Marodka a kvalitní protivník = tři body z Prostějova

14.12.2009 15:31

Zakaboněná obloha, z dvaadvaceti hráčů na soupisce jen deset schopných hry (z nichž jeden hrál kvůli zranění silou vůle) – to nebyly růžové vyhlídky při odjezdu na poslední turnaj tohoto kalendářního roku. Nakonec se nám podařilo získat kýžené tři body, které jsme více než cokoli jiného ubojovali.

FBS Olomouc A – FBC ZŠ U Stadionu Uničov

7:2 (1:1, 4:0, 2:1)

Nemocí zdecimovaný tým si chtěl proti favoritovi soutěže především zahrát a neurvat si zbytečnou ostudu, což se mu vcelku podařilo. Ze šesti obránců byli k dispozici jen dva a proto musel alespoň jako třetí bek alternovat druhý gólman. Z elitních dvou útočných formací dohromady jen tři hráči. Zbytek tvořili kluci, kteří dosud odehráli jeden až dva turnaje. Měli tak možnost se ukázat a snahu jim nelze upřít.

Začátek utkání se odehrával před naší brankou, která se v úvodních desítkách vteřin stala otevřenou střelnicí. Zničehonic však udeřilo na druhé straně – přečíslení dva na jednoho po chybném střídání soupeře, V. Galetka našel nesobecky lépe postavenou H. Chlupovou, která v polovině třetí minutě uklidila míček nekompromisně k pravé tyčce branky. Vedení nám však vydrželo jen minutu, soupeř potrestal již několikátou minelu našich obránců a po sólu bylo srovnáno – 1:1. Takový byl stav i na konci první části.Kvalitnější hra soupeře i kvalitnější lavička „náhradníků“ se naplno odkryla v druhé části hry. V rozmezí pěti minut nám Olomoučtí utekli na 4:1 a bylo po zápase. Avšak gól na 1:3 rozhodně platit neměl – hráč soupeře hokejově nadzvedl D. Buřvalovi za brankou florbalku, obral ho tak o míček a nekompromisně zavěsil. Tím však rozhodně nechci snižovat kvalitu týmu, který byl po všech stránkách, bohužel, lepší… Konec třetiny a pátý gól v naší síti neunesl kapitán D. Kipritidis, který při odchodu na střídačku svůj „hrací nástroj“ vztekle hodil mezi své spoluhráče. Následoval spravedlivý trest 2 plus 10 minut za nesportovní chování. Třetí třetina se dohrávala víceméně z povinnosti. Podařilo se nám průběžně korigovat na 2:6 po krásné kombinaci V. Galetky a skórujícího F. Kučery, který uklidil míček do růžku klece. Poslední slovo patřilo soupeři, který upravil výsledek na konečných 2:7 z našeho pohledu.

FBC ZŠ U Stadionu Uničov – FBC Sokol Mohelnice

7:2 (0:0, 2:2, 5:0)

Soupeř ze sousední Mohelnice svůj první zápas prostějovského dostaveníčka překvapivě prohrál, a tak se chtěl vytáhnout proti nám, což se mu po dvě třetiny dařilo více než dobře. V bráně se tentokrát objevil R. Froml a v obraně druhý brankář F. Zbořil. V obraně to hořelo jako v prvním zápase, zato v útoku to už bylo o poznání veselejší, což bylo samozřejmě způsobeno jednak horší obranou Mohelnických v porovnání s Olomoucí, jednak také velice kvalitní kombinace našich chlapců a jedné dívky.Po 1. třetině byl sice stav 0:0, ale šance, které jsme měli, by vydali na celý zbytek článku… V polovině 2. třetiny i celého zápasu jsme se přeci jen po dvou tyčkách, dvou břevnech a spoustě přestřelených prázdných brankách dostali do vedení – po špatném zákroku brankáře se k bekhendové střele dostal V. Galetka (největší spalovač šancí dne v našem týmu!) a pod tělem gólmana  uklidil děravý nesmysl do branky. Poté však dvakrát udeřil soupeř nejprve zdařilou samostatnou akcí a v  naší následné přesilovce po nepochopitelné rozehrávce D. Krejčíře se v situaci dva na nikoho červenobílí nemýlili podruhé – 1:2! Naštěstí se nám 18 vteřin před koncem druhé části podařilo srovnat – poprvé se s novou florbalkou zapsal do statistik i kapitán D. Kipritidis, hráč, o jehož zdravotních trablech jsem se zmiňoval hned v úvodu.Třetí třetina už byla plně v režii našich barev – třikrát se ještě prosadil D. Kipritidis, jednou opět H. Chlupová a konečné skóre stanovil F. Kučera.

Nejlepší hráči: H. Chlupová, M. Geier.

Zklamání: D. Buřval, D. Krejčíř.