Junioři – 14. 10. 2017 – po solidních výkonech za 3 body!!!

17.10.2017 09:46

V sobotu 14. 10. 2017 ráno vyrazili naši junioři bez nemocného P. Kantora (jinak ale v kompletní sestavě) do Přerova k dalším dvěma zápasům proti týmům Fbc Excalibur Šternberk a FBK Horní Suchá.

FBC ZŠ Uničov – Fbc Excalibur Šternberk 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Šternberk proti nám nastoupil v nejsilnější možné sestavě, tj. i s hokejisty HC Olomouc. Jinak řečeno měl k dispozici zkušenější, věkově starší a fyzicky vyspělejší tým. Můžeme říci, že byl i „papírovým favoritem“. Naši hráči však chtěli i přesto zvítězit. Oba týmy dobře znají kvalitu svého protivníka a podle toho také zápas vypadal. Celý zápas byl spíše taktickou bitvou, více se bránilo, než útočilo. Nebezpeční hráči byli velmi dobře hlídáni a směrem dopředu toho moc nepředvedli. Vyložených šancí bylo na obou stranách málo. Hosté se na konci 1. třetiny po jedné z několika našich chybiček v rozehrávce ujali gólem K. Bergera vedení – střela z úhlu propadla J. Hublarovi mezi rukou a tělem až do brány. Snažili jsme se vyrovnat, ale to se nám nepovedlo. Nevyužili jsme 2 přesilové hry 5:4, ani územní tlak v poslední třetině, či 64 sekundovou hru 6 na 5 v závěru utkání. Nedáš branku, nemůžeš vyhrát, tak by se dal charakterizovat zápas. Náš výkon sice nebyl ideální, ale vzhledem ke kvalitě soupeře bych ho nepovažoval ani za špatný. Všichni hráči se snažili a za to jim patří dík. Šternberk měl možná o něco málo více šancí či střel na branku, ale nijak zvlášť nás nepřehrával. Zápas byl tedy spíše vyrovnaný. Přesto si hosté odnáší důležité a cenné 3 body, což nás sice velmi mrzí, ale nezbývá než jim sportovně pogratulovat k vítězství.

Střely na branku po dvou třetinách: 9:11 (střely ve 3. třetině pořadatelé nezveřejnili)

Vyloučení: 1:2 (z našeho týmu M. Dohnal)

Sestava: J. Hublar (M. Faltus) – M. Mirga, D. Zmrzlý, Z. Marčon, J. Steidl, O. Michal – J. Zámečník, J. Zedník, A. Čundrle, M. Dohnal, J. Krestýn, D. Šebesta

Trenér: M. Zmrzlý

FBC ZŠ Uničov – FBK Horní Suchá 5:3 (1:0, 3:1, 1:2)

Tým z Horní Suché byl pro nás velkou neznámou. Ve svých řadách měl pouze jednoho dorostence (v našich řadách jich bylo 9), budil tedy respekt z pohledu zkušenosti a fyzické vyspělosti týmu.

Dá se říci, že 2 třetiny jsme byli herně lepším týmem a po zásluze jsme se dostali do tříbrankového vedení. Troufám si říci, že jsme hráli tyto 2 třetiny lépe, než tomu bylo v zápase se Šternberkem. Do 3. třetiny jsme však vstupovali asi moc uspokojeni našim vedením a polevili jsme v koncentraci. Soupeř toho dokonale využil ke snížení stavu dvěma slepenými brankami v rozmezí 70 sekund. Až potom jsme si uvědomili, že není ještě dobojováno. Naštěstí včas. Opět jsme se začali koncentrovat na hru a s vypětím všech sil jsme nakonec dotáhli zápas do vítězného konce. Myslím si, že zaslouženě. Děkuji všem hráčům za předvedený výkon a 3 body do tabulky soutěže.

Střely na branku: 22:16

Góly + asistence našeho týmu: A. Čundrle – 2+1; Z. Marčon – 1+0; J. Zedník 1+0; M. Dohnal – 1+0; D. Zmrzlý 0+1; M. Mirga 0+1

Vyloučení: 1:3 (z našeho týmu M. Mirga)

Sestava: M. Faltus, (J. Hublar) – M. Mirga, D. Zmrzlý, Z. Marčon, J. Steidl, O. Michal – J. Zámečník, J. Zedník, A. Čundrle, M. Dohnal, J. Krestýn, D. Šebesta