Junioři – 18. 11 2017 – opět za 3 body!!!

20.11.2017 10:32

V sobotu 18. 11. 2017 brzy ráno vyrazili naši junioři v počtu 10+1 do Horní Suché k dalším dvěma zápasům proti týmům 1.MVIL Ostrava a FbC KOVO KM Frýdek-Místek.

FBC ZŠ Uničov – 1. MVIL Ostrava 2:9 (1:3, 1:4, 0:2)

V zápase s vedoucím celkem tabulky jsme od začátku zápasu tzv. tahali za kratší konec. Soupeř byl mnohem aktivnější, technicky vyzrálý, kombinačně zdatný a střelecky velmi disponovaný. Náš tým byl naopak méně pohyblivý a střelecky málo efektivní. V utkání jsme měli několik světlých okamžiků, kdy jsme pěkně zakombinovali a dostali soupeře pod tlak nebo si vybojovali několik brejkových situací či přečíslení, ale většinou jsme minuli branku nebo zasáhli dobře postaveného brankáře Mazurka. Po většinu zápasu byla ale Ostrava lepším týmem, chvílemi si s námi dokonce pohrávala jako kočka s myší. A navíc byla velmi efektivní v koncovce. Každá střela či každá druhá střela z dobré pozice na branku skončila v naší síti. Čím to bylo? Možná tím, že jsme za sebou měli dlouhou cestu mikrobusem a naše svalstvo se i přes rozcvičku nedostalo do ideální provozní teploty? Možná jsme se tak trochu šetřili na druhý dnešní zápas, který byl pro nás „důležitější“ (s hratelnějším soupeřem)? Nebo prostě byla Ostrava lepší.

Shrnutí: 1. MVIL Ostrava byl jednoznačně lepším týmem.

Vyloučení: 0:0

Góly + asistence našeho týmu: D. Zmrzlý 2+0; Z. Marčon – 0+1; J. Steidl – 0+1

FBC ZŠ Uničov – FbC KOVO KM Frýdek-Místek 5:4 (3:1, 0:1, 2:2)

Po jednozápasové přestávce jsme se pustili mnohem aktivněji do boje o další body. Frýdek-Místek měl na soupisce několik dorostenců, stejně jako my (pozn. 1. MVIL Ostrava hrál pouze s juniory), takže se dal čekat vyrovnaný zápas. Úvodní třetina nám vyšla. Postupně jsme si vypracovali dvoubrankové vedení 2:0 a následně pak 3:1 a zdálo se, že budeme mít zápas pod kontrolou. Ovšem 1. třetinou zápas nekončí a musí se bojovat vždy až do konce. Frýdek-Místek ve 2. třetině zvýšil aktivitu, naši hráči začali chybovat a vše musel zachraňovat J. Hublar. Jednou se to ale nepodařilo a soupeř snížil na 2:3 z jeho pohledu.  Navíc hráči soupeře očividně přitvrdili hru. V závěru třetiny na to „doplatili“, když nevybíravě a ze zadu sestřelil F. Matějka našeho Z. Marčona, který skončil za mantinelem a těžce se zvedal. Naštěstí pro nás ale zápas dohrál. Tím skončila i tato třetina. Přesilová hra, která se skoro celá odehrávala na začátku té třetí, nám měla přinést uklidnění. Chtěli jsme v ní znovu odskočit na rozdíl dvou gólů a rozhodnout zápas. Bohužel opak se stal pravdou a my z brejku dostáváme vyrovnávací gól. Nedá se nic dělat, náskok je pryč. Bojujeme dál. Štěstí se k nám opět přiklání čelem. Po gólech Adama Čundrleho a Zdendy Marčona jdeme do vedení 5:3. Ovšem stále není nic rozhodnuto, protože síly nám ubývají a na některých hráčích jde vidět, že toho již mají plné zuby. V polovině 3. třetiny snižuje T. Habrkal na 5:4 a na drama je zaděláno. Snažíme se držet míček a vítězství již nepustit z rukou. V poslední minutě zápasu držíme míček v útočném pásmu, tj. daleko od naší branky. Několik sekund před koncem ale o něj přicházíme, následuje brejk, po kterém se řítí útočník Frýdku-Místku sám na našeho brankáře. Honza Hublar však jeho blafák chytá. Do konce zápasu chyběla 1 sekunda. Uf, to jsme si všichni oddychli. Honzo, děkujeme.

Shrnutí: Dá se říci, že zápas s Frýdkem-Místkem byl vyrovnaný. Dali jsme ale o jeden gól více než soupeř, proto bereme 3 body.

Góly + asistence našeho týmu: A. Čundrle – 2+0; Z. Marčon – 1+1; J. Steidl - 1+1; D. Zmrzlý 1+0; M. Dohnal – 0+1

Vyloučení: 0:1

Sestava: J. Hublar – M. Mirga, D. Zmrzlý, Z. Marčon, J. Steidl, P. Kantor – J. Zámečník, J. Zedník, A. Čundrle, M. Dohnal, R. Dvořák

Závěr: Děkuji všem hráčům za předvedené výkony a 3 body do tabulky soutěže. Zároveň Vás chválím za čistou a férovou hru, protože jsme za obě utkání neměli ani jednoho vyloučeného hráče.

Trenér: M. Zmrzlý