MUŽI A - 16. 12. 2017 - Hranice.

22.12.2017 06:54

FBC Hranice - FBC MARTECH ZŠ Uničov – 11:5 (2:1, 3:0, 6:4)

Domácí vstoupili do zápasu velmi aktivně a jednoznačně nás přehrávali – chvílemi si s námi pohrávali jako kočka s myší. Zasloužené vedení 2:0. Od větší pohromy z úvodu tohoto klání nás uchránil náš brankář P. Šenk. Přibližně od 8. minuty utkání jsme vyrovnali hru a začali být domácím rovnocenným partnerem. V polovině třetiny se nám navíc zásluhou Tomáše Šaldy podařilo snížit na 1:2 z našeho pohledu. Do 2. třetiny jsme naopak vstoupili aktivněji my – měli jsme častěji míček na florbalkách, více brankových příležitostí i územní převahu, tj. častěji se hrálo na polovině soupeře. Bohužel se nám nepodařilo prostřelit domácího brankáře. Velmi důležitým momentem zápasu pak byl zákrok tělem Jiřího Šincla na střílejícího hráče domácích, po kterém byl Jirka vyloučen na 2 minuty. Následnou přesilovku totiž domácí využili – to bylo v čase 35:02. To domácí opět „nakoplo“ a nás naopak dostalo psychicky dolů - do konce třetiny inkasujeme ještě 2x. Po 2. třetině tedy 5:1 pro domácí. Dalším důležitým momentem zápasu pak bylo odstoupení našeho hrajícího trenéra Lukáše Jemelky pro zranění (do 3. třetiny již Lukáš nenastoupil). Přesto jsme dál bojovali a ze stavu 1:6 jsme v 55. minutě snížili opět T. Šaldou na 5:8, což nám ještě dávalo malou šanci v obrat. Bohužel závěr utkání patřil opět domácím, kteří zaslouženě dovedli utkání do vítězného konce. Konečný výsledek 11:5 pro Hranice.

Řekli po utkání:

Komentář asistenta trenéra hostí: V zápasu rozhodl konec druhé a třetí třetiny. Gratulujeme domácím k zaslouženému vítězství. Domácí byli mnohem produktivnější v koncovce než my. Komentář trenéra domácích: Dařila se nám kombinační hra, kterou jsme dokázali úspěšně zakončit. Soupeř hrozil hlavně z breaků a ty naši obránci úspěšně zachytávali. Děkujeme soupeři za utkání a přejeme šťastnou cestu.

Malou kaňkou na utkání byl drobný incident Jiřího Šestáka ze závěru utkání, který sudí nafoukli do nebývalých rozměrů. Dvě minuty před koncem Jirka neudržel nervy na uzdě - po souboji s ním domácí hráč upadl a nesportovně odhodil Jirkovu florbalku, ten v emocích kolenem atakoval jeho rameno. Nic vážného se ale domácímu hráči nestalo. Jirkovo jednání nikdo z nás neschvaluje – stát se to nemělo. Rozhodčí udělili našemu hráči trest 5 minut + do konce utkání s ohodnocením ČK3 (v zápise uvedeno „za brutální přestupek“???). Je třeba znovu zopakovat, že incident vyvolal domácí hráč odhozením florbalky našeho hráče. Je zajímavé, že rozhodčí původně domácího hráče neměli v úmyslu vůbec vyloučit (dle našeho názoru jasné nesportovní chování, po němž měl následovat trest 2 + 10 min). Až po našem upozornění mu nakonec dali alespoň 2 minuty??? Jirka dostal 5 minut po právu, ale ČK3, nevím??? Znovu opakuji, až tak moc se nestalo. Např. v před týdnem hraném utkání dorostenců mezi Uničovem a Olomoucí, kterého jsem byl svědkem, byli zraněni 3 hráči Uničova, kteří zápas nedohráli. Brankář dostal ránu florbalkou do přilby – krvácení z nosu + slabý otřes mozku – bez trestu!?!?!; další hráč byl úmyslně ze zadu podražen – odnesl to kotník (3 týdny léčení) – bez trestu!?!?!; a poslední zákrok bylo sražení hráče s míčkem ze zadu, bez úmyslu vybojovat míček, po sprintu (v plné rychlosti) přes polovinu hřiště – zranění PDK – 1 týden léčení - trest na 2 min!?!?! Zraněni 3 hráči, kteří zápas nedohráli = trest pouze 1x na 2 min; v tomto utkání 1 vyprovokované zastrašení kolenem bez sebemenšího zranění = 5 min + do konce utkání + ČK3. Přitom zápas byl rozhodnut a až na několik tvrdších soubojů se hrál ve férové atmosféře.

Góly + asistence našeho týmu: J. Šincl - 1+2; T. Šalda - 2+0; J. Novák - 2+0; Galetka P. – 0+1; J. Šesták - 0+1

Vyloučení: 2:1 + 5 min+ČK3

Sestava: P. Šenk – M. Macho, S. Zámečník, J. Šesták, M. Adámek – L. Jemelka, P. Galetka, K. Dufek, J. Šincl, T. Šalda, J. Novák, P. Zahradníček

Střely na bránu: 47:39

Trenéři: L. Jemelka, M. Zmrzlý