Dorostenci vybojovali 6 bodů v Postřelmově!!!

16.11.2010 21:01

FBC PLAYMAKERS PROSTĚJOV – FBC ZŠ U STADIONU UNIČOV „B“  3:7

Trochu opožděně, trochu stručně. Ale přece. Po příjezdu do Postřelmova jsme museli několik desítek minut čekat na otevření místní haly. Po tomto úkonu (otevření) nás přivítal velmi „vstřícný“ správce haly. Jeho slova: „Stačí Vám dvě šatny a jestli budu chtít tak Vás vyhodím, protože ničíte halu“, otřásly i pořadatelským týmem z Mohelnice. Naštěstí se posléze „odkulil“ domů. Už k prvnímu utkání. Tým Playmakerů doposud kráčel soutěží bez ztráty kytičky. Ovšem to co naši dorostenci předvedli nemělo chybu. Napadáním obránců soupeře přineslo své první ovoce začátku 3. minuty. M. Kopas střílí nic moc žabkou, která kupodivu končí v síti – 1:0.  Ke slovu se dostává Prostějov, který po našich chybách vyrovnává na 1:1. Po tomto zásahu do černého následuje změna v sestavě. A. Skopal se přesunuje do útoku. A funguje to. Hráči města z „oděvů“ jsou evidentně zaskočeni a v 8 minutě M. Martinák zvyšuje na 2:1. Ke konci třetiny A. Skopal korunuje svůj dobrý výkon premiérovou brankou za tým dorostenců. Druhých 12. minut kopírovalo ty předešlé. Uničov je v laufu, jak „Rocky“ v nejlepších letech, a skóre se postupně zvyšuje v jeho prospěch. Playmakers nebyl schopný najít svůj rytmus a svůj styl hry a to se projevilo již ve druhé minutě. Z. Mazák „zatažením“ zvyšuje na 4:1. V 6 a 7 minutě jsou v brance další bratříčci, díky M. Martinákovi a Z. Mazákovi. Kluci z Prostějova se snaží neprodat kůži lacino a v desáté minutě snižují na 6:2. Ale do sirény je to vše. Třetí třetina byla v podání Prostějova nejlepší. Naštěstí obrana Uničova fungovala a V. Košák si velmi dobře postavil konstrukci branky. Změna skóre byla na obou stranách. Každý tým zaznamenal jeden čerstvý zářez. Utkání končí překvapivým výsledkem 7:3 pro Uničov.

FBC ZŠ U STADIONU UNIČOV -  FBC PIRATES BRODEK 14:2 (1:1,2:0,7:1)

Ke druhému utkání nastoupili dorostenci Uničova s úsměvem. V brance nastoupil F. Zbořil, který chytá za starší žáky a V. Košák, gólman,  podpořil obranu. Prohrát nemůžeme, to si mysleli snad všichni hráči. Nedbali varování trenérů, že žádný soupeř se nemá podcenit. Však to taky podle toho vypadalo. Místo role favorita jsme působili jako spolek borců co si hrají na slepou bábu, nahrát si byl velký problém. Brodek se vrhl do utkání se vší vervou a premiant v brance F. Zbořil se měl v úvodu utkání co ohánět, aby naše branka zůstala bez úhony. Na začátku 4 minuty M. Martinák dává úvodní branku. Neuplyne ani 20 vteřin a je vyrovnáno. Rychlý „brejk“ a bylo vymalováno. Uničov zvýšil obrátky, ale jako  kdyby nastoupili jiní hráči. A. Matoušek připomínal „lodivoda“, který neví co s míčkem. Chyba na chybu a mohli jsme být rádi za klakson, který ukončil 1. třetinu. Prostřední dějství  jsme začali daleko svižněji. Výsledek se dostavil po 51 vteřinách díky M. Martimákovi, který míček doklepl do sítky. Brodek však nesložil zbraně a po faulu Z. Mazáka mají možnost trestného střílení. To končí vysoko nad. Oslabení zvládneme a následnou přesilovou hru v 7. minutě využíváme Z. Mazákem na 3:1. Koncentrace hráčů Pirates polevila, neboť se začali více soustředit na rozhodčí, kteří tento gól uznali. Neuplyne 20 vteřin a „navrátilec“ P. Ryp zvyšuje na 4:1. A to chtěl florbalku vyhodit do kontejneru. Tyto branky rozhodly celé utkání. Skóre se navyšuje už jen ve prospěch Uničova. Do klaksonu ohlašující konec 2. třetiny se mezi střelce zapisuje L. Havlíček, M. Martinák a M. Kopas. O výsledku je rozhodnuto a závěr se pouze dohrával. Skóre postupně stoupá ve prospěch uničovských hráčů. Jako první se trefuje v poslední třetině A. Skopal. Ale to nejzajímavější přichází v samotném závěru. V minutách předešlých Brodek více či méně rezignuje i když za stavu 12:1 snižuje pod padajícím F. Zbořilem. Poslední branku dává Z. Mazák v 9 minutě a upravuje na konečných 14:2. Po této brance odchází trenér Brodku J. Fantal ze střídačky naprosto rozhořčený z výkonu rozhodčích na galerii. Kluci z Brodku přitvrdili nemajíce nad sebou pevnou ruku trenéra a výsledkem jsou dva vyloučení. A nejkrásnější moment pro uničovské? A. Skopal nastartoval své nohy, dal si kolečko kolem mantinelu na soupeřově polovině a jeho vyslaný projektil skončil na horní konstrukci branky. Následně zní siréna. Ještě je nutné vyzdvihnout jeden moment, v 11. minutě F. Zbořil čelil druhému trestnému střílení. Míček však skončil na tyčce.