Juniorům se letos v Přerově herně daří, přesto si opět odvážejí pouze 3 body!!!

08.03.2018 09:47

Naši junioři se v nekompletní sestavě (v počtu 9+1 - chyběli nám J. Hublar, J. Steidl, J. Zedník, M. Ostravský, R. Dvořák) vydali na další turnaj tentokrát do Přerova. Soupeřem nám byly týmy domácího Přerova a Krnova. A protože je 2. liga juniorů velmi vyrovnaná, čekaly nás opět dva těžké zápasy. Všichni naši nominovaní hráči byli odhodláni bojovat o co nejlepší bodový zisk. Bohužel 6 bodů se nám nakonec získat nepodařilo.

FBC Přerov – FBC ZŠ Uničov 3:6 (2:1, 0:1, 1:4)

Zápas byl od začátku velmi vyrovnaný a pohledný. Jako první se do sítě trefili domácí, a to v 9. a následně 11. minutě zápasu. U obou gólů nedokázal náš kapitán Z. Marčon pohlídat hráče na ose hřiště v předbrankovém prostoru. Naštěstí jsme se hned za 25 sekund zásluhou Adama Čundrleho dostali zpět do zápasu. Ve 2. třetině jsme i díky naší velmi dobré obranné hře již domácí nenechali skórovat a naopak Dan Zmrzlý dokázal vyrovnat. Po dvou třetinách svítilo na ukazateli skóre 2:2 a hrálo se tedy tzv. od začátku. Ve 3. třetině jsme zefektivnili naši koncovku a zaslouženě dovedli zápas k vítěznému konci. Postupně se tzv. do černého trefili A. Čundrle, D. Zmrzlý (2x) a Michal Dohnal. V poslední minutě, když už se zápas dohrával, pak pečetil po našem malém zaváhání domácí Michal Belaška na konečných 6:3 pro náš tým.

Závěr: Dle mého soudu oboustranně velmi dobré utkání, o kterém rozhodla naše lepší střelecká produktivita a velmi dobrá hra na naší polovině hřiště, kdy jsme toho soupeři moc nedovolili. Zápas se velmi povedl Danovi (asi byl tím rozdílovým hráčem). Přesto chci pochválit opravdu všechny, protože všichni svým dílem přispěli k zisku 3 bodů.

Vyloučení: 2:1 (z našeho týmu Z. Marčon)

Využití přesilovek: 0:1

Branky a asistence našeho týmu: D. Zmrzlý3+0; A. Čundrle – 2+0; M. Dohnal1+0; Z. Marčon – 0+1J. Zámečník – 0+1; D. Šebesta – 0+1

FBC Orca Krnov – FBC ZŠ Uničov 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Po jednozápasové relaxaci (odpočinku) jsme šli zase do boje. Tentokrát proti „čerstvému“ a nabuzenému soupeři z Krnova, který měl výhodu toho, že tímto zápasem turnaj teprve začínal. Na hráčích pak šlo vidět, že přijeli s odhodláním nám minulou porážku 2:4 vrátit. Zápas byl opět velmi vyrovnaný, plný nasazení, s velmi slušnou herní kvalitou. Vyhrát mohl kdokoli. Již samotné skóre naznačuje, že defenziva předčila pohotovost střelců. Navíc v obou brankách chytali velmi dobří brankáři. Přesto bylo vidět i mnoho šancí. Nejednalo se tedy úplně o nudný zápas, např. hráči Krnova z brejkových situací nastřeli navíc ještě 4 tyčky naší branky. Naši střelci si pak často vylamovali zuby na vynikajícím brankáři Ondřeji Láryšovi. Byla na nich patrna jistá únava. Razance střel či jejich pohotovost nebyla prostě ideální. A střely z dálky Z. Marčona, J. Zámečníka, A. Čundrleho a dalších také končily v rukách brankáře Láryše nebo byly ještě častěji zblokovány obránci soupeře. Dlouho jsme se tedy nemohli prosadit, až se to nakonec v 10. minutě 2. třetiny povedlo Davidu Šebestovi. Bohužel pro nás to byl jediný kapřík v síti soupeře. Když se ani Danovi nepovedlo ze sólového nájezdu blafákem do backhandu přelstít vynikajícího brankáře Krnova, vypadalo to na dělbu bodů. Ještě tři minuty před koncem zápasu svítilo na ukazateli skóre 1:1. I když jsem z důvodu velké únavy nabádal hráče v závěru utkání ke hře na jistotu (i 1 bod by byl dobrý), pokusili se přesto zariskovat a rozhodnout v náš prospěch. Bohužel míček, který zpoza branky vyslal Zdeněk Marčon na Jakuba Zámečníka před branku, Jakub netrefil a ten letěl do otevřeného prostoru k naší polovině, kde se jej zmocnil Jakub Mičlo, který se následně vyhnul clonícímu obránci Petru Kantorovi směrem k mantinelu a tvrdou střelou do protipohybu brankáře Matěje Faltuse trefil nádherně šibenici. Následný tlak a 40 sekundová hra bez brankáře při naší přesilovce, nám již kýžený efekt nepřinesla. Nu což, takový je sport. Přesto nás to mrzelo, protože naši hoši odvedli dobrý kus práce, za který si alespoň bod zasloužili.

Závěr: Byl to oboustranně dobrý a vyrovnaný zápas. O naší prohře rozhodly především tyto dva důvody: 1) Vynikající výkon brankáře O. Láryše.  2) Hráči Krnova měli více fyzických sil, protože dnešní zápasový program teprve začínali a my jsme již měli v nohách těžký zápas s Přerovem. Pozn. Krnov (pravděpodobně unaven po těžkém zápase s námi) následně rozdílem třídy prohrál s Frýdkem-Místkem 8:2, který jsme před 14 dny po vyrovnaném souboji porazili 5:4. Potvrzuje se tím i pravidlo, že každý zápas je jiný, začíná od stavu 0:0 a papírové předpoklady nemusí vždy platit. Podaří se nám tedy příště překvapit 1. MVIL Ostravu a FBC ČPP Bystroň Group Ostravu B?

Vyloučení: 2:1 (z našeho týmu P. Kantor)

Přesilovky: bez využití (pozn. obě vyloučení soupeře byly v poslední minutě utkání)

Branky a asistence našeho týmu: D. Šebesta1+0; M. Dohnal – 0+1

Sestava: M. Faltus – M. Mirga, P. Kantor, D. Zmrzlý - Z. Marčon, J. Zámečník, O. Michal, A. Čundrle, M. Dohnal, D. Šebesta

Shrnutí: Všechny hráče bych chtěl ještě jednou pochválit za velmi dobré výkony v obou utkáních – herně to dnes dle mého soudu nebylo vůbec špatné. Dovolil bych si navíc ještě vyzdvihnout výkon Ondřeje Michala, který ač nejmladší a nejméně zkušený (začal s florbalem mnohem později než Vy ostatní) byl již poněkolikáté plnohodnotným a platným členem našeho juniorského týmu. Troufám si říci, že v juniorské kategorii podává „Ondrášek“ lepší výkony než v té své dorostenecké. Ondro, jen tak dále a zkus svůj um prodat více i v kategorii dorostenců.

Trenér: M. Zmrzlý