Mladší žáci na třetím místě

31.03.2016 15:15

V sobotu 26.3. se na uničovském gymnáziu uskutečnil turnaj mladších žáků. Domácí tým nastoupil ve velmi změněné sestavě, což se projevilo hned v úvodním duelu. TEMPISH FBS Olomouc Stars byl po celou dobu lepším týmem a M. Volf měl plné ruce a nohy práce při útočných nájezdech Olomouce. V první desetiminutovce jsme inkasovali pouze jednou, ale i tak jsme byli vystaveni tlaku Olomouce. Úvodní hvizd druhé periody, netrvá dlouho a další dva přesné zásahy soupeře stanovují skóre 0:3. Za tohoto nepříznivého stavu jsme zvedli hlavu a snížili na 2:3. První branku zařídil L. Sýkora a tu následující M. Zmrzlá. Od tohoto skóre Stars převzali iniciativu a zaslouženě vyhráli 2:5.

Druhý duel s FbC Asper Šumperk byl z našeho pohledu nejpovedenější. Tým opustil Š. Glatter, ale i bez něho jsme bojovali jako lvi a dvěma góly debutanta L. Vachutky jsme šli do vedení 2:0. Asper však kontroval přesnou trefou v 7 minutě. I druhé dějství se hrálo na horu a dolů a oba týmy si stále vytvářely gólové situace. Lépe z toho nakonec vyšel domácí tým. Nečekaná pumelenice M. Slámy potřetí rozvlnila síťku Šumperku. Smolař L. Bazalka, který předtím neproměnil dvě samostatné akce, se nakonec dočkal, a vsítil čtvrtou branku. Asper v závěru už pouze snížil na konečných 4:2 pro naše barvy.

Třetí utkání s Tornádem Lutín bylo k nekoukání. Obě družstva se předháněly v nepřesných přihrávkách a v co nejpomalejším běhu. Nakonec z toho byla výhra Tornáda 1:2, které z těch mála šancí vytěžilo maximum.

Poslední zápas s FBC Mohelnice byl herně vyrovnaný. Na začátku utkání jsme se dostali do pár šancí, ale ty zůstaly nevyužity. Ve třetí minutě byl mohelnický gólman překonán, ale míček dle verdiktu rozhodčích nepřekročil brankovou čáru. Následoval rychlý protiútok do naší otevřené obrany a míček zapadl za záda M. Volfa 0:1. Druhou polovinu zápasu, jsme marně dobývali mohelnickou branku. Ta se nám otevřela v deváté minutě, kdy míček po ose T. Brodský, L. Ostravský a L. Bazalka skončil v síti soupeře. Štěstí nám vydrželo i dalších dvacet vteřin, kdy M. Sláma poslal míček na branku soupeře a obránce si balónek srazil do vlastní klece. V poslední minutě jsme těžce odvraceli tlak Mohelnice, ale výhru 2:1 jsme ubránili. Díky těmto třem bodů jsme obsadili celkově 3. místo.

Sestava: Brankáři: Mencl, Volf

Obránci: Zmrzlá, Havlíček, Brodský, Sýkora

Útočníci: Bazalka, Ostravský Putna, Sláma, Vachutka, Perný, Glatter (1 zápas)