Junioři v Senici na Hané

02.01.2018 10:59

Naši junioři se v 10. kole soutěže na „domácí palubovce“, ale v Senici na Hané, postupně utkali s týmy FbK Horní Suchá a FBC ORCA KRNOV.

FBC ZŠ Uničov - FbK Horní Suchá 3:6 (1:3, 1:1, 1:2)

V prvním utkání nás čekal soupeř, kterého jsme letos v Přerově po těžkém boji, ale zaslouženě, porazili. A protože soupeř přijel do Senice z mnohem větší vzdálenosti než my, čekali jsme, že i díky jejich únavě po dlouhé cestě, můžeme navázat na předchozí úspěch. Opak byl ale pravdou. Od začátku zápasu byl soupeř pohyblivější a kompaktnější. Nám to naopak moc nešlo. Působili jsme mnohem unavenějším dojmem než soupeř. Nedařila se nám rozehrávka, ani založení postupného útoku, navíc jsme kupili chyby v obraně, které soupeř dokázal potrestat. Z naší strany to byl snad nejhorší zápas letošní sezóny.

Závěr: Hosté z Horní Suché zaslouženě brali 3 body.

Vyloučení: 2:3 (z našeho týmu D. Zmrzlý, J. Zedník)

Góly v oslabení: 0:1

Branky a asistence našeho týmu: D. Zmrzlý2+0; J. Steidl - 1+0; Z. Marčon – 0+1; J. Hublar – 0+1

Sestava: J. Hublar, (M. Faltus) – Z. Marčon, A. Čundrle, J. Steidl, M. Dohnal, M. Mirga, D. Zmrzlý, J. Zámečník, P. Kantor, O. Michal, J. Zedník, D. Šebesta

 

FBC ZŠ Uničov - FBC ORCA KRNOV 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

V tomto zápase jsme chtěli odčinit výkon z předchozího klání a bodovat. Krnov přijel v oslabené sestavě, protože někteří z hráčů (juniorů) hráli tou dobou zápas za mužské „áčko“. Náš tým toho po zlepšeném výkonu využil. Vítězství se přesto nerodilo lehce. V průběhu utkání se totiž vážně zranil Jakub Zámečník, který zápas nedohrál a jak jsme se později dozvěděli, měl zlomenou klíční kost, která ho vyřadí z florbalových zápasů přibližně na 2 měsíce. Naši hoši se ale semkli a bojovali i za něj. O výsledku hlavně rozhodla nedisciplinovanost soupeře a naše produktivita v přesilovkách (3 jsme využili). Konečný výsledek nakonec 4:2 pro náš tým.

Závěr: Děkuji klukům za solidní výkon, po kterém jsme získali 3 body. Škoda jen vážného zranění Kuby Zámečníka, který nám i dorostencům bude v následujících zápasech moc chybět. Všichni mu přejeme, co nejrychlejší návrat na palubovky sportovních hal, tj. „uzdravování bez komplikací“.

Vyloučení: 0:4 + 10 min (vše hosté)

Využití přesilovek: 3:0

Branky a asistence našeho týmu: A. Čundrle1+2; Z. Marčon2+0; J. Zedník1+0; D. Zmrzlý – 0+1

Sestava: M. Faltus, (J. Hublar) – Z. Marčon, A. Čundrle, J. Steidl, M. Dohnal, M. Mirga, D. Zmrzlý, J. Zámečník, P. Kantor, O. Michal, J. Zedník, D. Šebesta