Dorostenci v Litovli získali bod

29.11.2016 11:48

Fbc Excalibur Šternberk – FBC ZŠ Uničov 4:4 (2:0, 0:2, 1:1)

Šternberk posílený o hráče Droždína a Mohelnice začal toto utkání daleko lépe. Více kombinoval a střílel. Naši hráči připomínali medvědy po dlouhém zimním spánku. A tak nebylo divu, že ve třetí minutě J. Hublar lovil poprvé míček ze své sítě. T. Handl se v rohu hřiště hbitě uvolnil a přesnou střelou nad rameno J. Hublara otevřel skóre. Naše první střela na soupeřovu branku byla registrována až v 6 minutě. Do té doby jsme byli neškodní jako sněhulák v létě. Šternberk v deváté minutě udeřil podruhé a v hlavní roli byl opět T. Handl. Ve spolupráci s J. Večerkou rozesmutnil naši střídačku podruhé. Po tomto gólu, jsme začali hrát daleko více aktivněji, ale stále jsme byli o krok pomalejší než soupeř. Druhá perioda už byla z naší strany povedenější. Z Marčon rozhýbal své křídelní útočníky a L. Ulmon v brance Šternberka hned v úvodu musel ukázat své brankářské umění. Ve čtvrté minutě to byl právě Z. Marčon, který křížnou střelou snížil na 1:2. Od této doby se hrál na Olomoucký kraj velmi dobrý florbal, hra se přelévala ze strany na stranu a oba gólmani měli plné ruce a nohy práce. V patnácté minutě D. Zmrzlý poslal dlouhý pas na M. Dohnala, který kulečníkovým šťouchem poslal balónek za záda brankáře Šternberka. V úvodu poslední části jsme několikrát zahrozili u branky L. Ulmona, ale žádný blesk z toho neuhodil. To uhodilo na druhé straně, kdy J. Večerka přesnou střelou překonal J. Hublara. Šanci vyrovnat měl D. Zmrzlý, který jel ve 4 minutě trestný nájezd za faul na M. Dohnala. Bohužel míček svou trajektorií líznul pouze břevno branky soupeře. Následnou přesilovou hru jsme využili Z. Marčonem. Jenže o dvě minuty později v naší další přesilové hře F. Heller přebruslil naše obránce a počtvrté překonal J. Hublara. Snaha o vyrovnání se rozbíjela na obranném valu Šternberka. O vyrovnání se nakonec postaral D. Šebesta, který nečekaně vystřelil z pravé strany a míček zapadl za záda překvapeného L. Ulmona. Oba týmy se snažily s blížícím se koncem otočit zápas ve svůj prospěch. Více práce měl J. Hublar, ovšem v poslední minutě zápasu jsme se dostali k balónku a v gólové situaci rozhodčí velmi necitlivě písknul, místo aby nám poskytnul výhodu. V úplném závěru Šternberk napadal naše obránce ve třech hráčích a J. Hublar ještě v poslední vteřině utkání řešil velmi ošemetnou situaci při naší ztrátě míčku. Utkání tedy skončilo dělbou bodů.

FBC ZŠ Uničov – iteligence Bulldogs Brno 1:16 (1:3, 0:3)

Jednoznačné utkání, ve kterém měl favorit od prvních vteřin jednoznačně navrch. Naši hráči si museli celý zápas připadat jako na centrifuze či na Ruském kole. Čestný úspěch vstřelil D. Zmrzlý po individuální akci.

Sestava: Brankáři: Hublar, Faltus

Hráči: Zmrzlý, Zámečník, Brodský, Čundrle, Marčon, Caletka, Steidl, Šebesta, Novák, Rykala, Ostravský, Tikal, Dohnal