Mladší žáci stříbrní

15.11.2016 13:47

V sobotu se v Uničově představili mladší žáci. Svůj první turnaj absolvoval Martin Majda, který věkem ještě patří mezi elévy a zatím nehrál jediný zápas. V úvodním duelu jsme se střetli s FBC Mohelnice.  Z počátku to byl vyrovnaný souboj, ovšem přibližně od poloviny prvního poločasu Mohelnice nestačila pokrývat naše hráče a světelný ukazatel po prvních deseti minutách ukazoval stav 7:1 pro naše barvy. Druhá polovina nabídla stejný obrázek a zrodila se tak nečekaně vysoká výhra nad Mohelnicí.

Druhý zápas proti Jeseníku byl jednoznačnou záležitostí. Hosté z lázeňského města, které leží na soutoku Bělé a Staříče, měli ve své sestavě polovinu elévů, což se podepsalo i na jejich hře.

Třetí utkání s FbC Asper Šumperk bylo od prvních minut velmi vyrovnané. Asper se od prvního hvizdu rozhodčích pustil na zteč naší branky a výsledkem bylo vedení 0:1. Po této sněhové spršce jsme se však rychle oklepali a netrvalo a na ukazateli skóre svítil stav 2:1 pro naši ekipu. Asper se nevzdal a M. Mencl musel v 5 minutě lovit druhý míček ze své sítě. To však bylo ze strany Šumperka vše, neboť ke konci poločasu jsme odskočili na rozdíl tří branek. Druhá desetiminutovka už byla v naší režii a výsledkem byla velmi překvapivá výhra.

Poslední utkání se Šternberkem nabídlo vše, co k florbalu patří. Oba týmy hráli s úžasným nasazením, míček lítal ze strany a na stranu a utkání vtáhlo do hry i všechny přítomné rodiče. Šternberk se ujal vedení 0:1 přesnou střelou k levé tyčce. Snažili jsme se vyrovnat, ale na čepel L. Vachutky či M. Blinky se v tomto zápase přilepila střelecká smůla. Na druhé straně M. Mencl několikrát tahal horké kaštany z poza naší obrany. Tímto stavem skončil první poločas. Druhou část duelu opět začal lépe Šternberk, který hned v úvodu zvýšil na 0:2. Naše snaha korigovat výsledek byla zastavena nedovoleným zákrokem soupeře, bohužel A. Mikulík trestné střílení neproměnil. Předtím se blýskl M. Mencl, jenž též lapil nájezd soupeře. O minutu později, ve čtvrté minutě bylo nařízeno další trestné střílení, které proměnil L. Bazalka a snížil tak na 1:2. Radost však netrvala dlouho a Šternberk opět odskočil na rozdíl dvou gólů. Poslední čtyři minuty jsme soupeře zmáčkli na jeho polovinu, ale pouze L. Bazalka měl přesnou mušku, když snížil minutu před koncem na 2:3. V závěru už přemíra snahy vedla k nervozitě a Šternberk svou výhru uhájil. Skvělý zápas a gratulace soupeři.