Junioři po dvou výhrách poskočili v tabulce 2. ligy na 3. místo

22.03.2018 20:34

V neděli ráno odcestovali naši junioři do Čeladné k dalším dvěma zápasům 2. ligy juniorů.  Oba soupeři byli tentokrát z Ostravy – 1. MVIL Ostrava a FBC ČPP Bystroň Group Ostrava B. Můžeme říci, že jsme tentokrát odjeli ve velmi silné sestavě. Tomu odpovídaly i výsledky, tj. zisk všech 6 bodů.

FBC ZŠ Uničov – 1. MVIL Ostrava 9:7 (2:4, 3:3, 4:0)

Stejně jako v předchozím vzájemném zápase začali hoši „MVILU“ velmi aktivně, hýřili pohybem, krásně kombinovali a přesně stříleli. Nám chvíli trvalo, než jsme si uvědomili, že bez pohybu to nepůjde. I když jsme se zásluhou Jakuba Zámečníka, který tentokrát nastoupil na levém křídle prvního útoku, ujali již v 36. sekundě vedení, úvod zápasu přece jenom patřil soupeři. Netrvalo dlouho a prohrávali jsme 1:4. Postupem času jsme vyrovnali hru a ukázali svou sílu. Bohužel nám to tam nepadalo tak, jako soupeři. Přesto jsme ještě do konce 1. třetiny alespoň snížili díky Z. Marčonovi na 2:4. Ve 2. třetině jsme postupně začali přebírat iniciativu my. V 19. minutě zavelel ke stíhací jízdě Adam Čundrle a o minutu později Jan Steidl dokonce vyrovnal. Přesto po dalších deseti sekundách opět prohráváme. Za dalších 50 sekund bylo zase srovnáno. Gól dal opět Adam Čundrle. Můžeme říci, že na hřišti se stále něco dělo. Hrálo se nahoru dolů. Následně Janu Zedníkovi unikal po křídle rychlonohý hráč Ostravy a lehký kontakt čepelí florbalek posoudil rozhodčí za nedovolený zákrok („sekání“). V oslabení dostáváme gól, a když pak ještě po chvíli další, znamená to, že i přes zlepšení v našem herním projevu i po druhé třetině prohráváme o dvě branky. Přesto jsme všichni věřili, že dnes máme na to 1. MVIL Ostravu porazit, zvláště když měli již za sebou zápas s Frenštátem a hráli pouze v 9+1 hráčích. Únava totiž dělá divy. A právě toho jsme dokonale využili. Ve 3. třetině jsme byli lepším týmem a dá se říci, že jsme soupeře již k ničemu nepustili. On naopak ztrácel nervy. V přesilovce snižujeme na 6:7 (J. Zámečník). Následně v čase 35:04 střelou příklepem mezi nohy brankáře Martin Mirga srovnává skóre. Máme ještě 10 minut, abychom dovedli utkání do vítězného konce. Na soupeři je opravdu vidět, že ztrácí půdu pod nohama. V polovině třetiny je v náš prospěch nařízeno trestné střílení, které s přehledem proměňuje, kdo jiný, než náš kapitán Z. Marčon. Na drama bylo tedy zaděláno. Ostravané se ještě snažili vyrovnat, ale marně. Před koncem utkání sice odvolali brankáře, ale nic jim to již nebylo platné. Navíc jsme zásluhou Dana Zmrzlého mohli skórovat střelou přes ¾ hřiště do prázdné branky, ale míček těsně minul branku. Co se Danovi nepovedlo na poprvé, tak se mu povedlo o chvíli později, kdy si v souboji u mantinelu vybojoval míček a dovezl ho až do prázdné branky. Tím pečetil výsledek na konečných 9:7. Dle mého názoru zasloužená výhra, ale po těžkém boji.

Vyloučení: 1:3 (z našeho týmu J. Zedník)

Využití přesilovek: 1:1 + Z. Marčon proměněné trestné střílení + D. Zmrzlý gól do prázdné branky při power-play soupeře

Branky a asistence našeho týmu: J. Zámečník – 2+2; A. Čundrle – 2+1; D. Zmrzlý – 1+2; Z. Marčon – 2+0; J. Steidl – 1+0; M. Mirga – 1+0; M. Dohnal – 0+1

Sestava: M. Faltus (J. Hublar) – P. Kantor, D. Zmrzlý, J. Zámečník, Z. Marčon ©, J. Steidl – M. Mirga, J. Zedník, A. Čundrle, M. Dohnal, O. Michal, D. Šebesta

FBC ZŠ Uničov – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava B 6:2 (2:1, 3:1, 1:0)

I v tomto zápase jsme cítili šanci na vítězství, protože hráči Ostravy nepřijeli v nejsilnější možné sestavě. Ve stejné době totiž hrála jejich „juniorka A“ zápas se Střešovicemi. Přesto i tito nominovaní hráči mají velkou kvalitu, protože pochází z jednoho z nejlepších florbalových oddílů v republice - FBC ČPP Bystroň Group Ostrava.

Na hráčích FBC Ostravy B byla vidět velmi dobrá technická vyspělost, dynamika v pohybu a taktická kvalita. Náš tým však svou kvalitou a výkonem dokázal, že se může i s těmito celky z Ostravy rovnat, ba dokonce je výsledkově předčit.

Velmi kvalitní a soustředěný výkon podal náš brankář Honza Hublar, který nás několikrát podržel a pustil za svá záda pouze 2 góly. Obrana pracovala také velmi dobře. Pouze bych vytkl naší druhé obraně jedno zaváhání při naší vlastní přesilovce, kdy jsme obdrželi gól. Když se k tomu pak ještě přidala střelecká potence některých našich hráčů, nebylo o vítězi utkání pochyb. Od začátku utkání jsme šli do vedení a udržovali si jistý náskok, který jsme postupně navyšovali. Drama se tedy nekonalo.

Vyloučení: 2:4 (z našeho týmu A. Čundrle a J. Zedník)

Využití přesilovek: 2:0

Góly v oslabení: 0:1

Branky a asistence našeho týmu: Z. Marčon – 2+1; D. Zmrzlý – 2+1; J. Zámečník – 0+2; A. Čundrle – 1+0; J. Steidl – 1+0; M. Dohnal – 0+1

Sestava: J. Hublar (M. Faltus) – P. Kantor, D. Zmrzlý, J. Zámečník, Z. Marčon ©, J. Steidl – M. Mirga, J. Zedník, A. Čundrle, M. Dohnal, O. Michal, D. Šebesta

Shrnutí: Dnes jsme na rozdíl od jiných zápasů ukázali svou ofenzivní sílu, protože jsme dali celkem 15 gólů proti silným týmům, což není úplně málo. Oba brankáři zachytali velmi slušně, vzhledem k počtu obdržených branek se o trochu více dařilo Janu Hublarovi. V obraně sice jisté skulinky byly, a to především v prvním utkání, ale jinak jsme i v této činnosti nakonec obstáli. Dnes se nám podařilo vyhrát obě utkání, a proto jsme nadmíru spokojeni.

Trenér: M. Zmrzlý