čase 43:34 vedeme 4:2. Bojujeme a cítíme šanci v nějaký ten bod. 13 minut před koncem stále vedeme 4:2. Soupeř však zvyšuje obrátky a našim hráčům pomalu začínají docházet síly (náš pohyb je znatelně pomalejší, než tomu bylo na začátku utkání). Přece jenom máme úzký kádr hráčů. Štěstí nás pomalu opouští. Naše střely ztrácejí na síle a přesnosti. Letka naopak využívá skulinky v naší obraně k dokonalému obratu. Kdyby … Kdyby … Ale „na kdyby“ se nehraje. Konečný výsledek 4:5. Bohužel i přes velmi dobrý výkon se nakonec loučíme s diváky bez bodu.

Komentář asistenta trenéra domácích: Za dnešní velmi dobrý výkon jsme si bod či body určitě zasloužili. Bohužel stejně jako na Letce jsme nezvládli závěr utkání. Ve třetí třetině jsme nedokázali proměnit žádnou z našich brejkových situací (kromě jediné) a to rozhodlo. Hosté dnes byli šťastnější. Nezbývá než jim pogratulovat. Všem našim hráčům za dnešní výkon děkuji, nemáme se za co stydět.

Komentář trenéra hostů: Dnešní zápas byl velmi těžký, kluci z Uničova zahráli opět velmi dobře. Vždy je problém, když neproměníte šance a inkasujete z brejku. Změnili jsme složení sestavy, stáhli jsme to na 2 lajny a nakonec se nám to podařilo urvat více morálními silami než uměním. Měli jsme také porci štěstí a za to jí děkujeme. Přejeme soupeři podobně dobré výkony a lepší výsledky.

Góly + asistence našeho týmu: Z. Marčon – 2+1; J. Šincl - 1+2; K. Dufek – 1+0; P. Galetka – 0+1

Vyloučení: 0:0

Střely na branku: 22:49 (6:22, 10:14, 6:13)

Závěr: Škoda, z naší strany velmi dobrý zápas, nějaký ten bod jsme si určitě zasloužili, ale bohužel to nakonec nevyšlo. Hold, takový je sport.

Sestava: P. Šenk (M. Valigura) – M. Macho, S. Zámečník, M. Mirga, T. Šalda – L. Jemelka, P. Galetka, K. Dufek, J. Šincl, J. Novák, Z. Marčon, J. Valigura