Junioři končí v tabulce 2. ligy v letošní sezóně 2017/2018 na pěkném 4. místě

10.04.2018 05:50

K posledním dvěma utkáním letošní sezóny jeli naši junioři do Kopřivnice, kde se utkali s domácím týmem a mužstvem Frenštátu. Na dálku jsme bojovali s týmem Šternberka o konečné 3. místo v tabulce soutěže. Takže jsme měli ještě o co hrát. Před posledními zápasy jsme sice měli náskok 2 bodů, ale náš rival měl papírově hratelnější týmy. Čáru přes rozpočet nám udělali hráči Ostravy B, kteří se z turnaje odhlásili, a tím zapříčinili posun našich zápasů na dřívější hodinu, a navíc jsme museli hrát oba zápasy za sebou, stejně jako tomu bylo před několika týdny na témže místě proti stejným soupeřům, kdy nám to pro změnu udělal Přerov. Další naší nevýhodou bylo, že domácí Kopřivnice (již jistý vítěz soutěže) hrála proti nám pouze tento zápas a navíc byla odpočatá, protože vzájemný zápas s ní následoval až po našem utkání s Frenštátem. Aby tomu nebylo málo, tak 3 naši hráči hráli o den dříve středoškolský florbalový turnaj nejlepších 8 mužstev Moravy. A nutno dodat, že únava na nich byla znát. Pozitivní zprávou naopak bylo, že nás alespoň na tomto turnaji posílil Josef Veselík, který po celou sezónu hostoval v Olomouci, kde si zahrál KB ligu juniorů. Šli jsme tedy do boje.

FBC TJ SOKOL FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM - FBC ZŠ UNIČOV 0:9 (0:2, 0:0, 0:7)

V tomto zápase s papírově slabším týmem jsme potřebovali bodovat, abychom si uchovali naději na bronzové medaile. Do zápasu jsme však nevstoupili nijak zázračně, protože Frenštát nám byl více než rovnocenným soupeřem. Sice jsme se zásluhou Jana Steidla dostali do dvoubrankového vedení, ale domácí nám zle zatápěli. Náš brankář Matěj Faltus se měl mnohdy co ohánět. Chytal ale bezchybně. Naše střely naopak většinou končily mimo branku nebo jsme nastřelovali obětavé obránce. Se zbytkem střel si pak brankář Frenštátu lehce poradil, protože ani jejich razance nebyla nijak valná. Frenštát prostě hýřil pohybem a my jsme naopak působili unaveným dojmem, i když jsme vedli a snažili se, nějak to ale nebylo ono. Na začátku 3. třetiny jsem se rozhodl k drobné změně v sestavě (jak se později ukázalo asi velmi důležité), J. Veselík šel do druhé obrany k M. Mirgovi a J. Zedník naopak do druhého útoku na pravé křídlo. Od této chvíle, jakoby náš tým ožil, vrátila se nám jiskra z předcházejících zápasů a najednou nás bylo plné hřiště. Otvíral se prostor pro naši kombinaci, a navíc jsme zpřesnili střelbu. Frenštátu zase jakoby začaly ubývat síly. Rozjeli jsme brankostroj, který se nakonec zastavil až na devíti gólech. Z pohledu výsledku nakonec jednoznačný zápas.

Závěr: Dvě třetiny to byl vyrovnaný zápas, třetí třetina patřila jednoznačně nám = zasloužená výhra.

Vyloučení: 2:1 (z našeho týmu M. Mirga)

Branky a asistence našeho týmu: J. Steidl – 2+1; Z. Marčon – 1+2; J. Zámečník – 1+2; D. Zmrzlý – 2+0; A. Čundrle – 1+1; M. Dohnal – 1+1; P. Kantor – 1+1

Sestava: M. Faltus (J. Hublar) – P. Kantor, D. Zmrzlý, J. Zámečník, Z. Marčon ©, J. Steidl – M. Mirga, J. Zedník, A. Čundrle, M. Dohnal, J. Veselík - O. Michal, D. Šebesta

FBC ZŠ Uničov – FBC Vikings Kopřivnice 5:8 (3:2, 0:1, 2:5)

Od začátku se hrál oboustranně rychlý a pohledný florbal, který se musel přihlížejícím divákům líbit. Tentokrát jsme začali velmi dobře a jistě zaskočili i soupeře. Čas 1:01 tvrdý zákrok „hromotluka“ Kopřivnice na pronikajícího Dana Zmrzlého, který byl po právu odměněn dvouminutovým vyloučením, bohužel Dana začala bolet záda a na několik minut byl mimo hru. Naštěstí se do hry ještě vrátil a zápas dohrál, i když s bolestí a sebezapřením. Tuto početní výhodu jsme zásluhou Michala Dohnala využili k vedení 1:0. V čase 2:25 zvyšuje Jakub Zámečník již na 2:0. Velmi slibný začátek. Bohužel pro nás domácí chtěli na svém hřišti, před vlastním publikem, potvrdit postavení v tabulce, nic nám tedy nedarovali a tvrdě bojovali, aby otočili vývoj zápasu. Stále bylo na co se koukat, oba týmy hrály s velkým nasazením a měly šance zvyšovat skóre. Brankáři – Jan Hublar i Jan Bartoň - však chytali velmi dobře, proto po dvou třetinách svítilo na ukazateli skóre 3:3. Zápas byl tedy otevřen. Z naší strany měli velké šance např. A. Čundrle (3x), J. Zedník (2x), J. Zámečník, D. Zmrzlý, Z. Marčon a další. Bohužel po 2. třetině pro bolest v nohou odstupuje ze hry A. Čundrle. Jakuba Zámečníka začaly chytat křeče a na nás se začíná projevovat únava z nabitého programu. Přesto bojujeme dál. V 9. minutě 3. třetiny uniká do brejku Michal Dohnal, je seknut přes čepel hole, a navíc sražen k zemi – následuje další naše přesilovka, kterou opět využíváme. Josef Veselík nás v čase 9:37 posílá do jednobrankového vedení. Zbývá 5 minut a 23 sekund k vysněné „bronzové medaili“. Soupeř však nelenil s odpovědí - za 20 sekund je vyrovnáno. A za dalších 50 sekund už prohráváme 4:5. Pak následuje nešetrný zákrok na bojovného Jana Zedníka, který je s poraněným kolenem přenesen mimo hřiště, zápas pro něj také předčasně končí. Následuje naše již třetí přesilová hra, kterou také využíváme, tentokrát zásluhou Dana Zmrzlého (5:5). Do konce utkání ještě zbývají 2 minuty a 48 sekund. Podaří se nám ještě jednou skórovat? Bohužel ne. Aby toho nebylo málo, utrží ránu do oblasti oka Jan Steidl. A když je pak po střetu se soupeřem otřesen Jakub Zámečník, který se těžce s bolestí nohy šoural k naší střídačce, aby mohl alespoň vystřídat („v té chvíli hrajeme jakoby ve čtyřech“), hráči Kopřivnice pokračují v protiútoku a střílí rozhodující branku. V závěru prostřídáváme hráče, kteří jsou ještě schopni hrát, přitom však dostáváme další dvě branky. Závěr tedy vyznívá pro domácí.

Našim hráčům ale nemohu nic vytknout, protože všichni hráli na hranici svých sil a možností. Více jsme za daných okolností, o kterých jsem psal výše, asi dokázat nemohli. Díky Ostravě B se totiž dnes nedá hovořit o rovnocenných podmínkách v boji o bronz. Přesto Šternberku sportovně gratulujeme, vždyť on nás jako jediný tým v soutěži porazil v obou vzájemných zápasech. Takže i proto skončil nakonec před námi.

Vyloučení: 0:3

Využití přesilovek: 3:0

Branky a asistence našeho týmu: Z. Marčon – 0+4; M. Dohnal – 2+0; D. Zmrzlý – 1+0; J. Zámečník – 1+0; J. Veselík – 1+0; O. Michal 0+1;

Sestava: J. Hublar (M. Faltus) – P. Kantor, D. Zmrzlý, J. Zámečník, Z. Marčon ©, J. Steidl – M. Mirga, J. Veselík, A. Čundrle, M. Dohnal, J. Zedník, O. Michal, D. Šebesta

Shrnutí:

V celé sezóně jsme odvedli maximum možného, z pohledu „juniorů“ se nemáme za co stydět.

4. místo z 11 je velmi pěkné umístění, protože za námi zůstaly věkově starší a zkušenější týmy, navíc většinou s větší hráčskou základnou a lepším zázemím, než máme my - jako např. Přerov, Krnov, Ostrava B, Frýdek-Místek, Horní Suchá, Prostějov. Náš věkový průměr patřil k tomu nejmladšímu a početnost kádru patřila k tomu nejmenšímu – celou sezónu jsme prakticky odehráli na 11 + 2 hráčů + další 4 hráči nám „vypomohli“ pouze ve 2, resp. 4 zápasech z 20, ale i za to jim díky. Dále bych chtěl celý náš tým pochválit za fair-play hru, protože jsme patřili k nejslušnějším týmům v lize (po 1.MVIL Ostrava), stejně jako např. naši muži B, dorostenci i starší žáci ve svých soutěžích.

Všem hráčům („juniorům i dorostencům“) ještě jednou děkuji za velmi vydařenou sezónu 2017/2018 v 2. lize juniorů.

Trenér: M. Zmrzlý