Mladší žáci v Šumperku

11.10.2016 18:03

FBC ZŠ Uničov – FBC Droždín 7:1 (3:0, 4:1)

Mladší žáci se v neděli představili v Šumperku. V prvním zápase se utkali s FBC Droždín. Od prvních minut jsme měli optickou převahu, ale míček nebyl schopen zpočátku najít ten správný směr za záda brankáře Droždína. V páté minutě otevřela skóre zápasu M. Zmrzlá, kterou o dvě minuty později napodobil T. Mikulík. Na 3:0 zvyšoval M. Sláma, jehož první střelu zastavil snižovač branky, další gólman soupeře a teprve ten třetí pokus už byl úspěšný. Druhý poločas byl vyrovnanější, ale M. Mencl předváděl v naší brance velmi pěkný výkon a dovolil Droždínu skórovat až za stavu 5:0.  v závěru duelu ještě zvýšil náš brankový účet T. Mikulík po trestném střílení a skóre zápasu uzavřela M. Zmrzlá.

FBC ZŠ Uničov – FBK Jeseník 26:0 (12:0, 14:0)

V tomto zápase si svou premiéru mezi mladšími žáky odbyl brankář Tomáš Zbořil.

FBC ZŠ Uničov – FbC Asper Šumperk 4:1 (2:1, 2:0)

Zápas s domácím Asperem byl od prvních minut velmi vyrovnaný. M. Mencl opět předváděl skvělý výkon a jeho zásluhou jsme pouze jednou inkasovali. Druhá perioda již byla z naší strany herně lepší, ale vytvořené šance jsme proměnili až v samotném závěru utkání, kdy jsme soupeři odskočili na rozdíl tří branek.

FBC ZŠ Uničov – SK K2 Sportcentrum Prostějov 3:3 (2:1, 1:2)

Poslední střetnutí s Prostějovem mělo rozhodnout o vítězi turnaje. Utkání však nakonec skončilo zaslouženou dělbou bodů. V prvním poločase jsme se postupně ujali vedení 2:0. Jenže soupeř nesložil zbraně a brankou v 9 minutě snížil na 2:1, Druhý poločas - 6. minuta a Prostějov srovnává na 2:2. Odpovědí byla třetí branka M. Spurného, ale dvě minuty před koncem duelu Prostějov vyrovnal na konečných 3:3.

Poslední zápas turnaje vyhrál Prostějov nad Jeseníkem a nastala velmi neobvyklá situace. Oba týmy – Uničov i Prostějov měli stejný počet bodů i stejný rozdíl skóre. O prvním místě rozhodl los, ve kterém byla šťastnější M. Zmrzlá.