Junioři v Krnově uspěli!!!

29.10.2018 07:16

Junioři (12+2 hráčů) odjížděli do Krnova s cílem uhrát co možná nejlepší výsledky, tj. bodovat. Los nám tentokrát přisoudil domácí tým z Krnova a FbK Horní Suchá. Před začátkem obou zápasů jsem se rozhodl (i vzhledem k nominovaným hráčům – několik změn oproti minulým dvěma turnajům) promíchat se sestavou v útočných řadách. Jaký byl výsledek?

FBC ZŠ Uničov - FBC ORCA KRNOV 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Od začátku utkání se jednalo celkem o vyrovnaný zápas, kdy oba týmy dokázaly podržet míček či ohrozit soupeřovu branku. Dá se říci, že se čekalo, až udělá někdo chybu. Oba brankáři totiž chytali velmi soustředěně. Blížil se konec 1. třetiny, když nás do psychické výhody a jednobrankového vedení dostal Adam Čundrle. Vše po velké chybě domácího obránce, kterému vypíchl míček a z otočky krásně trefil do černého. I druhá branka šla na vrub chybné rozehrávce domácí obrany, po níž Lukáš Chuděj asistoval u gólu Víta Charváta. Mohli jsme tedy být celkem klidní. Bohužel jen do doby než naše 1. lajna uzavřela domácí hráče na několik desítek sekund pod tlak, ale na hraně rizika z pohledu zadních vrátek. Nahrávka Jakuba Zámečníka zpoza branky před ní skončila místo gólu v síti soupeře na florbalce útočníka Krnova, který z následného brejku 2 na 1 těsně před koncem druhého dějství vsítil kontaktní gól. Domácí se tedy dostali do hry a bylo zase o co hrát. Po 2. třetině odstupuje z naší branky pro bolest levého kolena Jan Hublar. Naštěstí jej stoprocentně zastupuje Matěj Faltus. Ten všechny zbývající šance domácích bravurně likviduje. A když navíc Adam Čundrle na začátku 3. třetiny krásnou nahrávkou na osu hřiště nachází Adama Caletku, který tvrdou střelou po zemi upravuje skóre na 3:1 v náš prospěch, dostáváme se opět do psychické výhody. Tuto šanci na 3 body si již dobrou defenzívou nenecháváme vzít. Navíc jsme ještě v závěru utkání mohli několikrát skórovat a navýšit brankový rozdíl. Např. Michal Dohnal neproměnil trestné střílení. Konečnému výsledku dal nakonec podobu střelou do prázdné branky při power play Krnova Jakub Zámečník.

Závěrem: Dle mého názoru jsme na soupeřovu branku vyslali více střel, udělali méně chyb, a proto zaslouženě bereme 3 body. Počet vyloučených 1:1 (využití 0:0).

Sestava našeho týmu: J. Hublar (M. Faltus) – D. Zmrzlý, J. Zámečník, Z. Marčon, A. Čundrle, M. Dohnal - M. Mirga, J. Zedník, A. Caletka, L. Chuděj, V. Charvát – D. Šebesta, Š. Glatter

FBC ZŠ Uničov – FbK Horní Suchá 5:2 (3:1, 1:0, 1:1)

Tento zápas byl od začátku o něco tvrdší než ten předchozí. Poprvé rozvlnil síťku soupeř, přesněji Lukáš Šurik, a to ve čtvrté minutě utkání. Naštěstí jsme zásluhou Michala Dohnala rychle odpověděli. Asistenci si připsal Zdeněk Marčon. Pomalu jsme začali přebírat iniciativu a otáčet vývoj tohoto souboje. Největší zásluhu na tom měl Adam Čundrle, který připravil zbývající góly (druhý dal, u ostatních asistoval). Škoda, že se střelecky nedařilo Davidu Šebestovi, který spálil 4 vyložené šance. O den dříve byl přitom králem střelců v zápasech dorostenců. Třeba mu to vyjde v juniorech příště? Hattrick si naopak připsal Michal Dohnal. Poslední naši branku tohoto utkání vstřelil v páté minutě 3. třetiny Adam Caletka. Horní Suchá stačila již jen v závěru z přesilovky snížit na konečných 5:2. Zápas jsme si pohlídali, drama se tedy nekonalo.

Závěrem: Dle mého názoru jsme opět byli o něco málo lepším týmem a zaslouženě vyhráli. Počet vyloučených 2:3 (využití 0:1).

Sestava našeho týmu: M. Faltus (J. Hublar) – D. Zmrzlý, J. Zámečník, Z. Marčon, A. Čundrle, M. Dohnal - M. Mirga, J. Zedník, A. Caletka, L. Chuděj, V. Charvát – D. Šebesta, Š. Glatter

Shrnutí: Oba zápasy jsme zvládli celkem dobře, i když se stále nevyvarujeme jistých taktických chyb, na které neustále hráče upozorňuji. Brankáři zachytali na výbornou. Většina hráčů odvedla svůj standard a podala dobrý výkon. Přesto bych dnes rád vyzdvihl výkony dvou našich hráčů, které mě upoutaly o něco více - Martina Mirgy, který v obraně podal velmi nadstandardní výkon z pohledu nasazení, čtení hry a pokrývání toho správného prostoru a Adama Čundrleho, jehož chytrá hra velkou měrou přispěla k naší gólové produktivitě. Díky ale všem.

Trenér: Marek Zmrzlý