LFT se Uničovu nevydařil

30.08.2010 20:41

Jako další příprava na nadcházející sezónu měl posloužit LFT. Bohužel ve stejném termínu se hrálo i 1. kolo ČFBU. To značně ovlivnilo sestavu a posléze i samotnou hru. V týmu byly 4 dorostenci, 6 juniorů a zbytek tvořili muži. Bilance: 1 výhra, 3 prohry.

FBC Tatran Litovel – FBC ZŠ U Stadionu Uničov  2:4

 

    Po příjezdu do haly jsme se začali pomalu rozcvičovat. Tato činnost probíhala cirka 30 minut, když se najednou ozval hvizd velmi „oblíbeného“ rozhodčího L. Axmana z královského města.  K našemu zděšení jsme měli otevřít turnaj s domácím Tatranem, jenž se připravoval na opačné straně hřiště. Tak se i začalo hrát. Uničov v prvním poločase připomínal splašené stádo „bizonů“ na severoamerické prérii. Nikdo nevěděl co a jak má hrát a tak jsme postupně inkasovali pouze! dvě branky. Druhý poločas byl z naší strany daleko lepší. Zlepšila se kombinace a míček se začal častěji třepotat v brance Tatranu. A výsledkem byly 4 góly v síti J. Skály. Bohužel to byla naše „labutí píseň“.

 Orel Jednota Troubelice – FBC ZŠ U Stadionu Uničov  4:2

 

     Ve druhém zápase nás čekal tým, který se nejvíce hecuje pouze proti Uničovu. Stejně jako v minulé sezóně připomínal styl hráčů Troubelic statečné „dřevorubce“ jimž není zatěžko polámat jakoukoliv florbalku soupeře. Tento styl se „Orlům“ vyplatil a získal 3 body do tabulky. Začátek z naší strany byl kopií prvního duelu. Nezachytili jsme nástup soupeře a po hrubých chybách obrany jsme dvakrát inkasovali. Tvrdá hra Troubelic byla benevolentně tolerována, fauly typu – nastavím obránci koleno, je mi jedno, že se zraní, dám „krosček“, občas loket, prostě nikomu nevadil, a v této bohulibé činnosti nejvíce vynikal hráč s číslem 17, ale arbitři nic. Ve druhém poločase jsme přitvrdili i my (T. Vojáček), ale výsledkem bylo naše vyloučení. Sice jsme M. Kobylkou snížili na 1:2 (nádherný „blafák“), ale hra obou týmů byla absolutně k nekoukání, zde by sloužil příměr: „Bitva na moravském poli“. Netrvalo dlouho a stav byl 1:3. Snížení na 2:3 obstaral T. Vojáček opět „blafákem“.  Ke konci zápasu došlo na power – play, ale chyba v rozehrávce znamenala 4 gól v naší „kleci“. P.S.: Všichni a všechny přežili.

FBC Sokol Mohelnice – FBC ZŠ U Stadionu Uničov  4:3

 

       Tady lze konstatovat pouze jediné. Mohelnice byla lepší (stále více je vidět rukopis T. Dokoupila). Bohužel, tentokrát bojovnost nestačila. Neustále jsme dotahovali náskok soupeře, který nakonec rozhodl v přesilové hře necelou minutu před koncem utkání. Zde lze vyzdvihnout naše dvě krásné branky z levé strany. T. Rutar a posléze M. Kobylka krásnými „pumelenicemi“ rozvlnili levou šibenici brankové konstrukce. „Kobyho“ gól přišel v našem oslabení a znamenal vyrovnání na 3:3. Vyloučen byl P. Janoušek, který komentoval výroky rozhodčích (viz. výše). Poslední slovo měla Mohelnice v přesilové hře a 4 brankou rozhodla utkání.

 FBC ZŠ U Stadionu Uničov – FBC Lipník  1:3

 

       Poslední utkání LFT jsme nastoupili proti FBC Lipník. Soupeř přijel s velmi mladým týmem, který se postupně zlepšoval a hrál zápas od zápasu lépe. A nakonec to odnesli hráči v červených dresech. Vyrovnaný zápas rozhodly individuální chyby hráčů.Plus neskutečná „impotence“ našich střelců. Dát dvě tyčky v průběhu 10 vteřin… Zde není potřeba komentář. Inkasované branky nesly pečeť špatného čtení hry hráčů, kteří byli v té době více či méně zapojeni ve hře. Naši jedinou branku vsítil M. Kobylka, který tečoval nastřelený míček od P. Janouška. Bohužel útočné trio Kobylka, Rutar, Janoušek si na tomto turnaji příliš nesedlo.

 

Sestava:

Brankáři: Pavlát, Šenk, Sladomel L. ( sledoval turnaj pouze z tribuny, v případě zranění by stejně nenastoupil - po druhém zápase odjel na pohár ČFBU)

Obránci: Chlup, Zach (po druhém zápase odjel na pohár ČFBU), Štěpánek, Večeřa   M., Hrubý ( po třetím utkání odjel pro

přetrvávající bolesti zad)

Útočníci: Kobylka, Vojáček ( odjezd po druhém utkání, opět „alko“ akce)

Večeřa ( odjezd po prvním utkání, fotbalové povinnosti)

Rutar, Urban, Crhonek, Benda, Martinák