Junioři – 17. 12 2017 – v oslabené sestavě tentokrát bez bodu!!!

21.12.2017 07:52

V neděli 17. 12. 2017 vyrazili naši junioři do Litovle k dalším dvěma zápasům proti týmům FBC ČPP Bystroň Group Ostrava B a FBC Excalibur Šternberk. Bohužel jsme odcestovali ve velmi oslabené sestavě – chyběli nám J. Zámečník (zlomená klíční kost), J Steidl (angína), J. Zedník (poraněný kotník), D. Šebesta (poraněné zápěstí), J. Krestýn (ukončil florbalovou kariéru), J. Hublar (přijel až na 2. zápas) + D. Zmrzlý nastoupil po zranění PDK z posledního zápasu dorostenců. Hlavním cílem tedy bylo důstojně odehrát oba zápasy a pokusit se získat nějaký ten bod.

FBC ZŠ Uničov –  FBC ČPP Bystroň Group Ostrava B   2:5 (0:2, 1:1, 1:2)

Zápas byl celkem vyrovnaný a férový. Ostrava totiž do zápasu nominovala hlavně dorostence a jen dva juniory, tj. měla sestavu podobnou té naší. O výsledku nakonec rozhodla lepší koncovka soupeře. Nemáme se za co stydět, škoda neproměněných šancí.

Shrnutí: Kdo dá více gólů, ten vyhrává.

Vyloučení: 2:0 (Z. Marčon, D. Zmrzlý)

Góly + asistence našeho týmu: P. Kantor 1+0, D. Zmrzlý 1+0

FBC ZŠ Uničov – FBC Excalibur Šternberk   3:6 (1:3, 0:3, 2:0)

Po jednozápasové pauze jsme se pustili do dalšího boje proti hráčům ze Šternberka, kteří byli dnes také oslabeni o hokejisty HC Olomouc. Zápas jsme začali velmi aktivně a dokonce jsme se v čase 6:12 dostali zásluhou Michala Dohnala do vedení. To nám ale vydrželo pouze do 10. minuty, kdy Kryštof Berger vyrovnal. Od této chvíle převzali otěže zápasu do svých rukou hráči Šternberka, kteří zvýšili důraz a nasazení. Během následujících dvou minut dostáváme další 2 góly a nevypadá to s námi moc dobře. O přestávce zkoušíme provést korekce v rozestavení hráčů (začali jsme hrát na 4 obránce, předtím jsme hráli pouze na 3 – důvodem byla jejich únava). Bohužel k obratu to nevedlo. Navíc jsme tuto třetinu odehráli nejhůře z celého dne. Šternberk mezitím navýšil skóre již na hrozivých 1:6 po 2. třetině. Zápas byl sice již ztracen, ale do poslední třetiny jsme vstupovali s odhodláním ji vyhrát jakýmkoli poměrem a zkorigovat tak skóre na přijatelnější výsledek (opět jsme začali hrát na 3 obránce). Jsem rád, že se nám to povedlo a klukům za to děkuji. Branky ve 3. třetině vstřelili Martin Ostravský a Honza Hublar. Konečné skóre tedy 3:6.

Shrnutí: Šternberk vyhrál zaslouženě – přece jenom jejich tým byl zkušenější a fyzicky disponovanější.

Góly + asistence našeho týmu: J. Hublar – 1+1; M. Ostravský – 1+1; M. Dohnal 1+0; M. Mirga – 0+1

Vyloučení: 3:2 (z našeho týmu J.  Hublar, R. Dvořák, M. Dohnal)

Sestava:  M. Faltus – M. Mirga, D. Zmrzlý, P. Kantor - M. Ostravský, Z. Marčon, R. Dvořák, A. Čundrle, M. Dohnal, O. Michal - J. Hublar (pouze 2. zápas)

Závěr: Všichni nominovaní hráči se snažili podat maximální výkon, ne všem se však dařilo na 100%. Některé vyložené šance bohužel neskončily kýženým gólovým efektem a naopak některé naše chybičky v obraně soupeři mnohdy se štěstím trestali. Na body jsme tentokrát sice nedosáhli, přesto bych ale chtěl všem nominovaným hráčům za jejich úsilí a snahu poděkovat.

Trenér: M. Zmrzlý

Všem hráčům ještě jednou děkuji a přeji šťastné, veselé a pohodové Vánoce.