Junioři v Kopřivnici na bodový zisk z domácího turnaje nenavázali!!!

14.10.2018 07:53

Junioři tentokrát do jisté míry v oslabené sestavě (několik hráčů dorosteneckého věku odmítlo nebo se nemohlo z nejrůznějších důvodů turnaje zúčastnit, navíc náš kapitán hrál po určité pauze (po nemoci) a bylo to na něm znát) odjížděli do Kopřivnice k dalším dvěma těžkým zápasům proti mladému, ale nebezpečnému týmu FBC Bystroň Ostrava B a proti dle mého názoru loni herně nejlepšímu družstvu soutěže, který nakonec skončil na 2. místě 1.MVIL Ostrava. Dali se tedy očekávat zajímavé bitvy.

FBC ZŠ Uničov - FBC Bystroň Ostrava B 3:3 (1:0, 1:2, 1:1)

Od úvodního hvizdu to byl solidní zápas. Šance se střídaly na obou stranách. Hra byla v tempu. My jsme vždy šli do jednobrankového vedení, ale soupeř dokázal následně odpovědět a vyrovnat.
Hned v úvodu utkání si před branku soupeře naběhl Dan Zmrzlý a po nezištné přihrávce Adama Caletky se ujímáme vedení. Náskok jsme mohli zvýšit při početní výhodě 5 proti 4, ale nepovedlo se. Úvod druhé třetiny patřil hráčům z Ostravy, kteří v čase 16:22 vyrovnávají. Po krásné spolupráci Dana s Jakubem Zámečníkem jdeme za necelé 3 minuty opět do vedení. Krásně vymetená šibenice branky soupeře. Naše radost však netrvala dlouho, za 25 sekund bylo srovnáno – 2:2. V závěru druhého třetiny jsme se museli hodně ohánět, protože jsme čelili přesilovce soupeře po celkem přísném vyloučení Martina Mirgy za „nechtěnou hru rukou“. Do 3. třetiny jsme šli s odhodláním překlopit misky vah na naši stranu a vyhrát. Soupeř však měl stejné přání. Když jsme zásluhou Adama Caletky po jeho krásné individuální akci, kdy obkroužil branku a zpoza ní zasunul děravý míček za záda brankáře Víta Lukáče, šli již potřetí v tomto utkání do vedení, byli jsme blíže 3 bodům my. Vše nám ale zhatilo oslabení, kdy byl vyloučen Jakub Zámečník za sekání, když hasil rychlý průnik soupeře s míčkem na holi před naši branku. Bylo tedy vyrovnáno. Následně jsme ještě měli možnost hrát přesilovou hru i my, ale dnes se nám v nich moc nedařilo, tak ke změně skóre nedošlo. V posledních minutách ještě nějaké šance byly na obou stranách, ale na konečném skóre 3:3 se již nic nezměnilo.

Závěrem: Dle mého názoru nakonec asi zasloužená remíza. Z pohledu střel na branku to bylo dle oficiální statistiky 17:20 pro hosty. Počet vyloučených 2:3 (využití 0:1). Jednalo opět o utkání, které se vedlo v duchu fair play.

Sestava našeho týmu: J. Hublar (M. Faltus) – D. Zmrzlý, J. Zámečník, V. Charvát, Z. Marčon, A. Caletka, M. Mirga, A. Čundrle, M. Dohnal, O. Michal, P. Fröml.

FBC ZŠ Uničov – 1.MVIL Ostrava 3:8 (1:0, 2:1, 1:4)

Dle mého názoru 2 třetiny vyrovnaný zápas, ve kterém jsme udělali několik chybiček, které soupeř dokázal pohotově potrestat. 1. MVIL Ostrava se dostal do jednobrankového vedení až v samotném závěru 1. třetiny, škoda – nešťastný to gól. Druhou třetinu jsme začali velmi dobře, měli jsme tam hned několik střídání, kdy jsme soupeře zatlačili a přehrávali na jeho polovině hřiště, bohužel bez kýženého efektu. Vzápětí přišel trest – 0:2. Individuální akcí Michala Dohnala jsme se opět dostali tzv. do hry. I na další gól soupeře ještě reagujeme. Daniel Zmrzlý v čase 28:17 nastřeluje obránce soupeře, od jehož ramene se míček dostal do branky – 2:3 (Pozn. oficiální statistika střelce a nahrávače rozhodčími uvedena chybně). Po tomto gólu na 2:3 jsem věřil, že vývoj utkání můžeme ještě otočit. Bohužel po pouhých 15 sekundách dostáváme další branku - stav 2:4. (Pozn. Všechny tyto 4 góly dostala 1. lajna složená ze zkušených hráčů, což mě mrzelo. Ale i tito hráči mají někdy právo na chybu nebo chyby, které dnes soupeř tvrdě potrestal). Naše střely a šance naopak bravurně zneškodňoval brankář Ostravy Vít Mazurek, kterému můžou jeho spoluhráči hodně poděkovat. Od 3. třetiny, přesněji od 5. gólu v naší síti byli hosté jednoznačně lepší. Na naše hráče tzv. padla deka a bylo těžké je motivovat, aby zápas vůbec důstojně dohráli. Nakonec se skóre zastavilo na konečných 3:8. Poslední gól utkání vsítil Michal Dohnal po dlouhém výhozu od našeho brankáře Matěje Faltuse. Z pohledu počtu střel vyhrál soupeř 28:21. Jinak musím hráče 1.MVILU opět velmi pochválit, protože předváděli dobrý a technický florbal, plný nasazení s vysokou efektivitou střelby. Navíc kondičně (plni sil) vydrželi až do konce zápasu, což se o některých našich hráčích úplně říci nedalo. Ti toho měli v závěru plné zuby, možná i proto, že se nám zápas nepovedl, jak bychom si představovali. Když to tam nepadá, tak se hraje hlavně psychicky hůře, než když využijete sebemenší chybičky soupeře a vedete. Zápas byl z obou stran veden sportovně. Počet vyloučených: 0:0. Tento fakt asi potvrzuje, že se jednalo o nejslušnější týmy předchozího ročníku soutěže.

Sestava našeho týmu: M. Faltus – D. Zmrzlý, J. Zámečník, V. Charvát, Z. Marčon, A. Caletka, M. Mirga, A. Čundrle, M. Dohnal, O. Michal, P. Fröml, J. Hublar.

Shrnutí: V obou utkáních jsme bojovali, ale nakonec to tentokrát stačilo pouze na 1 bod. S Ostravou B jsme měli o 1 gól vyhrát a byl bych za daných okolností asi spokojen. Bohužel to se nám nepovedlo. Herně to stále nebylo, jak bych si představoval. Uvidíme příště. Přesto všem, kteří odjeli k těmto dvěma zápasům, děkuji. Mrzí mě ale omluvenky („neomluvenky“) některých původně nominovaných dorostenců, kteří by si měli uvědomit, že florbal je kolektivní sport, proto i jejich rozhodnutí může ovlivnit celkový výsledek či hru všech ostatních v týmu. Měli by si vážit toho, že byli trenérem nominováni k zápasům vyšší kategorie, tj. juniorů. Uvidíme, jak se k tomu postaví příště.

Trenér: Marek Zmrzlý