Mladší žáci ukončili sezónu

05.05.2016 18:43

Poslední turnaj se odehrál v Hranicích na Moravě v době prvomájových oslav. I tato událost poznamenala naši sestavu, která se vydala na místo činu. V prvním utkání jsme se ani nestačili rozkoukat a na světelné tabuli svítil stav 0:3 pro Tornádo Lutín. To běžela teprve 2 minuta hry. M. Volf vystřídal v brance M. Mencla, který se snažil, seč mohl, ale míček i tak třikrát rozvlnil naší síťku.  Bohužel ani M. Volf nezabránil Lutínu zvýšit svůj náskok na hrozivých 0:5. Teprve za tohoto stavu jsme se začali dostávat do hry a více atakovat branku Tornáda. Do poločasu jsme stačili upravit skóre na 2:5, což nám dávalo dobrý odrazový můstek do druhé periody. Ta už byla z naší strany velmi dobrá. A. Caletka si s chutí zastřílel a díky němu se průběhu druhé dvanáctiminutovky překulil nepříznivý stav zápasu v náš prospěch. V 9 minutě jsme vedli 8:5. Za tohoto stavu se ke slovu dostal opět soupeř, ale konečné slovo nakonec měl tým.

Druhé střetnutí s SK K2 Sportcentrum Prostějov, nabídlo velmi vyrovnaný souboj, který skončil zaslouženou dělbou bodů. Úvod patřil našim barvám, rychlostí blesku jsme se ujali vedení 2:0. Ovšem Prostějov nesložil zbraně a chvílemi nám pěkně zatápěl pod kotlem. Výsledkem tlaku soupeře bylo snížení na 2:1. A následně se Prostějov dočkal vyrovnání na 2:2. Druhý poločas nabídl stejně vyrovnaný souboj, kdy oba týmy bojovaly jako o každý míček. Tentokrát jsme dvakrát odskočili na rozdíl jedné branky - 3:2, později na 4:3, ale SK K2 v závěrečném náporu vyrovnal na 4:4. Velmi pěkné a dramatické utkání.

V posledním utkání sezóny jsme hned na začátku duelu rozhodli o výsledku. Úvodní gól vstřelil T. Brodský, po jehož střele míček přesně našel pravý horní růžek branky. O minutu později zvýšil na 2:0 A. Caletka. Do konce prvního poločasu jsme zatížili konto Hranic pěti góly, kdežto soupeř byl přesný pouze jedenkrát. Druhá půle se dohrávala, o výsledku bylo rozhodnuto a většina hráčů se už těšila domů. I tak lze říct, že druhá dvanáctiminutovka byla daleko vyrovnanější, než ta předchozí. Výhra pro nás znamenala celkové prvenství na turnaji a udělala povedenou tečku za celou sezónou mladších žáků.

Sestava: Brankáři: Volf, Mencl

Obránci: Sýkora, Brodský, Zmrzlá, Klaban

Útočníci: Caletka, Vachutka, Putna, Mikulík, Repa, Filip