Junioři v Ostravě uspěli a udrželi si 2. místo v tabulce!!!

02.12.2018 08:27

V sobotu ráno (24. 11. 2018) jsme odcestovali k dalším dvěma zápasům do Ostravy proti Havířovu a Šternberku. Na ranní sraz nedorazil M. Ostravský, který se na letošní debut v kategorii juniorů, tak těšil. Musel jsem tedy nutně zamíchat s předpokládanou sestavou v útočných řadách. Místo tří kompletních útoků jsme tedy byli nuceni hrát na 2 centry a 3 levá, resp. pravá křídla. I přes některé chyby v obranné fázi jsme nakonec oba zápasy zvládli velmi dobře a zaslouženě vyhráli.

FBC ZŠ UNIČOV – TJ SLOVAN HAVÍŘOV 7:5 (2:1, 3:3, 2:1)

Havířov proti nám nastoupil s posilou, kterou připsal na soupisku 1 den před tímto turnajem, přesněji s Kamilem Sojákem (nyní již bývalý hráč FBC Bystroň Ostrava), který byl výraznou postavou zápasu, tedy z pohledu Havířova. Na začátku utkání nás čekal šok v podobě obdrženého gólu již v čase 0:04s. Zdeněk Marčon vyhrál úvodní buly, Daniel Zmrzlý se jej snažil zpracovat, jenže míček poskakoval a rychlostí blesku přiběhnuvší dva elitní útočníci Havířova mu jej vypíchli, přesněji Vít Morkes a následně David Chládek pohotovou střelou překvapil našeho brankáře Matěje Faltuse. Naštěstí to naše hochy nerozhodilo, ale probudilo. Soustředěným výkonem jsme pomalu začínali přebírat iniciativu. K obratu zavelel především Adam Caletka, který svými dvěma zátahovými střelami otočil skóre na 2:1. Následně byl však za blokování hokejky vyloučen na 2 minuty. Naši hráči se ale ani v oslabení nenechali zahanbit a po nahrávce Zdenka Marčona na Martina Mirgu zvyšujeme na 3:1. Když pak ještě v 6. minutě 2. třetiny zásluhou Michala Dohnala navyšujeme skóre, zdálo se být o vývoji utkání rozhodnuto. V těchto fázích utkání jsme byli jednoznačně lepším týmem a měli jsme tzv. utkání pod kontrolou. Bohužel ve florbalu si nikdo nemůže být ničím jistý, dokud rozhodčí neodpíská konec utkání. V 11. minutě totiž neudržel nervy na uzdě Vít Chartát, který drobným, ale viditelným způsobem vrážel do soupeře a rozhodčí to posoudili jako nedovolené bránění ve hře. Je to až neuvěřitelné, ale soupeři k využití přesilovky stačily pouze 4 sekundy. Za několik málo sekund, po následném buly, Havířov snižuje na 3:4. Navíc za další 2 minuty zmiňovaná posila Kamil Soják ukořistil míček, rozběhl se k naší brance a tvrdou umístěnou střelou vyrovnává. Všechny tyto 3 góly soupeře padly přibližně ze stejného místa - 2 střely vymetly horní růžek naší branky a 1 šla k tyči nad nohou Matěje Faltuse. Už se zdálo, že to pro nás bude pohodové utkání a najednou je to drama o důležité body. Naštěstí v poslední minutě prostřední části hry stačil ještě zaúřadovat Adam Čundrle, který kouzlil s míčkem u branky soupeře tak, až vykouzlil naše jednobrankové vedení (5:4). Na začátku posledního dějství se trochu přiostřilo, na trestnou lavici odchází Jan Zedník za hrubost. Po několika sekundách jej však následuje i soupeř (za sekání). Hra 4 na 4 však lépe sedí Havířovu, který opět vyrovnává skóre, tentokrát na 5:5. To se ale nelíbilo Michalu Dohnalovi a Adamu Čundrlovi, který svým druhým gólem v zápase nás dostává opět do jednogólové výhody. A když po dalších 5 minutách se Martin Mirga rozběhne přes půl hřiště s míčkem na čepeli a krásně servíruje Lukáši Chudějovi, který se do odkryté branky nemýlí, je nám veseleji. Konec zápasu však ještě zdramatizoval Jakub Zámečník, který svým počínáním (sekáním) nabídl přesilovou hru soupeři. Naši borci však byli tentokrát úspěšní a oslabení ubránili. Skóre zápasu se tedy již nezměnilo a my jsme si nakonec - sice po dramatu, ale dle mého soudu zaslouženě dokráčeli ke třem bodům.

Pozn. Za zmínku ještě stojí velmi arogantní a povýšené jednání trenéra Matěje Smetáka, který si o sobě asi moc myslí?? Přitom nezná základní pravidlo florbalu o střídání stran po třetinách?? (Pokud se družstva (trenéři) nedohodnou jinak??). Po zápase mi pak nebyl schopen sportovně podat ruku a rychle opustil hrací plochu. V mé trenérské praxi se mi to stalo podruhé. Myslím si, že jeho jednání hovoří právě o opaku toho, co mi do očí mezi 1. a 2. třetinou řekl. Kéž by takových trenérů v „Českém florbalu“ bylo co nejméně?

Sestava: M. Faltus (J. Hublar) – D. Zmrzlý, J. Zámečník, M. Mirga, J. Zedník – Z. Marčon, A. Čundrle, M. Dohnal, A. Caletka, V. Charvát, O. Michal, L. Chuděj, D. Šebesta.

Vyloučení: 4:4 Využití: 1:1

Produktivita našeho týmu: M. Dohnal (1+2), A. Čundrle (2+0), A. Caletka (2+0), L. Chuděj (1+1), M. Mirga (1+1), J. Zámečník (0+1), Z. Marčon (0+1)

FBC ZŠ UNIČOV – FBC EXKALIBUR ŠTERNBERK 11:5 (5:1. 2:2, 4:2)

Vzhledem k dnešním soupiskám obou týmů jsme v tomto utkání (na rozdíl od loňského roku) byli určitými favority a to se také potvrdilo. Celé utkání jsme měli pod kontrolou, byli jsme více na míčku a zaslouženě jej dovedli do vítězného konce. Zápas se odehrával spíše v tréninkovém tempu, střídali jsme pravidelně, střelecky se nám dařilo. Drobnou kaňkou na našem výkonu jsou jen laciné góly v naší síti, které jsme vlastně Šternberku darovali sami. Za zmínku ještě stojí neskutečná střelecká potence Adama Čundrleho (Pozn. Klobouk dolů Adame před Tvým dnešním střeleckým uměním!!!), popř. Michala Dohnala a krásný gól bekhendem v podání Martina Mirgy.

Sestava: J. Hublar – D. Zmrzlý, J. Zámečník, M. Mirga, J. Zedník – Z. Marčon, A. Čundrle, M. Dohnal, A. Caletka, V. Charvát, O. Michal, L. Chuděj, D. Šebesta.

Vyloučení: 0:1 Využití: 0:0

Produktivita našeho týmu: A. Čundrle (4+1), M. Dohnal (3+0), Z. Marčon (2+1), D. Zmrzlý (0+3), M. Mirga (1+0), V. Charvát (1+0), J. Zámečník (0+1), D. Šebesta (0+1), O. Michal (0+1)

Závěrem: Jsem rád, že jsme dnes vybojovali 6 bodů. Střelecky se nám dařilo, herně to také nebylo úplně špatné, přesto mě ale mrzí velké množství obdržených branek, které jsme často soupeřům vlastním přičiněním spíše darovali.

Trenér: Marek Zmrzlý