Muži A opět na body nedosáhli!!!

31.10.2017 06:51

1.FBK EAGLES ORLOVÁ – FBC MARTECH ZŠ UNIČOV 8:6 (2:1, 2:1, 4:4)

Domácí hráči z Orlové začali utkání o něco málo aktivněji, vytvářeli si i více šancí, ze kterých se dalo skórovat. Zaslouženě tedy po 1. třetině vedli 2:1. Drobnou změnou v sestavě (J. Veselík se posunul z obrany do útoku a M. Macho šel naopak z útoku do obrany) jsme chtěli zvýšit tah na branku naší druhé formace. V průběhu druhé třetiny se dění na hřišti vyrovnává. Štěstí nám ale opět nebylo moc nakloněno, protože v průběhu utkání postupně nastřelujeme 4x tyčku soupeřovy branky. Ač jsme byli neustále o nějaký ten gól pozadu za domácím týmem (po 2. třetině 2:4), bojovali jsme. Ze zápasu jsme si chtěli přece odvést nějaký ten bod. Na začátku 3. třetiny snižujeme zásluhou J. Veselíka na 3:4. Cítíme šanci v obrat. Bohužel následná přesilová hra domácích za vyloučení J. Nováka, kterou využívá R. Jantoš, nám opět bere vítr z plachet. Navíc po několika málo minutách nám dokonce hráči Orlové odskakují na rozdíl tří gólů – nejprve 3:6 a pak 4:7. Přesto se nevzdáváme a snažíme se alespoň vyrovnat. V čase 54:58 nám domácí darují dvojnásobnou přesilovku 5 na 3 po zbytečných faulech M. Starostky a F. Kopla. Po vlastním gólu A. Kučery a J. Nováka tak opět snižujeme na rozdíl pouhého gólu. V této části utkání máme velký tlak a drtivou převahu. V posledních 4 minutách utkání obléháme domácí svatyni, protože toužíme alespoň po 1 bodu či dokonce po dvou, ale již bez úspěchu. Ba naopak po chybě M. Macha při rozehrávce za naší brankou 58s před koncem zápasu pečetí L. Milerský za asistence svého bratra Tomáše stav utkání na konečných 8:6.

Co rozhodlo o výsledku utkání?

Již poněkolikáté naše individuální chyby, které soupeř nekompromisně trestal. Dále neproměňování našich šancí. A také tzv. „dvojí metr“ rozhodčích při posuzování nedovolených zákroků domácích a našich hráčů. Myslím si, že rozhodčí dnes neodvedli kvalitní práci.

Góly + asistence našeho týmu: Veselík J. – 1+1; Marčon Z. – 1+1; Šincl J. - 1+0; Šaldas T. - 1+0; Novák J. – 1+0; Kvapil M. – 0+1; Adámek M. – 0+1

Počet přesilovek: 4:6 (vyloučení našich hráčů: M. Adámek - 2x 2 min, J. Novák 1x 2 min, M. Kvapil 1x 2 min)

Využití: 2:2

Počet střel na branku: 39:33

Sestava: A. Pavlát, (P. Šenk) – M. Adámek, T. Šalda, M. Macho, S. Zámečník – J. Šincl, J. Veselík, J. Novák, K. Dufek, Z. Marčon, M. Kvapil, P. Zahradníček

Trenér: M. Zmrzlý

FBC  KOVO KM FRÝDEK-MÍSTEK – FBC MARTECH ZŠ UNIČOV 8:3 (3:0, 1:0, 4:3)

V 1. třetině domácí trestali individuální chyby našich hráčů při rozehrávce a dostali se do pohodlného tříbrankového vedení. Ve druhé části hry dokonce Frýdek–Místek na šance dominoval. Na našich hráčích se asi projevovala únava po včerejším pozdním zápase v Orlové - nedařilo se nám si přesně nahrát a déle udržet míček na našich florbalkách. V této části však domácí navýšili skóre pouze o 1 gól. A to díky využité přesilovce 5 na 4. Po 2. třetině to tedy bylo 4:0. Teprve potom jsme se gólově prosadili i my. Do 3. třetiny jsme vstoupili aktivně a s odhodláním pokusit se s výsledkem ještě něco udělat, což se nám v úvodních minutách začalo celkem dařit. V čase 46:24 snižujeme stav na 3:5. Následná přesilová hra nás navíc mohla nastartovat k pokusu o zdramatizování utkání, či obrat. Bohužel přichází chyba při zdvojení hráče domácích, který chytrou přihrávkou zakládá brejkovou situaci, kterou V. Štrbák využívá k uklidnění situace z pohledu domácích – stav 3:6. Prostě: „Nedáš, dostaneš.“ Dá se říci, že tímto gólem bylo o vývoji zápasu definitivně rozhodnuto. Do konce utkání ještě bojujeme, ale sil nám ubývá a gólově se již prosazuje pouze náš soupeř. Jeho vítězství je tedy zasloužené. Můžeme říci, že jsme u většiny míčků byli tzv. o krok později, nahrávkám chyběla přesnost, únava ze zápasu s Orlovou byla hodně znát. Není ideální nastupovat již po 12 hodinách k dalšímu těžkému utkání. Dle mého názoru je to na regeneraci sil málo, našemu týmu to prostě nestačilo.

Řekli po utkání:

Komentář trenéra domácího celku, Tomáše Vežranovského: Dnes jsme hráli více na míčku a mohli tvořit hru. V začátku jsme určovali tempo hry, ve slabé chvilce nás ale soupeř překvapil a snížil na rozdíl dvou branek, ale zvládli jsme to. Děkuji soupeři za utkání a přeji šťastnou cestu domů.

Pozn. V poslední třetině byl střelecky aktivnější Uničov. Poměr střel byl 5:11.

Komentář trenéra hostujícího týmu, Marka Zmrzlého: Po většinu utkání jsme působili unavenějším dojmem než domácí. Přesto jsme bojovali, ale na body to nestačilo. Vítězství domácích je zasloužené.

Góly + asistence našeho týmu: Veselík J. – 2+0; Novák J. – 1+0; Šincl J. 0+1; Kvapil M. – 0+1

Střely na branku: 26:23 (13:5, 8:7, 5:11)

Počet přesilovek: 1:1 (za náš tým J. Novák 1x 2 min)

Sestava: P. Šenk (A. Pavlát) – M. Adámek, T. Šalda, M. Macho, S. Zámečník – J. Šincl, J. Veselík, J. Novák, K. Dufek, Z. Marčon, M. Kvapil, P. Zahradníček