Mikulášská nadílka přivála mužům 6 bodů!

06.12.2010 21:55

FBC STARHILL – FBC ZŠ U STADIONU UNIČOV  2:4 (1:2,1:1,0:1)

Druhá Adventní neděle, mrazivé ráno, vůkol sníh a z Uničova vyráží na svou další misi tým mužů. V překrásné litovelské hale jim los přisoudil stále se lepšící FBC Starhill, velkého aspiranta na mety nejvyšší. Kdo však čekal třeskutý mač, byl zklamán. Jako by hráčům obou týmům zamrzli baterky, neboť tempo připomínalo spíše přátelský zápas než mistrovské utkání. Ojojoj, jak z toho bolely očička. Úvodní minuty patřily Uničovu. M. Macho orazítkoval břevno, následná střela P. Sladomela končí v rukách brankáře. Ke slovu se dostal i Starhill, ale A. Pavlát chytá. 2:58 – volný úder, rozehrávka a M. Rotrekl střílí první branku – 1:0. Vhazování, rychlý protiútok, ale míček končí mimo.V páté minutě vyrábí P. Hejl hrubku, ale na jeho místo zaskakuje P. Havlíček, který míček odpaluje do bezpečí. O minutu později zvyšujeme na 2:0. T. Zach střílí, před brankou je P. Janoušek, jenž lehkou tečí posílá míček za záda brankáře. Uplyne 40 vteřin a je sníženo na 2:1. Třikrát A. Pavlát balónek vyráží, ale počtvrté je jeho snaha marná. Ocitáme se pod tlakem, ale střely soupeře létají kolem naší klece. A když už se trefí do černého (11:58), tak branka neplatí pro předchozí faul. Ufff!!!

Poklidné tempo pokračovalo dále. Naprostá nuda. Vykonat rychlejší pohyb byl nebetyčný problém. I uničovská „motorová myš“ M. Rotrekl neměl v tomto utkání svou běžeckou formu ala „U. Bolt“. V polovině 3 minuty hrajeme přesilovou hru, ale nic z ní nevytěžíme. V těchto okamžicích má více práce A. Pavlát, ale před svými kamarády ze Šternberka se chce vytáhnout a neprohrát. Zatím se mu to daří. Na druhé straně prověří gólmana P. Havlíček dalekonosnou střelou, L. Jemelka z pozice levého křídla, ale vše podstatné ve druhé třetině se odehraje v průběhu naší druhé přesilové hry, v deváté a v desáté minutě. Naprosto nemožná rozehrávka, míček získává soupeř, před A. Pavlátem se nemýlí a vyrovnává na 2:2. Přesilovka  však pokračuje, T. Šalda nachází přihrávkou přes šířku hřiště P. Janouška a ten přímo z „první“ rve síťku branky – 3:2. Klíčový zásah! Tímto stavem končí 2. třetina.

Konečně! Borci ze Starhillu vycítili nebezpečí ztráty bodů a konečně přepnuli na vyšší rychlostní stupeň. Už se začal hrát florbal. Soupeř zvýšil úsilí, přitvrdil se snahou vyrovnat. Na konci druhé minuty máme možnost hrát další přesilovou hru. Chybná rozehrávka Uničova, rychlý protiútok, ztráta míčku a M. Rotrekl vlní síťku za zády šternberského brankáře. Obrovským podíl na této brance měl L. Jemelka svou skvělou přihrávkou na již jmenovaného hráče. Od té doby se začalo jiskřit. Ubylo šancí a přibylo osobních kontaktů. Střely lítaly všude, ale brankáře obou týmů příliš neohrožovaly. S přibývajícím časem tlak Starhillu rostl, ale A. Pavlát i obrana byla připravena. V závěru se sice „zuby, nehty“ bráníme, ale závěrečný klakson nám přináší mikulášskou nadílku v podobě 3 bodů.