Mladší žáci v Ostravě a Brně

21.06.2017 14:19

Junior Ostrava Cup 2017

Jako každý rok, tak i letos se tým mladších žáků zúčastnil obou mezinárodních turnajů, které se konají v Ostravě a v Brně. Tentokrát hráli naši hráči pod hlavičkou Fbc Topgal Šternberk. Turnaj v Ostravě se hráčům velmi povedl, i když skončili před branami semifinále. Základní skupinou mladší žáci prošli bez ztráty bodu, přičemž největší práci měli hned v úvodním střetnutí se Snipers Bratislava, které v dramatické koncovce udolali poměrem 5:4. Druhý duel s Floorbal Top teamem byl vyrovnaný pouze první polovinu, v té druhé jsme již jasně dominovali. Poslední utkání bylo už jednoznačnou záležitostí, neboť FBC Odry nestačil na naše hbité hráče a konečné skóre je ukázalo naši dominaci na hřišti.

První utkání vyřazovací části nám přisoudilo neznámý tým Rebels. Stejně jako ve skupině, tak ani tentokrát jsme nezaváhali a poměrem 9:2 jsme postoupili mezi posledních 16 týmů. Zde na nás čekal ambiciózní družstvo z Horní Suché. Zpočátku vyrovnaný duel se nakonec stal naší záležitostí a po zásluze jsme slavili postup mezi posledních osm týmů. Zde nám však vystavil stopku soupeř z Ostravy, a to MVIL Ostrava. Utkání bylo z obou stran nervózní, ale nakonec se jako první trefil soupeř dalekonosnou střelou, která zapadla za záda M. Mencla. Netrvalo dlouho a naši hráči vyrovnali. Tento stav setrval až do závěrečného hvizdu rozhodčích, a tak o vítězi rozhodly samostatné nájezdy. V nich byl šťastnější soupeř, který postoupil do bojů o medaile.

I tak lze konstatovat, že vystoupení mladších žáků na tomto turnaji bylo velmi příjemné a uspokojilo nejen trenéry, ale i přítomné rodiče, kteří vážili cestu do Ostravy.

Výsledky:

FBC Topgal Šternberk – Snipers Bratislava 5:4

FBC Topgal Šternberk – Floorbal Top team 7:3

FBC Topgal Šternberk – FBC Odry 23:0

playoff

FBC Topgal Šternberk – Rebels 9:2

FBC Topgal Šternberk – Horní Suchá 9:1

FBC Topgal Šternberk – MVIL Ostrava 1:2 sn

 

Hummel Open Game

V Brně mladší žáci navázali na úspěšné tažení z Ostravy. V základní skupině porazili v úvodním střetnutí Sokol Gajary 4:2. Jenže v následujícím duelu podlehli favoritovy skupiny Tatranu Střešovice RED o jedinou branku. V posledním utkání skupiny v prvním poločase rozstříleli SK JeMoBu 5:1, jenže do druhé patnáctiminutovky soupeř vyměnil gólmany a díky tomu padlo do sítě soupeře daleko méně gólů. I tak nám tato výhra o pět branek zaručila, že jsme byli ušetřeni ranního předkola vyřazovací části. V odpoledním duelu nás čekal soupeř ze Slovenska a to z Michalovců. Těžké a vyrovnané střetnutí jsme nakonec urvali pro sebe poměrem 6:4. Večer nás čekal soupeř z České Lípy. Toto utkání se nakonec změnilo v naší exhibici a postup mezi posledních osm týmů. Ranní střetnutí o možnost dostat se do elitní čtveřice už znamenal pro nás stopku na turnaji. Další slovenský tým, tentokrát z Trenčína tentokrát tahal za delší konec provazu. Celé utkání jsme pouze dotahovali náskok soupeře, který svou poslední branku vsítil při naší power play.

Můžeme konstatovat, že mladší žáci zanechali v Brně velmi dobrý dojem, pouze je škoda, že se jim na obou turnajích nepodařilo udělat ten rozhodující krok, který by znamenal postup do bojů o medaile.

Výsledky:

Základní skupina

FBC Šternberk – TJ SOKOL GAJARY 4:2

FBC Šternberk – TJ Sokol Adamov kinder 7:2

FBC Šternberk - Tatran Střešovice 3:4

FBC Šternberk – Sk JeMoBu 6:1

playoff

FBC Šternberk - Eastern wings Michalovce 6:4

FBC Šternberk - FBC Česká Lípa 7:1

FBC Šternberk - ŠK 1.FBC Trenčín 4:7

 

Soupiska mladších žáků:

Marek Jurkulák (Šternberk)

Martin Izák (Šternberk)

Josef Richter (Šternberk)

Marek Sláma (Uničov)

Jakub Hybler (Šternberk)

Miša Zmrzlá (Uničov)

Antonín Mikulík (Uničov)

Filip Černohous (Šumperk)

Roman Odstrčil (Šternberk)

Libor Ostravský Uničov)

Lukáš Vachutka (Uničov)

Jan Procházka (Šternberk)

Petr Vaverčák (Šternberk)

Michal Mencl (Uničov)