Mladší žáci na stříbrném stupínku

12.04.2016 17:49

V sobotu 9.4. odpoledne, mladší žáci absolvovali svůj další turnaj. Tentokrát si odskočili do města hodin, Šternberka. V prvním utkání s SK K2 Sportcentrum Prostějov to byl boj o každý míček. Rychle jsme šli do vedení, ale soupeř v závěru mohutně dotahoval, a nechybělo málo, aby souboj skončil dělbou bodů.

Druhý duel na turnaji proti FBC Spartak Přerov se nám neskutečně povedl. Soupeře jsme zaskočili rychlými góly, které určily další ráz utkání. Naši hráči se dostali do pohody a na konci prvního poločasu svítil na ukazateli skóre stav4:0. Ve druhé desetiminutovce Přerov hrál daleko aktivněji a M. Volf v brance musel několikrát ukázat, že chytat umí. I když byl Přerov více na míčku, i tak jsme byli střelecky přesnější a teprve za stavu 7:0 se soupeři podařilo překonat M. Volfa v naší kleci. Poslední přesnou trefu si na závěr schoval náš tým.

Třetí utkání s Fbc Šternberk nabídlo derby se vším všudy. Domácí tým od prvního hvizdu na nás vletěli jako Spitfire ve 2. světové válce v bitvě o Británii. Obránci se měli co otáčet, aby zvládli útoky rychlonohých hráčů soupeře. Nakonec jsme přece jen inkasovali, když jsme nestačili reagovat na bleskurychlý útok soupeře. Za nepříznivého stavu 0:1 se šlo do druhé periody. V ní jsme začali daleko lépe, ale marná byla naše snaha dát vyrovnávací gól. Šance A. Caletky i L. Bazalky končily v rukou brankáře Šternberka nebo na ochranné síti za brankou. Vše nakonec rozhodla 9 minuta. V ní při souboji o míč podklouzl domácí hráč a následně hrál na zemi. Rozhodčí pískli nájezd, který s elegancí agenta 007, chladnokrevně zakončil T. Brodský. Po dalších 20 vteřinách se k míčku dostal L. Sýkora. Uviděl volného A. Caletku před brankou soupeře a poslal mu křížný pas, který A. Caletka usměrnil za záda gólmanky Šternberka. V poslední minutě domácí odvolali brankáře a šli do šesti hráčů. Hbitý L. Bazalka toho využil ke vstřelení třetí branky, čímž pojistil naši výhru. Zápasu by však více seděla remíza.

Poslední zápas s TEMPISH FBS Olomouc Stars byl v režii soupeře. Hned v úvodu zápasu prostřelil Stars M. Volfa a naši hráči marně útočili se snahou o vyrovnání. Olomouc si výborně pohlídala naši věž, A. Caletku a někteří naši borci už toho měli za celé odpoledne plné brejle a moc si v tomto zápase nevěřili. I ve druhou půli vládli Stars, kteří šli postupně do tříbrankového vedení. Za tohoto stavu snížil A. Caletka, ale to bylo z naší strany vše. V závěru ještě Olomouc přidala čtvrtý gól. Tato prohra nám přisoudila konečné 2. místo na turnaji.