Dorostenci v Olomouci bodovali na 100%

27.02.2018 12:29

V Olomouci se uskutečnilo další kolo 2.ligy dorostenců. Los nám tentokrát přisoudil Asper Šumperk a FBC Hranice.

FbC Asper Šumperk – FBC ZŠ Uničov 2:14 (0:4, 1:5, 1:5)

Asper přijel na toto utkání pouze v 8 hráčích, neboť chřipka zaúřadovala v řadách soupeře. Tato absence se projevilo s přibývajícím časem utkání. První minuty byly vyrovnané, ale postupně se projevila naše převaha v poli. Jako první se trefil v páté minutě J. Zedník, který proměnil přihrávku R. Dvořáka v úvodní gól zápasu. O 40 vteřin později ho napodobil J. Zámečník, který se vrátil na florbalové kolbiště po delší pauze, která byla zaviněna jeho delším zraněním. O další dvě branky se postaralo duo J. Jurkulák s M. Dohnalem. Duel tak byl už rozhodnut už po první periodě. Bohužel naše obrana měla v tomto utkání více okének než bylo třeba a díky tomu si zachytal M. Faltus více, než sám čekal.

FBC ZŠ Uničov – FBC Hranice 11:2 (6:0, 3:2, 2:0)

Druhý duel s Hranicemi se také rozhodl v průběhu první periody. Nedá se říci, že bychom byli až tak herně lepší, ale rozhodla střelecká potence našich hráčů. Od druhé třetiny soupeř ještě zvýšil tempo a více napadal naše hráče. Tato aktivní hra se projevila na snížení stavu 6:1. Jenže další vítr z plachet vzal Hranicím R. Dvořák, jenž střelou mezi kruhy přesně vymetl pavučinky v levém horním rohu branky soupeře. Další branku jsme inkasovali za stavu 9:1 při vyloučení A. Caletky. Bránící čtveřice si nepohlídala brankoviště, ze kterého soupeř pohotově umístil míček za záda M. Faltuse. Poslední dějství se hrálo opět nahoru, dolů, takže se bylo chvílemi na co koukat. Díky naší střelecké pohotovosti jsme si odvezli z Olomouce 6 bodů.