Mladší žáci ovládli turnaj v Mohelnici (13. 2. 2016)

15.02.2016 14:13

FBC Uničov x Asper  Šumperk    2:1

První utkání připomínalo fakt, že naši kluci ještě nevstali pořádně z postelí a podle toho se také vyvíjel první poločas. I když  jsme vedli 1:0 tak jsme se ukolíbavou hrou dostali do problémů, kdy soupeř srovnal ještě v první půli na 1:1.

Ve druhém poločase  začali kluci trochu více běhat, přesto  výkon připomínal spíše ospalého jezevce než rychlého geparda. Přesto se nám podařilo zvýšit skóre na  2:1  po  akci Šimon, Bazi, zakončoval Adam Caletka.

V bráně se objevil Tomáš Hanák, jakožto nadějný brankář elévů a svým výkonem nezklamal.

Pak už  jsem utkání  dohráli do vítězného konce.

FBC Uničov – Olomouc  Stars 3:2

Do tohoto utkání nastoupilo z naší strany úplně jiné mužstvo, které využívalo plného nasazení a kombinační hru. V první půli exceloval první útok, kdy postupně Šimon, Bazi a po té i Adam zaznamenali po jednom gólu,  přičemž všechny tři trefy byly po krásných akcích ať už proniknutí Šimona do obraného pásma soupeře, kdy obehrál  olomouckého  obránce rychlou kličkou pod nohama (housle) a přesným zakončením pod horní tyčku otevřel skóre,  nebo krásná  akce Baziho  s přesným zakončením.

Rázem to bylo v 5. minutě první půle  3:0 v náš prospěch a soupeř byl očividně zaskočený.

V 2. polovině zápasu na nás soupeř „ vletěl“ s plnou vervou a stav se v 6. minutě  2. poločasu  rovnal score 3:2 v náš prospěch.  Důraznou obranou a výjimečným  výkonem  Martina Volfa jsme vedení udrželi až do konce, kdy samotný trenér soupeřova týmu prohlásil po skončení utkání, že zápas měl velmi vysokou kvalitu a náboj. A tak tomu  opravdu bylo .  (nejlepší  náš výkon na turnaji).

FBC Uničov – Fat Pipe Mohelnice 5:5

Tohle utkání připomínalo  napínavý  filmový  příběh plný zvratů a překvapivých momentů.

Než jsme se stačili pořádně rozkoukat,   tak jsme po třech rychlých momentech prohrávali 3:0. Do poločasu se zápas vyvíjel s obou stran velmi emotivně (spíše hlavně ze strany soupeře) a do začátku druhé půle jsme nastupovali s velkým  gólovým   mankem ,kdy na tabuli bylo skóre 5:2 pro našeho soupeře. Hned v úvodu druhé půle nastala pro náš tým velmi komplikovaná situace, kdy po „ sporném“ nařízení trestného střílení ve prospěch Mohelnice sice míček zapadnul za záda Martina Volfa, ale gól nebyl uznán z  důvodu  zpětného  pohybu  soupeřova hráče při nájezdu.

Po tomto momentu, jakoby to naše borce nakoplo a perfektním výkonem s maximálním nasazením a hlavně s obrovskou vůlí neprohrát, jsme pár sekund před koncem srovnali stav díky gólu Sikiho, který přes přihrávku Šimona a Adama Caletku poslal bekhendem míček pod nohy soupeřova brankáře. Na  tabuli  najednou svítilo skóre 5:5.

Co více dodat – jak jsem úvodu uvedl,  zápas jako filmový příběh s radostným koncem, kdy zvítězila velká touha po vítězství  a týmový duch našich kluků.

FBC Uničov – FBC  Jeseník  9:0

Utkání  se  jednoznačně vyvíjelo v náš prospěch. Soupeř působil  odevzdaně a naši kluci si v pohodě zakombinovaly  a po pěkných akcích si dobře zastřílely. Důkazem toho je i dvojí hattrick (Šimon, Adam). K obecné radosti celého týmu se prosadili i V. Vaníček, který se na poslední chvíli dostal do nominace za nemocného M. Slámu a svého prvního gólu se konečně dočkal i J. Talášek.

V brance se také podruhé uvedl dobrým výkonem benjamínek mužstav  M. Hanák.

Všem hráčům a naší jediné  sličné hráčce (Míše Zmrzlé) za trenérský tým děkuju, hlavně za bojovný výkon, výbornou kombinační hru a velké sportovní srdce.