Muži A obsadili 10. místo a mají velkou šanci udržet se v Divizi - skupina D!!!

02.04.2018 07:47

Poslední dvě kola soutěže mužů A měly rozhodnout o tom, kdo obsadí v konečné tabulce 9. až 12. místo. Jistotu sestupu do Regionální ligy mužů má vždy poslední tým. Naopak jistotu udržení se v soutěži by mělo družstvo na 9. místě. A o toto umístění chtěli naši muži A ještě bojovat. Týmy na 10. a 11. místě pak musí čekat, jak dopadnou utkání nadstavby o postup do vyšší soutěže, které se zúčastní mužstva Letky a Hluku. V posledních dvou zápasech šlo tedy o hodně.

FBS Olomouc – FBC Martech ZŠ Uničov 10:3 (3:1, 3:0, 4:2)

Toto velmi důležité utkání s podobně kvalitním týmem jsme celkem dobře začali. Troufám si říci, že prvních 12 minut jsme byli o něco málo lepší. Navíc jsme se zásluhou našeho hrajícího trenéra Lukáše Jemelky ujali v 10. minutě vedení. O vývoji zápasu v náš neprospěch rozhodla 13. a 14. minuta, kdy jsme za 61 sekund obdrželi 3 slepené góly. Domácí tým se uklidnil a náš tým se naopak dostal pod velký tlak. A protože se nám s přibývajícím časem nedařilo vstřelit kontaktní gól či góly, dopadl zápas tak, jak dopadl. Navíc domácí využívali skulinek v naší obraně k navyšování skóre. Shrnuto, podtrženo – jednoznačné vítězství domácích.

Střely na branku: 25:20 (9:5, 9:8, 7:7)

Vyloučení: 5:3 (z našeho týmu J. Novák, J. Šesták, L. Jemelka)

Využití přesilovek: 0:2 + domácí 1x využito trestné střílení

Branky a asistence našeho týmu: L. Jemelka – 1+1; T. Šalda – 1+0; M. Macho – 1+0; S. Zámečník – 0+1; J. Šincl – 0+1

Sestava: A. Doušek (P. Šenk) – J. Novák, K. Dufek, M. Adámek, Z. Marčon, L. Jemelka, J. Šincl, S. Zámečník, P. Galetka, J. Šesták, T. Šalda, T. Pudil, M. Macho

Po tomto nepovedeném utkání jsme se dostali na nelichotivé poslední místo tabulky. Pokud jsme chtěli myslet na možnost záchrany, museli jsme bezpodmínečně v neděli v Brně vyhrát za 3 body. A to se nám nakonec podařilo.

Hornets Brno ZŠ Horní – FBC Martech ZŠ Uničov 10:14 (1:6, 4:5, 5:3)

V tomto klání „o vše“ se nám velmi vydařila úvodní třetina, po které jsme získali pětibrankové vedení (skóre 6:1). Náskok jsme si pak udržovali po celý zbytek zápasu. V utkání padlo hodně gólů, naštěstí naši střelci se činili více než ti domácí.

Střely na branku: 42:45 (10:18, 16:13, 16:14)

Vyloučení: 0:2 (z našeho týmu K. Dufek, J. Šesták)

Využití přesilovek: 1:0

Branky a asistence našeho týmu: K. Dufek – 6+0; L. Jemelka – 1+5; J. Šincl – 2+3; P. Galetka – 2+2; T. Šalda – 2+1; J. Novák – 1+1; J. Šesták – 0+1

Sestava: P. Šenk (A. Doušek) – J. Novák, K. Dufek, M. Adámek, L. Jemelka, J. Šincl, S. Zámečník, P. Galetka, J. Šesták, T. Šalda, M. Macho

Závěr: Protože v posledním zápase Frýdek-Místek prohrál v Krnově rozdílem třídy, končí naši muži A v letošní sezóně na konečném 10. místě. Toto umístění nám dává velkou naději na udržení se v soutěži.

Trenéři: L. Jemelka, M. Zmrzlý