Junioři v Kopřivnici po solidních výkonech za 4 body!!!

12.02.2018 09:32

V sobotu 27. 1. 2018 ráno vyrazili naši junioři bez stále zraněného J. Zámečníka, dále J. Steidla, M. Ostravského a R. Dvořáka do Kopřivnice k dalším dvěma zápasům proti týmům Kopřivnice a Frenštátu pod Radhoštěm. Náš tým odjel v počtu 9 hráčů a 2 brankářů. Protože hráči Přerova se z turnaje omluvili, čekaly na nás 2 těžké zápasy ihned po sobě.

FBC VIKINGS KOPŘIVNICE - FBC ZŠ UNIČOV 3:3 (1:2, 1:0, 1:1)

Zápas začal ze strany domácích ve vlažném tempu, což nám vyhovovalo, protože jsme hráli na 3 obránce a 6 útočníků. V brance chytal Jan Hublar a ze střídačky vše jistil náhradní gólman M. Faltus. Domácí se sice v čase 2:09 dostali do vedení, ale naši hráči na to bleskově odpověděli. Neuplynuly ani další dvě minuty a vedli jsme 2:1 (čas 3:30). Naše góly vstřelili Zdenda Marčon a Petr Kantor. S favoritem utkání, který nastoupil v počtu 16+2 hráčů, jsme tedy od začátku drželi více než jen krok. Od 2. třetiny domácí zvýšili aktivitu – viditelně zrychlili a přitvrdili hru. Střety s protihráči začaly některé naše hráče dosti bolet. Všichni však srdnatě bojovali dál. Skoro celou druhou třetinu statečně odoláváme náporu domácích. Deset sekund před jejím koncem však přece jenom inkasujeme - dostáváme tzv. gól do šatny, škoda. Po dvou třetinách tedy 2:2. Začíná se tedy tzv. „od začátku“, jen do konce utkání chybí pouze 15 minut. My jsme s prozatímním výsledkem celkem spokojeni. Mírně nervózní a zaskočený domácí tým, který pravděpodobně čekal jednoznačné vítězství, se nemůže přes naši solidní obrannou hru prosadit. V čase 37:45 se však přece jenom Kopřivnice zásluhou Jiřího Trčky dostává do jednobrankového vedení. Nám nezbývalo nic jiného, než se ještě pokusit vyrovnat. Po našem velmi dobrém výkonu jsme přece jenom nechtěli zůstat bez bodu. V poslední minutě vše bere do svých rukou náš kapitán Z. Marčon, který 28 sekund před koncem vyrovnává na konečných 3:3. Dle mého názoru jsme si za předvedenou hru ten bod zasloužili.

Góly + asistence našeho týmu: Z. Marčon – 2+0;  D. Zmrzlý – 0+2; P. Kantor - 1+0; J. Zedník 0+1

Vyloučení: 1:2 (z našeho týmu M. Dohnal a O. Michal)

Sestava: J. Hublar (M. Faltus) – M. Mirga, D. Zmrzlý, J. Zedník - Z. Marčon, P. Kantor, D. Šebesta, O. Michal, A. Čundrle, M. Dohnal.

FBC ZŠ Uničov – FBC TJ SOKOL FRENŠTÁT P. R. 7:2 (2:0, 3:0, 2:2)

Opět proti nám nastoupil soupeř s velmi početným kádrem (15+2 hráčů). Dá se ale říci, že naše mužstvo (10+1 hráčů, protože Honza Hublar se z pozice brankáře posunul do pozice útočníka) mělo tentokrát celý zápas pod kontrolou. Od začátku utkání jsme šli do vedení a s přibývajícími minutami navyšovali skóre. I přes vedení jsem nabádal naše hráče, aby se snažili hrát soustředěně až do konce, protože člověk nikdy neví, co se může ještě stát. V mnoha florbalových kláních nás o tom již přesvědčili naši muži (v kladném i záporném smyslu). Po 2. třetině nám navíc z utkání odstoupil pro zranění Daniel Zmrzlý. Zápas jsme tedy museli dohrávat na 3 obránce a 6 útočníků. Frenštátu se nakonec podařilo dvakrát dobýt naši svatyni, čímž upravil celkově skóre na konečných 7:2 v náš prospěch. Dle mého názoru jsme zaslouženě získali 3 body. Soupeři děkujeme za férové utkání.

Góly + asistence našeho týmu: Z. Marčon – 3+0; Dohnal – 2+0; J. Hublar – 1+1; O. Michal – 1+0; A. Čundrle – 0+1; J. Zedník 0+1; P.Kantor - 0+1; D. Šebesta - 0+1

Vyloučení: 2:3 (z našeho týmu J. Zedník a J. Hublar)

Využití přesilovek: 2:0

Sestava: M. Faltus – M. Mirga, D. Zmrzlý, P. Kantor, J. Zedník - Z. Marčon, J. Hublar, D. Šebesta, O. Michal, A. Čundrle, M. Dohnal.

Závěr: Všem hráčům děkuji za srdnatý, bojovný a týmový výkon, díky kterému si připisujeme další 4 body do tabulky soutěže.                                                                                                              M. Zmrzlý - trenér