Junioři byli na domácí půdě úspěšní – 2 zápasy = 6 bodů!!!

21.02.2018 06:24

Naši junioři se v 15. kole soutěže utkali s týmy SK K2 Prostějov a FbC KOVO KM Frýdek-Místek. Poprvé a naposledy jsme v letošním ročníku soutěže hráli na domácí palubovce - před domácím publikem. Opět jsme ale nebyli v úplně ideální sestavě. Citelně nám chyběli především dva obránci - J. Zámečník a M. Mirga. Do obrany k Danovi Zmrzlému tedy musel Jan Steidl - jinak levé křídlo prvního útoku. I proto nás dnes čekaly dva těžké zápasy, i když z pohledu postavení mužstev v tabulce se to někomu zdát nemuselo.

FBC ZŠ Uničov – SK K2 Prostějov 5:3 (2:0, 3:2, 0:1)

V prvním utkání nás čekal „hratelný soupeř“ ze spodních pater tabulky SK K2 Prostějov. Od začátku zápasu jsme sice měli mírně navrch, ale soupeř srdnatě bojoval a neprodával kůži lacino. Navíc někteří naši hráči po ránu nestačili přepnout na vyšší rychlostní stupeň a na některých byla patrna i jistá nervozita. Juniorská soutěž je pro náš mladý tým složený převážně z dorostenců rychlostně a silově velmi náročná. Jako první se na konci 7. minuty zápasu v přesilovce prosadil Michal Dohnal. Šli jsme do vedení a mohli jsme se trochu uklidnit. Následně převzalo otěže utkání do svých rukou především duo Daniel Zmrzlý a Zdeněk Marčon, které zařídilo zbývající naše góly v síti soupeře. Po dvou třetinách jsme vedli o tři branky 5:2. Zdálo se, být rozhodnuto. Ale jak ukázala závěrečná třetina, o vítězství jsme museli ještě tvrdě bojovat. Soupeř totiž na začátku 3. třetiny snížil na 3:5 a stále cítil šanci v nějaký ten bod. Naštěstí Honza Hublar již za svá záda žádný další děravý míček nepustil a mohli jsme tedy slavit první dnešní body.

Závěr: Hosté z Prostějova s námi statečně bojovali, ale na výkon našeho týmu to nakonec nestačilo.

Vyloučení: 1:3 (z našeho týmu M. Dohnal)

Branky a asistence našeho týmu: D. Zmrzlý3+1; Z. Marčon1+2;  M. Dohnal1+0; J. Steidl - 0+1; A. Čundrle – 0+1

Sestava: J. Hublar, (M. Faltus) – Z. Marčon, A. Čundrle, J. Steidl, M. Dohnal, D. Zmrzlý, P. Kantor, O. Michal, J. Zedník, D. Šebesta, M. Ostravský

FBC ZŠ Uničov - FbC KOVO KM Frýdek-Místek 5:4 (2:1, 1:1, 2:2)

První vzájemný zápas letošní sezóny s Frýdkem-Místkem jsme i s trochou štěstí nakonec vyhráli 5:4. Dal se tedy opět čekat velmi vyrovnaný zápas. Hosté navíc teprve turnaj začínali (my jsme již měli v nohách předchozí zápas s Prostějovem) a disponují věkově starším kádrem. V osobních soubojích měli někteří naši mladí hráči problémy se prosadit. Na druhou stranu přehnaně tvrdá či nečistá hra soupeře nakonec možná rozhodla o našem vítězství. Dva zákroky na naše pronikající hráče, které byly v rozporu s pravidly, a po kterých následovalo vždy trestné střílení, náš kapitán Zdeněk Marčon s přehledem proměnil (1. a 3. gól). V závěru utkání se pak soupeř díky zákroku Tomáše Blažka připravil o možnost hry bez brankáře, protože jsme poslední dvě minuty hráli přesilovku 5 na 4 a dovedli tak utkání ke zdárnému konci. Řekl bych, že v 1. a 3. třetině jsme byli o něco málo aktivnější (měli více gólových příležitostí) než soupeř. Naopak 2. třetina patřila herně více hostům. Naše vítězství je snad tedy zasloužené.

Závěr: Děkuji klukům za velmi dobrý výkon, po kterém bereme další 3 body.

Vyloučení: 1:(2+2) (z našeho týmu D. Zmrzlý)

Využití přesilovek: 0:(0+2) - Z. Marčon proměnil 2 nařízená trestná střílení!!!

Branky a asistence našeho týmu: Z. Marčon3+0; A. Čundrle1+0; M. Ostravský1+0; J. Hublar – 0+1; M. Dohnal – 0+1

Sestava: M. Faltus – Z. Marčon, A. Čundrle, J. Steidl, M. Dohnal, D. Zmrzlý, P. Kantor, O. Michal, J. Zedník, D. Šebesta, M. Ostravský, J. Hublar