Mladší žáci v Brně

23.06.2016 09:19

Ve dnech 16. - 19.6.2016 se zúčastnilo družstvo mladších žáků FBC Uničov již 10. ročníku Hummel Cup, který se pravidelně koná v metropoli Jihomoravského kraje, Brně. Turnaj mladších žáků celkem čítal 50 týmů, které byly rozděleni do 10 skupin po 5 účastnících.

Zápasy v základní skupině.

FBC Uničov – Panthers Otrokovice 5:11 (0:7, 5:4)

Hned v úvodu turnaje narazilo naše družstvo na jednoho z favoritů celé soutěže. Než jsme se rozkoukali, tak na ukazateli skóre po první patnáctiminutovce svítil nepříznivý stav 0:7. Po přestávce šel náš výkon herně nahoru a tuto polovinu zápasu jsme vyhráli v poměru 5:4.

Branky: Minář 3, Mikulík, Caletka

FBC Uničov – ŠK 1. FBC Trenčín 6:0 (2:0, 4:0)

V tomto zápase, náš tým, po celkově dobré hře, vyhrál zcela jednoznačně. V zápase jsme sice byli dvakrát vyloučeni, ale obě oslabení jsme zvládli na jedničku. Naopak v této herní situaci skóroval J. Minář.

Branky: Vachutka 2, Mikulík, Sýkora, Minář, Štěpánek

FBC Uničov – Wizards DDM Praha 10:1 (6:0, 4:1)

Páteční zápas byl zcela jednoznačně v naší režii. Naší převahu dokazoval stav 7:0, kdy se hrálo pouze na jednu branku. A právě za tohoto stavu nám soupeř dal jedinou branku. V tomto duelu zazářil náš nejmenší hráč – L. Bazalka, jenž Wizards nasázel 4 branky.

Branky: Bazalka 4, Caletka 3, Minář 2, Sýkora

FBC Uničov – Vajda CH 7:3 (3:3, 4:0)

Poslední duel ve skupině jsme hráli proti soupeři, který přijel do Brna z Maďarska. První poločas byl vyrovnaný, hra se přelévala ze strany na stranu a žádný tým nešel do gólového brejku. Náš tým dostal jeden gól z přesilovky, kdy na trestné lavici odpočíval D. Štěpánek. Druhá perioda byla už daleko jednoznačnější a v naší režii.

Branky: Mikulík 2, Vachutka 2, Sýkora, Jurkulák

Naše družstvo postoupilo do playoff z 2. místa ve skupině a v sobotu ráno nás čekala FBC Mohelnice.

Play – off

FBC Uničov – FBC Mohelnice 13:1 (4:0, 9:1)

V tomto zápase náš tým jednoznačně tahal za delší konec provazu. Smůlou však bylo, že se zranil T. Mikulík, který následně chyběl v dalších vyřazovacích zápasech. Tím, že jsme museli hrát v poli na 9 hráčů, se projevilo v rychlejším úbytku sil.

FBC Uničov – FBC Lipník 6:1 (4:0, 2:1)

První polovina utkání zaslouženě skončila 4:0 pro naše barvy. Ve druhé dvacetiminutovce hosté snížili až 8 minut před závěrečnou sirénou. Skvěle se v tomto utkání prezentoval M. Volf, jenž chytil i nájezd, nařízený za nedovolený zákrok proti unikajícímu hráči soupeře.

FBC Uničov – FBC Liberec blue 6:10 (5:6, 1:4)

V prvním poločase jsme drželi s favoritem utkání krok, ale ve druhé periodě se už na našich hráčích projevila únava z předchozích duelů. Nestačili jsme se vracet do vlastního obranného pásma a dostávali jsme laciné branky. Příčinou byla nejen únava, malý počet hráčů na lavičce, ale i dusno v halách, kde probíhal samotný turnaj. Nutno však konstatovat, že Liberec vyhrál toto střetnutí zaslouženě. Liberec vyhrál nejen tento duel s námi, ale nakonec i celý turnaj.

Celkově mladší žáci obsadili 9. – 16. místo na tomto prestižním turnaji. Zároveň chceme poděkovat všem hráčů a rodičům, kteří umožnili svým dětem se tohoto turnaje zúčastnit.