Mladší žáci v Jeseníku zlatí.

10.01.2016 18:10

V brzkých ranních hodinách vyrazili mladší žáci do Jeseníku na svůj další turnaj. S postupující cestou a svítáním se před námi pomalu odkrýval obraz zimní krajiny. Se stoupajícím výškovým profilem sněhu mírně přibývalo, ale na místo určení jsme dorazili včas, neboť silnice byla velmi dobře upravena. Při vstupu do haly nás ovanul mráz a ještě větší zima, než byla před halou. I tak nám nic jiného nezbývalo než se převléci do dresů a nachystat se na první duel. Ten byl s domácím Jeseníkem, který nastoupil s pěti hráči v poli. Tento početní hráčský handicap se projevil až ve druhém poločase. V tom prvním byl zápas herně vyrovnaný, i když jsme hned v úvodu zmrazili Jeseník dvěma rychlými góly. Domácí však nerezignovali a překvapivou střelou k tyči snížili na 2:1. Na to jsme odpověděli třetí brankou v závěru třetiny. Druhá polovina se už hrála podle našich not. Začali jsme více běhat, kluci z Jeseníku se nestačili vracet a díky tomu narůstalo skóre v náš prospěch.  Konečný výsledek potvrdil naši převahu a přesnou střeleckou mušku.

Ve druhém střetnutí nás čekal ambiciózní FBC Zeal Lipník. Prvních dvanáct minut byl Lipník o něco aktivnější, ale M. Volf si skvěle postavil tyčky a všechny nebezpečné situace před svou klecí vyřešil k naší spokojenosti. V případě, že už byl překonán, tak míček zastavila pravá tyč jeho klece. Druhou periodu začal Lipník lépe, neboť přesně umístěný míček již zapadl za záda M. Volfa. Naše úsilí vyrovnat přineslo ovoce v podobě gólu M. Slámy, kterému přesně přihrál J. Talášek. V následujících minutách soupeř přitvrdil hru a rozhodčí zapískal první nájezd za nedovolený zákrok na M. Zmrzlou. Exekutor T. Brodský si počínal velmi mazácky a gólem otočil skóre v náš prospěch. Opět se chvilku hrálo, ale následoval další zákrok soupeře, po kterém si k dalšímu trestnému nájezdu stoupnul zase T. Brodský, a opět se nemýlil. S blížícím se koncem utkání arbitři duelu odpískali ještě další tři nájezdy, z čehož jsme dva zužitkovali. A v poslední minutě ještě M. Sláma usměrnil míček za záda brankáře hostů.

V závěrečném utkání turnaje jsme hráli s FBC Droždín. Utkání to bylo běhavé, lítalo se nahoru a dolů. Ovšem míček moc neposlouchal, takže to chvílemi vypadalo jako na tenisovém utkání. Naštěstí měl náš tým lepší koncovku. Jako první otevřel skóre A. Mikulík a do konce poločasu ho ještě napodobil L. Bazalka. V této době se vytratil V. Putna, který přestal běhat a promenádoval se na hřišti jako na kolonádě v Karlových Varech. Druhá polovina utkání už byla z jeho strany o něco lepší a i náš výkon šel nahoru. To bylo vidět i v zákrocích našich brankářů. M. Volf měl v této fázi utkání méně práce než M. Mencl v první periodě. Výhra potvrdila naše první místo na tomto turnaji. K tomu nutno dodat, že výborně zahráli elévové M. Šíma, V. Vaníček i nováček J. Repa, který svoji premiéru ozdobil dvěma góly.